Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dřevěný dům na finském venkově

Moderní dřevěný dům na finském venkově

V městečku Oulu na severu Finska vyrostl moderní dřevěný dům pro šestičlennou rodinu, která po letech strávených ve vlhkém viktoriánském domě v Anglii zatoužila po návratu do rodné země. Tento dům otevřený na jih směrem k moři a prosluněný díky řadě velkých oken v sobě snoubí moderní architekturu a tradiční materiál, kterým je dřevo ve vší své přirozené kráse.

Přání zdravého bydlení

Manželé už byli unaveni životem v anglickém Marchesteru, a tak se rozhodli vrátit se do země svých kořenů, konkrétně do městečka Oulu na břehu Botnického zálivu. Radost tím udělali především jednomu ze svých čtyř dětí, které trápí astma a alergie. S vidinou domu z přírodních materiálů, který by celé rodině poskytl zdravé místo k životu, si za pomoci profesionálů začali plnit svůj sen. Architekt Antti Heikkilä navrhl pro rodinu prostorný moderní dům, jehož realizace se chopila firma Kontio, tradiční výrobce dřevěných domů.

Spojení moderní architektury se dřevem

Při výběru nejvhodnějšího materiálu pro stavbu domu padla volba na trám označovaný jako SmartLog™, který mohl umožnit majiteli tolik žádané spojení moderní architektury se dřevem. Princip této inovativní technologie spočívá v tom, že SmartLog™ je nesedavý, takže se při osazování oken a dveří nemusí brát ohled na sedání domu. Obložky tak mohou být naprosto minimalistické. Tomuto specifickému trámu to navíc velmi sluší v kombinaci s moderními materiály, k nimž patří například sklo nebo beton. Díky této technologii vydrží dřevěný dům v celé své kráse i několik generací. Vzhledem k tomu, že se k jeho stavbě využilo dřevo severské borovice, udržuje si interiér míru vlhkosti na optimální úrovni. Tento chytrý a zdraví prospěšný dům je tedy tím nejlepším možným bydlením nejen pro malého chlapce doposud sužovaného astmatem a alergií.

Moderní dřevěný dům na finském venkově

Jemné barvy, čisté linie

Dřevěný dům s výhledem k bazénu a na nedalekou pláž je prostorný a minimalistický. Viktoriánskou zdobnost bývalého domu majitelů vystřídaly skandinávsky čisté a jednoduché tvary. Laděný je do přírodních, tlumených a klidných barev, které si báječně rozumí s jemnou texturou dřeva. Tuto příjemnou symbiózu pravidelně rozbíjejí černé akcenty.

Srdce obytného prostoru tvoří velkoryse pojatý obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. Kuchyňská zóna je přitom oddělena od té jídelní pomocí elegantního dřevěného pultu pokrytého tenkou vrstvou přírodního kamene. V místnosti skvěle funguje spolupráce černé barvy a dřeva, která na sebe upozorňuje jak v případě obložek oken a dveří, tak v případě židlí u jídelního stolu. Harmonickou atmosféru této zóny podporuje i důraz na minimalismus.

Velkorysé bydlení

Světlo, prostor, vzdušnost, minimalismus, tradice a dotek severu – kombinace těchto prvků činí nový domov majitelů velmi přitažlivým. Dům je postaven ve tvaru písmene L a skýtá dostatečně velký prostor pro celou rodinu i vybavení, kterého je k fungování tak velké domácnosti potřeba. Zatímco tak v přízemí vznikla rozlehlá prádelna s pračkou a sušičkou, první patro manželé vyčlenili ložnicím. Celé jedno křídlo domu disponující  balkonkem je pak určeno pro větší děti, které tak mají dostatek soukromí pro učení i zábavu. V dalším křídle se zase nacházejí ložnice užívané rodiči a mladšími dětmi. Jedinečné kouzlo prostorným a světlým pokojům dodávají úchvatné výhledy do okolní přírody, které jsou tou pravou inspirací na prahu všedních dnů...

Zdroj: www.kontio.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Byt v Boho stylu

Villa Sardinie

Refresh u Matěje

Krásná Černá "Black&Oak" kuchyně

Nadčasová petrolejová kuchyně "Turquoise" v Anglickém stylu

Pracovna, Jarov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Půvabná roubenka s plastovým šindelem

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock