Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Barevný mezonet

Barevný mezonet

Mezonetové bydlení je velmi oblíbené. A protože máme rádi vše zajímavé, našli jsme pro vás tento barevný mezonetový byt z rukou architektonické kanceláře AM / MOR Architecture, který vznikl v jednom z bývalých farních domů na Manhattanu. Také vás zaujal?

Mezonet ze starého farního domu

Mezi ikonická díla slavného newyorského architekta Leopolda Eidlitze, který v roce 1843 emigroval z České Republiky do USA, patří biskupský kostel sv. Jiřího na Manhattanu. Šlo o jednu z prvních staveb v duchu novorománské architektury v Americe. Ke kostelu patří i farní dům, který se stal základem pro tento barevný mezonet. Architekti se snažili sladit celkový charakter budovy s tím, co je moderní v současnosti. Výsledkem je jakýsi stylistický konflikt, kdy je fasáda domu v duchu minulosti, zatímco interiér nabízí vše, co si jen může současný člověk přát.

Interiér byl plně chaotický a bez logiky

Při rekonstrukci bylo provést několik větších změn. Prostor byl totiž poměrně chaotický – různé úrovně podlahy, ale také okna rozmístěná nahodile po místnostech byla jen špetkou z chyb, které bylo třeba opravit. Své také udělal nedostatek přirozeného světla, díky němuž vypadal byt spíše jako žalář.

Barevný mezonet

Velké prostory, ale také příjemná atmosféra                                   

Výsledkem rekonstrukce je dolní patro nabízející velký prostor s kuchyní, obývacím pokojem, jídelnou a kanceláří, která se tyčí na speciální plošině. Mimo jiné byly objeveny také ocelové vazníky, které byly původně skryty pod sádrokartonovými deskami. Tato ocelová konstrukce architekty inspirovala k výběru mnoha dalších detailů bytu, osvětlení i nábytku. To dalo vzniku prosvětlenému a příjemnému interiéru.

Samotný interiér se nese v duchu kombinace bílé barvy s šedou. Své zastoupení zde nachází i dřevo. Například ve formě výklenku, v němž je umístěna pohovka. Jako kontrast zde působí barevné detaily, které najdeme po celém bytě. Nutno dodat, že zde dostává pojem hravost zcela nový rozměr.

Zdroj: www.ammorllp.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock