Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům se střechou ve tvaru půlměsíce

Dům se střechou ve tvaru půlměsíce

Moderní dům s jedinečným profilem střechy, jejíž část je obloukovitě vyříznuta ve tvaru půlměsíce, je dílem architekta Lloyda Russela a týmu Mod Green Architecture. Kombinuje v sobě chladné industriální tóny betonu s hřejivými prvky dřeva v přírodních barvách.

Nenápadný kalifornský domek?

Na první pohled se návštěvník může nechat zmást nenápadným vzhledem stavby ve městě Encinitas v Kalifornii způsobeným použitím betonové stěny a tmavého dřeva u garážové části, kterou se dům otevírá do ulice. Rovné linie přední části domu kontrastují s jedinečným zakřivením profilu střechy, jež naznačuje, že se za dveřmi skrývá něco víc než jen běžné kalifornské obydlí. Střecha nesedí přímo na betonových stěnách, ale mezeru vyplňuje skleněná část dodávající prostoru dostatečné množství přirozeného světla a evokující lehkost oproti tíze betonu. Stavba využívá nestandardních tvarů, jako je tomu právě v případě lomené střechy sjednocující tři oddělené obytné části propojené terasou, jež lemuje půdorys domu.

Dům se střechou ve tvaru půlměsíce

Jednoduchost a funkčnost na prvním místě

Moderní rezidence je vystavěná citlivě s ohledem na životní prostředí a k její stavbě byly použity udržitelné materiály. Jednoduchá barevná paleta otevřeného vnitřního prostoru harmonicky doplňuje chladnost betonových stěn a díky dřevě v přírodních odstínech u klenutého stropu, na podlahách a skříňkách působí interiér příjemným a teplým dojmem. Půdorys se skládá ze tří obytných oblastí spojených ve tvaru písmene U, přičemž každá jednotka plynule přechází do venkovního nádvoří. Dostatek přirozeného světla dodává tomuto jedinečnému obydlí lesklé zasklení obepínající hlavní obytnou plochu a taktéž vysoké posuvné skleněné stěny, které dokáží zasunutím „zmizet“ do stěnových kapes a neubírají domu na jeho prostornosti a vzdušnosti.

Barevnost v interiéru i na terase

Z jednolité barevné škály šedi betonu a přírodního dřeva vytrhují a ozvláštňují dům výrazné kusy nábytku a malby na stěnách. V jídelně jsou to především sytě žluté židle či pestrobarevné obrazy v obývacím prostoru a taktéž pestré obklady v kuchyni či dlažba v koupelně. Nejinak je tomu i na terase, kde oko zaujme na první pohled sytě tyrkysová sedací souprava přímo vyzývající k příjemnému venkovnímu posezení.

Zdroj: www.lloyd-russell.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock