Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Přestavěná maringotka s verandou i terasou

Přestavěná maringotka s verandou i terasou

Při pohledu na tuhle rozšířenou maringotku mi na mysli vytanula slova písně od kapely Mig 21 „vem dřeva kus, zapni si brusku a všechno si změř…“ Zřejmě proto, že takhle upravit maringotku na pohodlné bydlení by možná zvládl ledajaký šikovný kutil.

Maringotka v permakulturní zahradě

Maringotka s příznačným názvem Sundance, o níž je řeč, se nachází na vyvýšeném místě v pestré permakulturní zahradě v anglickém Cornwallu poblíž přístavního městečka Mawgan Port, tedy v kraji, který je jako dělaný pro výletníky a cestovatele. Její přestavba může sloužit jako výborná inspirace pro ty, kdo by si podobné bydlení chtěli také pořídit.

Přístavky doplnily chybějící prostor

Tento „domek na kolečkách“ je zaparkovaný stranou ruchu velkoměsta v zapadlém přírodním koutě a je rozšířen o přístavky do tvaru pomyslného kříže, kdy maringotka představuje jakousi hlavní loď a v přístavcích se nachází ložnice i veranda. Majitel obnovil nepoužívanou maringotku a přetvořil ji v úchvatné místo pro odpočinek se vším, co nabízí pohodlí domova. Z obydlí je krásný výhled do venkovské krajiny i bohatě kvetoucí permakulturní zahrady, která má v návštěvníkovi evokovat volnost a svobodu. V zahradě se nachází i přírodní rybníček, kde se je možné osvěžit a zrelaxovat po náročných výletech do okolí.

Přestavěná maringotka s verandou i terasou

Koupelna, ložnice, veranda i terasa

Nábytek je vyroben ručně na míru tak, aby působil dojmem, jako by byl posbírán na cestách, což je záměr, který odkazuje k celkové volnomyšlenkářské atmosféře stavby i okolní krajiny. U nábytku i dekorace převládají přírodní tóny, prim tu hraje dřevo, a to jak u obložení stěn, tak u většiny podlah. Dostavěné části i nábytek působí sice prostě a jednoduše, ale z bližšího prozkoumání je patrné, že vše bylo vyráběno s ohledem na kvalitu materiálů i provedení. V obydlí nechybí ložnice s prostornou manželskou postelí s komodou v retro stylu i se zrcadlem a obrazy. Rustikálně působící koupelna je vybavena nejen samostatně stojící litinovou vanou na ozdobných nožičkách, ale i umyvadlem a sprchovým koutem, kde se pohodlně vejdou dva lidé. V prostoru původní maringotky se na jedné straně nachází příjemný obývací pokoj, v němž je možné se večer kochat výhledem do plápolajícího ohně v krbových kamnech, a druhou stranu vyplňuje kuchyně, která i přes omezenou rozlohu pohodlně dostačuje svému účelu a je vybavena vším potřebným k běžnému každodennímu vaření. Z kuchyně je možné si vyjít na verandu a tady si dopřát ranní snídani nebo si tu naopak užívat večerního posezení. Stejně tak tomu je i na menší terase, která je přístupná z ložnice a kde si mohou návštěvníci užít grilování v příjemném závětří.

Majitelka Sarah Stanleyová dodnes místo zvelebuje, takřka při každé návštěvě něco vylepší, natře, zdokonalí. 

Štítky: maringotka
Zdroj: www.uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Mikrobyty – novinka, která láká české investory

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock