Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Něžné bydlení v pastelových barvách

Něžné bydlení v pastelových barvách

Pastelové barvy si s interiérem dokážou velice hezky pohrát. S kombinací těch správných odstínů a materiálů dokáže vzniknout okouzlující domov. Jako příklad poslouží ten ve městě Saint-Petersburg, o jehož něžný nádech se postaral designér Oleg Mints.

Interiér o velikosti 45 m² na první pohled zaujme příjemně světlým a vzdušným dojmem. Velká okna, pastelové barvy a bílá výmalba umocňují pozitivní atmosféru tohoto bydlení, kterému nechybí vkus ani fantazie. Mladý pár si tak může plně vychutnávat krásy svého neobyčejně útulného domova.

Interiér s dotekem elegance

Dle přání majitelů vsadil architekt na pastelové barvy, které se v interiéru postaraly o pohodlí a styl. Doplnil je o přírodní materiály a rozmanité textury, přičemž do bytu vnesl nádech skandinávského stylu, který zde působí příjemně hřejivým dojmem. Dotek elegance se přitom v interiéru nezapře. Patrný je jak v případě textilií, tak v případě dalších doplňků, kterých je tu ale poskrovnu.

Kouzlo pastelových barev tkví především v tom, že do interiéru vnáší světlo a hravost, ale že je lze dokonale kombinovat i s výraznějšími dekoracemi.
Kouzlo pastelových barev tkví především v tom, že do interiéru vnáší světlo a hravost, ale že je lze dokonale kombinovat i s výraznějšími dekoracemi.
Foto: Oleg Mints

Zařízení interiéru

Srdcem prostoru je poněkud skromný obývací pokoj, který sestává ze sedací soupravy ozdobené polštářky, skříněk, koberce a televize. Za zády sedací soupravy už začíná prostor jídelní, který tvoří menší jídelní stůl a dvě židle. Z boku je zase umístěna dostatečně velká kuchyně, která zaujme především svými dlaždicemi s jemnými vzory. Tento otevřený prostor zdobí překrásné lustry, minimalistické nástěnné hodiny a především velkorysý výhled do okolí.

Přečtěte si také

Velkolepé bydlení pod střechou

Půdní prostor s velkým potenciálem využívali madridští majitelé zprvu jako skladiště, díky architektům ze studia Egue y Seta však nově získali příjemných 97 m² plochy, která se proměnila v…

Také v ložnici panuje příjemná atmosféra. O pozornost se zde přetahují jednotlivé odstíny pastelových barev, dekorativním dojmem působí i stěna. Ložnice je od společenské zóny oddělena pouze závěsem, a tak v případě potřeby může dojít k otevření celého prostoru. V minimalistickém stylu, ve kterém mohou naplno vyniknout zvolené materiály a barvy, je zařízena rovněž koupelna. Díky svému čistému stylu má příjemný meditativní ráz. Studenější bílou barvu zde prohřívají světlé odstíny dřeva.

Skandinávský nádech tak v tomto interiéru vůbec nepůsobí chladně. Díky vhodně zvolenému vybavení a dostatečnému přísunu denního světla se architektovi podařilo vytvořit neobyčejně útulné a vzdušné bydlení.

Foto: Oleg Mints
Zdroj: www.behance.net/olegmints

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock