Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní chalupa pod Alpami

Moderní chalupa pod Alpami

Atelier GEZA navrhl jedinečnou chalupu v italských Alpách, která kontrastuje s okolní krajinou. Exteriér ladí s interiérem, jednoduchý design kombinuje dřevo, kov s moderním nábytkem. V noci je působivým efektem prolínání světel lamp skrze dřevěné lamely. Realizovaný tmavý interiér je pro tento typ moderních interiéru velmi neobvyklý a stylový.

Chalupa je postavena ve strmém svahu, na kopci, k němuž vede prudká silnice. Cesta k domu byla hlavním klíčovým bodem při realizaci. Cestou k domu silnice prudce stoupá, v kopcích se chalupa vynoří a s další zákrutou se skryje a znovu objeví ve scénické perspektivě. Jednoduché tvary a tmavé barvy harmonizují s okolní krajinou, chalupa ztrácí kontext a přirozeně zapadá do přírodní scenérie Alp.

Otevřenost krajině

Půdorys domu je úhledně rozdělen do dvou částí s ohledem na odlišné funkce. Po vstupu do první části chalupy se otevírá pohled na prostorný obývací pokoj a galerií, ve které je pracovna. Štítová stěna je celá prosklená, aby z obývacího pokoje a pracovny byl dechberoucí výhled do okolní krajiny.

Hlavní ložnice byla umístěna v horním patře s výhledem na obývací část, zatímco ostatní pokoje, sauna a wellness se nacházejí ve spodním patře. Vše odpovídá požadavkům majitelů, kdy jsou pokoje a jejich funkce rozděleny do částí s různou výškou, která rezonuje s okolní výškou pozemku.

Moderní chalupa pod Alpami

Nové funkce s původním záměrem

Materiály, které tvoří chalupu, se odrážejí od základní myšlenky. Konstrukce je betonová, ale je viditelná pouze zevnitř. Odkryté betonové podlahy a stropy zavěšené na skleněných fasádách zdůrazňují lehkost střechy.

Exteriér domu je tvořen ze dřeva, jako mnoho tradičních alpských staveb, ale neplní původní funkce spojené se zemědělstvím a chovem, naopak se stal prvkem regulace a úspory energie. Vertikální modřínové lamely obklopují celou budovu a kromě estetické funkce slouží jako zastínění proti slunci a vytvářejí bareiéru mezi soukromým a veřejným světem. Dřevěné lamely jsou pohyblivé, nastavitelné a otáčejí se podle potřeb majitelů.

Zdroj: www.geza.it

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock