Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní chata ve Švýcarsku

Moderní chata ve Švýcarsku

Asi nikoho nepřekvapí chata postavená ze dřeva. Tahle ale má něco navíc. Je v ní ještě krom přírodního dřeva i beton. Ten architekti použili na stěnách, schodech i jako pracovní desku v kuchyni. Výjimečná architektura celé stavby stojí za shlédnutí. Šikminy, otevřená dispozice i překrásné výhledy do okolí. To vše k této moderní chatě patří.

Od počátku koupě pozemku konzultoval s architekty

Chata byla postavena v turistické oblasti zvaném Anzère ve Švýcarsku.  Majiteli opravdu slouží k rekreačním účelům. V místě je mnoho turistických tras i lyžařských středisek, takže je opravdu co dělat. Stavbu navrhli architekti ze studia SEARCH, kteří vše od počátku s majitelem konzultovali.

Majitelem je holandský klient, podnikatel, s vášní pro hraní na klavír a závody v rychlých autech. Než přišel za architekty ze studia SEARCH měl už dopředu představu o tom co od chaty očekává. Nechtěl interiér přeplněný věcmi a nábytkem. Přál si čisté místo s dobrým výhledem a zajímavým nápadem. Už od počátku při koupi pozemku s architekty komunikoval a společně došli k závěru, že bude skvělé vybudovat dům ve svahu.

Inspirovali se místní architekturou

Specifické místo dalo vzniknout samotnému nápadu na tvar domu. Nejprve bylo nutné pozemek upravit a dořešit tak, aby vyhovoval všem požadavkům. Při návrhu vycházeli z místní tradiční architektury, ale současně se nebáli popustit uzdu fantazii.

Moderní chata ve Švýcarsku

Lidová architektura z této oblasti vychází z obydlí stavěných pro pastevce jménem ,,chahtelèt". Skládá se z masivní dřevěné konstrukce se štítovou střechou, okenicemi a stojí na kamenném podkladu. Ve švýcarských Alpách se v poslední době chaty stávají spíše vícepatrovým luxusním obydlím pro lyžaře. Na turistických místech se nachází často i zrekonstruované staré usedlosti přetvořené na hotely, nebo víkendové chatky. Cestovní průmysl tady jen kvete a není se čemu divit. Příroda je zde krásná a je co obdivovat.

Výtah museli vytesat do skály

Ale zpět k samotné chatě. Rozdělena je celkem na čtyři podlaží částečně zasahující do svahu. V nejníže položené části je prostorná garáž ukrytá ve srázu. Z ní mohou majitelé vyjet výtahem do prvního patra, kde se nachází pokoje pro hosty. Garáž i výtah musely být vytesány do skály, což nebylo snadné.

Z důvodu otevřenosti horních pater do krajiny je v dalším patře kuchyně s obývacím pokojem a v podkroví pak hlavní ložnice majitele. Jednotlivá podlaží jsou propojena vnitřním i venkovním schodištěm, takže se jednotliví hosté nemusí vzájemně rušit. Stavba má velkorysá okna, kterými je možné pozorovat úžasná okolní panoramata, včetně legendárního vrcholu Matterhorn. 

Zdroj: search.nl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock