Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malý byt v podzimní atmosféře

Malý byt v podzimní atmosféře

První podzimní dny odnesly babí léto. Vystřídal je vydatný déšť a na horách se objevily první sněhové vločky. Podzim nebývá jen pochmurný a melancholický, ale také svěží, veselý a hravý. Přesně takový je i byt ve městě Hod ha-Šaron ležícím v Šaronské planině, zhruba 15 km od Tel Avivu.

Vcelku malý byt o velikosti 80 m2 se stal domovem starší ženy, která jej koupila poté, co se její rodina přestěhovala do města. Podzim života tak tráví v bytě plném zemitých barev, které sem tam rozsvítí zvědavé babí léto.

Pro majitelku bytu nebyla cesta k novému bydlení vůbec jednoduchá. Přece jen se přestěhovala do cizího města a její nové útočiště bylo o polovinu menší než její bývalý domov. Nový byt navíc prošel náročnou rekonstrukcí, při níž bylo zapotřebí notné dávky trpělivosti. S výsledem však byla nadmíru spokojená. Získala domov s přívětivou tváří, kterým se proplétají doteky babího léta, aby skončily v náruči prvních podzimních dnů.

Barevné ladění v interiéru

Spousta kouřového dubu, teple šedých odstínů a zlatavých akcentů vytvářejí dohromady elegantní paletu barev. Tu sem tam zjemňuje na pohled velice příjemná pudrově růžová barva. V interiéru si pohrává také dramatická černobílá kombinace, kterou zmírňují přitažlivé tóny dřeva. Vzniká tak přirozeně krásné bydlení, které působí svěžím a čistým dojmem.

Malý byt v podzimní atmosféře
Foto: Maya Sheinberger

Romantické bydlení

Díky minimalistickému stylu může interiér bytu volně dýchat. Vděčí za to především chytrému řešení úložných prostor i přiměřenému zkrášlení bytovými doplňky a dekoracemi. V plné míře tak může vyniknout například jemná a velmi odolná terazzo dlažba či řada překrásných textilií, které spolu s hojnými květinovými aranžmá dodávají interiéru působivý dotek romantiky.

Jídelna plná materiálů a barev

Hned za vchodem do bytu se nachází jídelna s kuchyní propojená s obývacím pokojem. Jídelní zóně dominuje netradiční skleněný stůl s mosaznou nohou. V kombinaci se sametovými židlemi v tmavě šedé barvě vzniká příjemné místo pro vychutnávání si gurmánských zážitků. S jídelním prostorem barevně koresponduje poblíž stojící černá ocelová knihovna s přepážkami ze skla a mosazi. Působí neobyčejně vzdušně a přináší do interiéru jeden z mnoha doteků podzimu.

Přečtěte si také

Byt s nábytkem IKEA a černou cihlovou zdí

Levně a vkusně. Takový byl požadavek na rekonstrukci bytu, který být kompletně změněn. Příčky musely být zbourány, původní dispozice nevyhovovala a pod sádrokartonem čekaly klenuté stropy na…

Praktická kuchyně

Kuchyně ve tvaru písmene L se nachází mezi jídelnou a obývacím pokojem v zadní části bytu. Nechybí v ní praktický kuchyňský poloostrov, který funguje zároveň jako barový stůl. Co se týče materiálů, převažuje zde kouřová dubová dýha. Kuchyně má navzdory své skromné velikosti dostatek úložných prostor a pracovních ploch. Vše, co nemá být vystaveno na odiv, je skryto za dvířky. Kuchyně tak působí minimalisticky čistým dojmem.

Malý byt v podzimní atmosféře
Foto: Maya Sheinberger

Další místnosti v interiéru

Na kuchyňskou zónu plynule navazuje obývací pokoj ohraničený televizní skříní a dvěma velkými okny stíněnými elegantními závěsy. Nechybí zde komfortní sedací souprava, křeslo a konferenční stolek. Celek pak doplňují jemné textilie a trocha toho umění. Napravo se nachází ložnice, která rozeznívá podobnou paletu barev. Osvěžením je zde však pudrově růžová, která tomuto prostoru dodává kouzelný romantický nádech. Také tady se o slovo hlásí minimalismus, který ve své čistotě napomáhá k uvolnění a načerpání nových sil do dalšího dne. Poblíž ložnice se pak nachází jednoduchá a vkusná koupelna obdobných materiálů a barev. Pozornosti neunikne ani pokoj pro hosty s další koupelnou, který v případě potřeby slouží také jako pracovna.

V jedné ze starých čtvrtí města Hod ha-Šaron tak vznikl na pohled velice příjemný byt, který potěší svou útulností a barevným laděním. Ve dne v sobě nese inspirativní nádech podzimu, zatímco večer jej pohltí červánky pudrově růžové barvy.

Foto: Maya Sheinberger
Zdroj: www.mayashein.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock