Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

V módě je opět neutrální bílá

V módě je opět neutrální bílá

Dnes vám přinášíme inspiraci bytem, který se nachází v naší zemi - konkrétně v Praze 5. Byt je dokonalou ukázkou toho, že bílá barva rozhodně z módy ještě dlouhou dobu nevyjde - v kombinaci s hnědou a šedou jde dokonce o kombinaci, na jejímž pozadí vynikne jakákoliv jiná barva či doplněk. Poté stačí dokoupit jen nové textilie, udělat pár úprav a krásný domov je na světě.

Neutrální bílá barva 

Ve valné většině nových rezidenčních projektů se nechávají vyhotovit ukázkové byty, které by měly zájemcům o koupi ukázat, jak by mohlo jejich bydlení vypadat. Většinou jde o takové zařízení, které plně odpovídá požadavkům dnešních trendů a nároků obyvatel. Ačkoliv má každý z nás jiný vkus, najde se několik prvků, které z módy nevyjdou. Jedním z nich je bílá barva: „V módě je opět neutrální bílá, která nechá vyniknout bytové doplňky a dekorace. Trendem se dnes stávají stěny vymalované nebo vytapetované pouze do půlky, na začátku zde dominují světlé barvy a tóny postupně přecházející až do bílé. Novinkou je benátský štuk, italská luxusní omítka vhodná do obýváků, ložnic i pracoven, která každou místnost opticky zvětší,“ říká architektka Anna Lacová, která pracovala na projektu Nové Chabry v Praze 8.

Hra s každým centimetrem

Většina novostaveb disponuje kuchyní, která je spojena s jídelním i obývacím koutem. Většinou jde o místnost o velikosti kolem 20 metrů čtverečních - tak jako je i u této realizace. Malé prostory však nemusí znamenat nutně přehnané omezování se, co se týče funkčnosti, stačí jen myslet na to, jak využít prostor na maximum.

V módě je opět neutrální bílá

Kuchyňská linka se nachází v rohu místnosti, přímo u vstupu do ní, což kuchyň částečně skrývá před pohledy příchozích. Linka je i se spotřebiči na jedné stěně, přesto však nabízí dostatek úložných prostor. Varná deska, dřez i pracovní plocha se nachází naproti kuchyňské lince zabudované v barovém pultu, u něhož lze posedět nad sklenkou vína. Díky bílému lesku na skříňkách se celá místnost prosvětluje - díky bílé barvě i opticky zvětšuje.

Bílá barva v kombinaci s těmi výraznými

Obývací části dominuje šedá sedací souprava, naproti které stojí subtilní jídelní stůl ve výrazném dekoru dřeva. Na něj pozvolna navazuje obývací sestava s policemi v benátském štuku. Jako dekorace zde byly zvoleny různé doplňky z přírodních materiálů. Ložnici dominují tmavší tóny - konkrétně šedá a tmavomodrá. Díky čalouněné posteli získává ložnice nádech luxusu. Dětský pokoj je naopak plný barev, které díky svým zemitým odstínům navzájem dobře souzní. Ačkoliv zde nenajdeme žádné přehnaně zdobené prvky, i tak se zde bude dítě cítit příjemně.

Zdroj: Rezidenční projekt Nové Chabry

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock