Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Modrá je dobrá

Modrá je dobrá

Jednoduchost, funkčnost a dobrý design byly základními kameny při navrhování tohoto interiéru. Původní viktoriánský dům byl zrekonstruován a byla mu vtisknuta zcela nová podoba. Originální interiér vyladění do posledního detailu. Na první pohled zaujme a na druhý si vás získá. Přesvědčil i vás?

Od podlahy, vlastně od terasy

Architekti při svém návrhu zjednodušili dispozici stávajícího viktoriánského domu, aby vyhovoval plnohodnotnému modernímu bydlení. Každý kousek byl vyměřován a promýšlen důkladně, což vedlo k vytvoření poměrně velkého prostoru, oproti předešlému řešení. Kuchyně s jídelním koutem, odpočivný prostor i koutek ke čtení s knihovnou, nebo přenosný čtecí stolek, ložnice a dětský pokoj. Všechny prostory byly navrženy tak, aby byly především praktické a pohodlné.

Vybavení interiéru se odvíjelo od několika stávajících kusů nábytku, které stanovily barevný a vizuální styl vybavení. Nábytek ze dřeva a aglomerovaných materiálů střídají kovové černo-bílé prvky, které odkazují na historické prvky původního interiéru a zachované dlaždice renovované terasy. Prvky použité v interiéru a exteriéru na sebe logicky navazují, nejen svými materiály ale i vzhledem.

Jen se toho nebát

Architekti se zde nebáli netradičního spojení dvou odstínů modré barvy s tmavě fialovou. Ač by se mohla zdát tato kombinace zvláštní, tady to funguje. Vstoupit na terasu je možné přímo z obývacího pokoje, kde se nachází prostorná sedačka s obývací stěnou a televizí. Za povšimnutí stojí netradiční tvar skříněk vyrobených na zakázku.

Navazující prostor patří kuchyni s jídelním koutem a plynule přechází v masivní schodiště. V přízemí je použita litá podlaha v bílém lesku a příjemně, spolu se světlými zdmi a vysokými stropy, opticky zvětšuje místnost. Už samotné architektonické řešení dalo vzniknout velkorysému dojmu tohoto podlaží.

S knihou v ruce

V dalším patře se na galerii nachází velká knihovna s žebříkem a posezením u krbu. Zachovalá krbová římsa jen dokresluje příjemnou atmosféru místa. Jen si sednout s horkým čajem, zažehnout oheň v krbu a číst si.

Ložnice majitelů se pyšní elegantním dřevěným obkladem a střízlivou černo-bílou kombinací barev. Proužkované čelo čalouněné postele je příjemným oživením místnosti. Nad nočními stolky ze stropu visí skleněná svítidla a okna zatemňují látkové závěsy. Při navrhování nebyl opomenut ani úložný prostor, kterého je v ložnici opravdu dostatek, díky velkým šatním skříním. Pomyslnou třešničkou je přenosný čtecí stolek s polstrovanou židličkou na přání majitelů. 

Štítky: barvy v interiéru
Zdroj: nexusdesigns.com.au

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock