Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malý byt v podzimní atmosféře

Malý byt v podzimní atmosféře

První podzimní dny odnesly babí léto. Vystřídal je vydatný déšť a na horách se objevily první sněhové vločky. Podzim nebývá jen pochmurný a melancholický, ale také svěží, veselý a hravý. Přesně takový je i byt ve městě Hod ha-Šaron ležícím v Šaronské planině, zhruba 15 km od Tel Avivu.

Vcelku malý byt o velikosti 80 m2 se stal domovem starší ženy, která jej koupila poté, co se její rodina přestěhovala do města. Podzim života tak tráví v bytě plném zemitých barev, které sem tam rozsvítí zvědavé babí léto.

Pro majitelku bytu nebyla cesta k novému bydlení vůbec jednoduchá. Přece jen se přestěhovala do cizího města a její nové útočiště bylo o polovinu menší než její bývalý domov. Nový byt navíc prošel náročnou rekonstrukcí, při níž bylo zapotřebí notné dávky trpělivosti. S výsledem však byla nadmíru spokojená. Získala domov s přívětivou tváří, kterým se proplétají doteky babího léta, aby skončily v náruči prvních podzimních dnů.

Barevné ladění v interiéru

Spousta kouřového dubu, teple šedých odstínů a zlatavých akcentů vytvářejí dohromady elegantní paletu barev. Tu sem tam zjemňuje na pohled velice příjemná pudrově růžová barva. V interiéru si pohrává také dramatická černobílá kombinace, kterou zmírňují přitažlivé tóny dřeva. Vzniká tak přirozeně krásné bydlení, které působí svěžím a čistým dojmem.

Malý byt v podzimní atmosféře
Foto: Maya Sheinberger

Romantické bydlení

Díky minimalistickému stylu může interiér bytu volně dýchat. Vděčí za to především chytrému řešení úložných prostor i přiměřenému zkrášlení bytovými doplňky a dekoracemi. V plné míře tak může vyniknout například jemná a velmi odolná terazzo dlažba či řada překrásných textilií, které spolu s hojnými květinovými aranžmá dodávají interiéru působivý dotek romantiky.

Jídelna plná materiálů a barev

Hned za vchodem do bytu se nachází jídelna s kuchyní propojená s obývacím pokojem. Jídelní zóně dominuje netradiční skleněný stůl s mosaznou nohou. V kombinaci se sametovými židlemi v tmavě šedé barvě vzniká příjemné místo pro vychutnávání si gurmánských zážitků. S jídelním prostorem barevně koresponduje poblíž stojící černá ocelová knihovna s přepážkami ze skla a mosazi. Působí neobyčejně vzdušně a přináší do interiéru jeden z mnoha doteků podzimu.

Přečtěte si také

Byt s účelovým nábytkem a hravými detaily

Kolik kreativity a úsměvů dokáže pojmout 100 m2? Nespočet! Obzvlášť pokud je interiér tvořen pro lidi, kterým nechybí představivost ani touha si hrát. A jelikož zde má domov pár s dvěma dětmi, je…

Praktická kuchyně

Kuchyně ve tvaru písmene L se nachází mezi jídelnou a obývacím pokojem v zadní části bytu. Nechybí v ní praktický kuchyňský poloostrov, který funguje zároveň jako barový stůl. Co se týče materiálů, převažuje zde kouřová dubová dýha. Kuchyně má navzdory své skromné velikosti dostatek úložných prostor a pracovních ploch. Vše, co nemá být vystaveno na odiv, je skryto za dvířky. Kuchyně tak působí minimalisticky čistým dojmem.

Malý byt v podzimní atmosféře
Foto: Maya Sheinberger

Další místnosti v interiéru

Na kuchyňskou zónu plynule navazuje obývací pokoj ohraničený televizní skříní a dvěma velkými okny stíněnými elegantními závěsy. Nechybí zde komfortní sedací souprava, křeslo a konferenční stolek. Celek pak doplňují jemné textilie a trocha toho umění. Napravo se nachází ložnice, která rozeznívá podobnou paletu barev. Osvěžením je zde však pudrově růžová, která tomuto prostoru dodává kouzelný romantický nádech. Také tady se o slovo hlásí minimalismus, který ve své čistotě napomáhá k uvolnění a načerpání nových sil do dalšího dne. Poblíž ložnice se pak nachází jednoduchá a vkusná koupelna obdobných materiálů a barev. Pozornosti neunikne ani pokoj pro hosty s další koupelnou, který v případě potřeby slouží také jako pracovna.

V jedné ze starých čtvrtí města Hod ha-Šaron tak vznikl na pohled velice příjemný byt, který potěší svou útulností a barevným laděním. Ve dne v sobě nese inspirativní nádech podzimu, zatímco večer jej pohltí červánky pudrově růžové barvy.

Foto: Maya Sheinberger
Zdroj: www.mayashein.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock