Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěný minidomek na kolech

Dřevěný minidomek na kolech

Bydlení v domě je závazek. Musíte se o dům starat a musí se do něj vejít vše co máte. Jsme zahlceni spoustou věcí, ale opravdu je všechny potřebujeme? Studenti z Harvardu navrhli a vytvořili skromné a zajímavé bydlení. Dřevěný domeček je pojízdný a jednoduše vybavený.

Bydlení nanečisto

Tento dům není velký a je určený k tomu, aby si studenti vyzkoušeli jaké to je bydlet v samostatném domě. Pronajmout si ho mohou na vyzkoušení v New Hampshire. Harvardská univerzita spustila neobvyklý projekt, jménem Getaway, díky kterému si studenti mohou vyzkoušet bydlení v takovém malém domě.

Mobilní dům s rozlohou jen něco přes 14 m2 si může pronajmout každý ze studentů. V dřevěném domě se pohodlně vyspí až 4 lidé, je vybaven teplými dekami, pohodlnými spacími pytli a také je plně zásobený jídlem. Mimo jiné je také ekologický a co nejvíce šetrný k životnímu prostředí. Má k dispozici vlastní kompostovací WC, teplo získává z propanových lahví a čerpá solární energii.

Projekt Getaway plánuje v blízké budoucnosti postavit minimálně tři další podobné domy, které si budou moci studenti pronajímat.

Dřevěný minidomek na kolech

Čistě a jednoduše

Pro spaní jsou utvořeny, kromě klasické postele, patra uvnitř domku a vedou k nim jednoduché schody z překližky. Vtipným řešením je sklopný jídelní stolek, který při složení zakryje okno a supluje tak funkci žaluzií. V chodbě nechybí jednoduchá odkládací předsíňová stěna. V domě najdete i skromnou kuchyňku, akorát na ohřátí jídla, nebo uvaření kávy. Velké množství oken zajišťuje dostatečný přísun denního osvětlení.

Domeček je pojízdný a je možné jej přesunout v podstatě kamkoliv. Nyní stojí v přírodě obklopen stromy a zelení. Do domku se vchází jednoduchými dřevěnými schůdky.

Dům je vybaven ryze prakticky a celý interiér je obložen světlým masivním dřevem. Stavba je svým způsobem nízkonákladová a nehýří žádnými designovými kousky. Čisté linie a účelové formy jsou základním prvkem tohoto bydlení. Nemusíme interiér zahlcovat mnoha doplňky a zbytečnými prvky, aby nám dobře sloužil a cítili jsme se v něm dobře. A to nám může být inspirací.

Zdroj: getaway.house

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock