Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěný minidomek na kolech

Dřevěný minidomek na kolech

Bydlení v domě je závazek. Musíte se o dům starat a musí se do něj vejít vše co máte. Jsme zahlceni spoustou věcí, ale opravdu je všechny potřebujeme? Studenti z Harvardu navrhli a vytvořili skromné a zajímavé bydlení. Dřevěný domeček je pojízdný a jednoduše vybavený.

Bydlení nanečisto

Tento dům není velký a je určený k tomu, aby si studenti vyzkoušeli jaké to je bydlet v samostatném domě. Pronajmout si ho mohou na vyzkoušení v New Hampshire. Harvardská univerzita spustila neobvyklý projekt, jménem Getaway, díky kterému si studenti mohou vyzkoušet bydlení v takovém malém domě.

Mobilní dům s rozlohou jen něco přes 14 m2 si může pronajmout každý ze studentů. V dřevěném domě se pohodlně vyspí až 4 lidé, je vybaven teplými dekami, pohodlnými spacími pytli a také je plně zásobený jídlem. Mimo jiné je také ekologický a co nejvíce šetrný k životnímu prostředí. Má k dispozici vlastní kompostovací WC, teplo získává z propanových lahví a čerpá solární energii.

Projekt Getaway plánuje v blízké budoucnosti postavit minimálně tři další podobné domy, které si budou moci studenti pronajímat.

Dřevěný minidomek na kolech

Čistě a jednoduše

Pro spaní jsou utvořeny, kromě klasické postele, patra uvnitř domku a vedou k nim jednoduché schody z překližky. Vtipným řešením je sklopný jídelní stolek, který při složení zakryje okno a supluje tak funkci žaluzií. V chodbě nechybí jednoduchá odkládací předsíňová stěna. V domě najdete i skromnou kuchyňku, akorát na ohřátí jídla, nebo uvaření kávy. Velké množství oken zajišťuje dostatečný přísun denního osvětlení.

Domeček je pojízdný a je možné jej přesunout v podstatě kamkoliv. Nyní stojí v přírodě obklopen stromy a zelení. Do domku se vchází jednoduchými dřevěnými schůdky.

Dům je vybaven ryze prakticky a celý interiér je obložen světlým masivním dřevem. Stavba je svým způsobem nízkonákladová a nehýří žádnými designovými kousky. Čisté linie a účelové formy jsou základním prvkem tohoto bydlení. Nemusíme interiér zahlcovat mnoha doplňky a zbytečnými prvky, aby nám dobře sloužil a cítili jsme se v něm dobře. A to nám může být inspirací.

Zdroj: getaway.house

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock