Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Černá do současné moderní koupelny rozhodně patří

Černá do současné moderní koupelny rozhodně patří

Přemýšlíte, v jaké barvě zařídíte koupelnu a líbí se vám černá? Aby ne, je to barva elegance a luxusu. Černé se v koupelně nemusíte vyhýbat, pokud dodržíte pár základních pravidel, která najdete v našem článku.

Černá koupelna je elegantní a v jejím designu můžeme realizovat ty nejodvážnější nápady. Při zařizování koupelny v černé barvě se zaměřte na vlastnosti místnosti a kombinaci tónů, aby z koupelny nebyla jen tmavá skříň. Černá koupelna může být agresivní a zdrženlivá nebo teplá a studená. V závislosti na tom, jak černou koupelnu doladíte, získáte interiér v individuálním stylu. Kombinace textur, doplňků v jiných barvách a celkového designu černé koupelny dodá barevnou atmosféru. Černé dlaždice mohou být hladké, lesklé, reliéfní, matné. Jejich kombinací získáte speciální vzhled koupelny. Sofistikovanost atmosféry poskytne kombinace materiálů, jako jsou plast a kov, sklo a kámen. Při uspořádání černé koupelny byste měli myslet na schopnost této barvy vizuálně zmenšovat prostor. Špatně umístěné temné akcenty dodají dramatickou atmosféru. Černá může zabrat až 2/3 místa. Zbytek by měl být v doplňkové barvě: bílá, šedá, červená, ocel. Abychom černé koupelně dodali modernější styl, použijeme velké zrcadlo nebo skříňky se zrcadlovými čelními plochami. Použijte také skleněné prvky, které dodají celku lehkost. Při výběru sprchy se rozhodněte pro minimalistické skleněné dveře, které výborně doplňují bílé obklady.

Černá do současné moderní koupelny rozhodně patří

Černá koupelna: jemnost uspořádání

Ideální možností pro uspořádání černého interiéru je dobře osvětlená a prostorná místnost. Pokoj s velkým oknem vypadá s černou velkolepě. Důležité je také správné uspořádání umělých světelných zdrojů . Může to být silné stropní osvětlení, méně silné osvětlení jako nástěnná lampa a náladové osvětlení v podobě světelných doplňků. Velký význam se přikládá příslušenství . V závislosti na stylu jsou do interiéru černé koupelny vhodné kovové nebo skleněné prvky. Lampy s křišťálovými detaily vypadají také dobře. Pro vizuální zvětšení prostoru se používají zrcadla . Ideální jsou ve stříbrných rámečcích doplněné nástěnnými svítidly. Police by měly být vybrány ze skla nebo průhledných polymerů. Menší koupelně sluší kombinace černé a bílé. Černé a bílé barvy v koupelně lze kombinovat různými způsoby. Nejčastěji jde o tmavé dlažby a světlé obklady. Místnost se tak vizuálně jeví jako velká.

Tajemství kontrastních barev

Pomocí kontrastních barev a příslušenství můžete prostor opticky změnit. V úzké místnosti je lepší uspořádat podélné stěny černě, příčné stěny bíle. Tím se vyvažují rozměry a místnost bude vypadat harmonicky. V malých koupelnách by měla převládat bílá. Černá s bílou je nesmrtelné duo, které nikdy nevyjde z módy. Jeho popularita se drží po mnoho sezón. Možnosti jsou nekonečné a černá může v dané stylizaci dominovat nebo být jen mírně zdůrazněna. Černá je symbolem luxusu a elegance. Je spojena s tajemstvím, sofistikovaností a prestižem. Je to odstín, který nevychází z módy a je tak všestranný, že může být kombinován s mnoha dalšími tóny a stále dosahuje příznivého výsledku. Černá je známkou dobrého vkusu, ale také projevem originality, zejména pokud vezmeme v úvahu koupelny, které jsou po mnoho let jednoduše bílé.

Černá do současné moderní koupelny rozhodně patří

Na co pamatovat při zařizování černé koupelny?

  • Matné povrchy pohlcují světlo, takže počet světel by měl být velký (nástěnné lampy, LED pásky, silná stropní světla).
  • Velké dlaždice v černé s minimální spárou přidávají hloubku. Budou vypadat zajímavě např. v prostoru sprchového koutu nebo na jedné ze stěn.
  • Černé obklady dokonale zvýrazní bílou keramiku.
  • Pokud se rozhodnete pro černou, použijte velké množství zrcadel. Nejenže odrážejí světlo, ale také jej duplikují a opticky zvětší místnost.
  • Dobrým nápadem je vybrat nábytek v lesku. Díky lesku bude interiér vypadat větší, než ve skutečnosti je.
  • Když v černé koupelně použijeme skleněný nábytek a doplňky, bude černá působit světleji.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock