Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Mobilní domek jako plnohodnotné bydlení

Mobilní domek jako plnohodnotné bydlení

Originální a všestranný mobilní domek Alpha Tiny House svou existencí dokazuje, že malý dům zákonitě neznamená nedostatek komfortu a funkčnosti plnohodnotného domu, ba právě naopak. Miniaturní luxusní obydlí z cedrového dřeva je dílem americké společnosti New Frontier Tiny Homes a přijde v přepočtu na 2,3 milionu korun. Konkrétně tento domek našel své místo v Nashvillu.

Firma New Frontier Tiny Homes a domky Tiny House

Tým firmy New Frontier Tiny Homes vyrábí tři typy takovýchto domků na kolečkách. Kromě typu Alpha, o němž je zde řeč, sem ještě patří typy Escher Tiny House, který je přizpůsoben pro tříčlennou rodinu a je v něm zahrnut i samostatný prostor pro dítě, a Cornelia Tiny House inspirovaný spisovatelkou Cornelií Funke, který představuje jakési autorské studio a zároveň domek pro hosty.

Vše potřebné na 22,3 metrech čtverečních

Kompletně zaizolovaný domek postavený na návěsu dlouhém 7,3 metru je vybaven vším potřebným k pohodlnému modernímu bydlení, tudíž jeho obyvatelé rozhodně nestrádají, co se komfortu týče. Veškerý nábytek byl vyráběn na míru, podlaha je ze dřeva a díky posuvným rozměrným oknům domu nechybí ani dostatek světla. Po obou stranách je obydlí opatřeno bezpečnostními sklopnými dveřmi, které po otevření plní funkci terasy a horní díl představuje jakousi zastřešující markýzu. To umožňuje zajistit dostatečné větrání i rozšíření prostoru podlahy právě o plochu terasy.

Mobilní domek jako plnohodnotné bydlení

Komfortní výbava aneb chytře složit, chytře rozložit

Díky na míru vyráběnému multifunkčnímu nábytku a sofistikovaně vymyšlenému systému uložení a rozložení jeho kusů domek nemusí být ochuzen o dokonalou výbavu moderních spotřebičů do kuchyně či koupelny. V kuchyni tak najdete hluboký nerezový dřez, myčku nádobí, indukční varnou desku, troubu i ledničku. Koupelna oplývá kromě pračky se sušičkou, kompostovací toalety a klimatizace navíc dokonce vířivkou. Je až s podivem, co všechno lze do takto omezeného prostoru 22 čtverečních metrů vtěsnat a navíc s grácií a elegancí. Díky chytrému systému skládání a ukládání se u zdejšího jídelního stolu ukrytého pod vyvýšenou podlahou může sejít na slavnostní večeři nebo oběd až osm osob. Originálním kusem nábytku svědčícím o důvtipu stavitelů je dubový knihovnický pojízdný žebřík, po kterém se vyšplhá nad koupelnovou část, kde se nachází vestavěné patro s rozložitou postelí. Úložné prostory se nacházejí v boxech pod stropem. Toto bydlení je důkazem toho, že čemu se vám nedostává co do prostoru, můžete plně nahradit důmyslným vnitřním systémem a funkčním a dokonalým vybavením. A pokud máte dostatek důvtipu a šikovnosti a nějaký ten volný návěs, můžete se možná podobný domek pokusit postavit sami i se skromnějším zařízením.

Zdroj: www.newfrontiertinyhomes.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock