Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Když má klient rád žlutou

Když má klient rád žlutou

Fantazii, co se týče výběru barev do bytu, se meze nekladou. Majiteli tohoto 85 m2 velkého bytu je mladý pár, který chtěl byt s hravou atmosférou. Proto ji architekt při své práci do interiéru začlenil ve znatelném množství. A jak to celé dopadlo, se nyní můžete podívat s námi.

Dostatek úložných prostor a nádech hravosti

Majiteli bytu nacházejícího se ve Stockholmu je mladý pár, který chtěl, aby byl v jejich domově dostatek úložných prostor.  Byt měl před rekonstrukcí malou do dvora orientovanou kuchyň a obývací pokoj s ložnicí, které směřovaly do přilehlého parku. Nemovitost neprošla žádnou rozsáhlejší renovací od sedmdesátých let, což se podepsalo na tom, jak byt vypadal. Byt byl opraven a reorganizován tak, aby se do něj mohly umístit tři multifunkční stěny s úložnými prostory v kuchyni, ložnici i koupelně.

Podlahy byly obroušeny

Většina podlah v interiéru byla pokryta vinylem ze sedmdesátých let, stropy pak byly ze sádrokartonu. Architekt se rozhodl, že vinyl odstraní a původní podlahy z tvrdého dřeva obrousí. Stropy z poškozeného sádrokartonu byly rovněž opraveny, tak jako se obnovily některé poškozené stropní štuky.

Žlutá barva jako symbol mládí a hravosti

Vzhledem k tomu, že si pár přál, aby byl jejich domov hravý, se architekt David Lookofsky rozhodl pro využití odvážné žluté barvy, která má symbolizovat onu hravost. Byt má velká okna orientovaná na jih, která poskytují příjemný výhled do nedalekého parku plného zeleně. Díky tomu je otevřený obývací prostor s kuchyní dobře osvětlen.

Když má klient rád žlutou

Multifunkční stěny jako záruka úložných prostor a komfortu

V souladu s jasností jižní strany bytu architekt navrhl sedmimetrovou kuchyňskou stěnu, jíž rád říká „funkční stěna“, protože je v ní vestavěna i skříň s křeslem. „V menších apartmánech se kuchyně často stává jakousi společenskou základnou, kde se setkává nejen rodina, ale i přátelé,“ říká architekt. „Všichni chceme, aby tyto prostory odrážely to, jací jsou lidé, kteří zde tráví většinu svého času. Já si myslím, že se nám toho povedlo docílit právě díky multifunkčním stěnám, které podporují kreativitu a mládí majitelů.“

Druhá multifunkční stěna nacházející se v koupelně se stala pro architekta i jeho tým výzvou, protože prostor byl poměrně úzký, navíc bylo třeba myslet na nové a originální potrubí, které v koupelně najdeme.

Žlutá barva v interiéru

Žlutá barva v interiéru je velmi oblíbená. A není se čemu divit. Jde o barvu, která má velmi pozitivní vliv na lidskou psychiku i duševní rozpoložení. Navíc ji můžeme umístit, do kterékoliv místnosti chceme. Nejvíce práce však udělá v menších místnostech, kde není dostatek světla. Světlejší tóny žluté pokoj opticky zvětší a prosvětlí. Pokud nechceme tuto barvu přímo na stěnách, udělá svoji službu i ve formě doplňků, jako jsou textilie – povlečení, deka, polštářky.

Žlutá barva působí hravě, svěže a mladě. Na lidskou psychiku působí vesele, přičemž nás motivuje a nabíjí energií. Dále pak odstraňuje špatné myšlenky, podporuje kreativitu, pozitivní myšlení a psychický rozvoj. I proto je vhodná i do dětských pokojů, kde s ní chybu rozhodně neuděláte. 

Zdroj: www.lookofskyarch.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock