Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Modrá je dobrá

Modrá je dobrá

Jednoduchost, funkčnost a dobrý design byly základními kameny při navrhování tohoto interiéru. Původní viktoriánský dům byl zrekonstruován a byla mu vtisknuta zcela nová podoba. Originální interiér vyladění do posledního detailu. Na první pohled zaujme a na druhý si vás získá. Přesvědčil i vás?

Od podlahy, vlastně od terasy

Architekti při svém návrhu zjednodušili dispozici stávajícího viktoriánského domu, aby vyhovoval plnohodnotnému modernímu bydlení. Každý kousek byl vyměřován a promýšlen důkladně, což vedlo k vytvoření poměrně velkého prostoru, oproti předešlému řešení. Kuchyně s jídelním koutem, odpočivný prostor i koutek ke čtení s knihovnou, nebo přenosný čtecí stolek, ložnice a dětský pokoj. Všechny prostory byly navrženy tak, aby byly především praktické a pohodlné.

Vybavení interiéru se odvíjelo od několika stávajících kusů nábytku, které stanovily barevný a vizuální styl vybavení. Nábytek ze dřeva a aglomerovaných materiálů střídají kovové černo-bílé prvky, které odkazují na historické prvky původního interiéru a zachované dlaždice renovované terasy. Prvky použité v interiéru a exteriéru na sebe logicky navazují, nejen svými materiály ale i vzhledem.

Jen se toho nebát

Architekti se zde nebáli netradičního spojení dvou odstínů modré barvy s tmavě fialovou. Ač by se mohla zdát tato kombinace zvláštní, tady to funguje. Vstoupit na terasu je možné přímo z obývacího pokoje, kde se nachází prostorná sedačka s obývací stěnou a televizí. Za povšimnutí stojí netradiční tvar skříněk vyrobených na zakázku.

Navazující prostor patří kuchyni s jídelním koutem a plynule přechází v masivní schodiště. V přízemí je použita litá podlaha v bílém lesku a příjemně, spolu se světlými zdmi a vysokými stropy, opticky zvětšuje místnost. Už samotné architektonické řešení dalo vzniknout velkorysému dojmu tohoto podlaží.

S knihou v ruce

V dalším patře se na galerii nachází velká knihovna s žebříkem a posezením u krbu. Zachovalá krbová římsa jen dokresluje příjemnou atmosféru místa. Jen si sednout s horkým čajem, zažehnout oheň v krbu a číst si.

Ložnice majitelů se pyšní elegantním dřevěným obkladem a střízlivou černo-bílou kombinací barev. Proužkované čelo čalouněné postele je příjemným oživením místnosti. Nad nočními stolky ze stropu visí skleněná svítidla a okna zatemňují látkové závěsy. Při navrhování nebyl opomenut ani úložný prostor, kterého je v ložnici opravdu dostatek, díky velkým šatním skříním. Pomyslnou třešničkou je přenosný čtecí stolek s polstrovanou židličkou na přání majitelů. 

Štítky: barvy v interiéru
Zdroj: nexusdesigns.com.au

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock