Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak zajistit, aby vám bylo v podkroví příjemně

Jak zajistit, aby vám bylo v podkroví příjemně

Bydlení v podkroví je dnes velmi trendy a žádanou záležitostí. Ovšem proto, aby vám bylo po celý rok v půdní vestavbě příjemně, je dobré myslet na pár základních věcí.

Nejdůležitějších z nich je bezesporu kvalitní tepelná izolace. Ta umí podkrovní bydlení v zimě ochránit před nejhoršími mrazy a v létě zase brání přehřívání. Na trhu je hned několik možností v několika cenových kategoriích, čím podkroví izolovat.

Typy tepelné izolace

Nejlevnější z nich je měkká PUR pěna, která je cenově velmi přívětivá, nicméně její izolační vlastnosti jsou ze všech nabídek na trhu nejhorší. Nejčastěji je na izolaci používána skelná vata nebo polystyren. Jejich izolace je lepší než PUR pěna, ale zdaleka od nich nelze očekávat celodenní ochranu před extrémními teplotami v interiéru. Nejlepších výsledků v tepelné izolaci dosahují celulózové izolace, jež dokáží ochránit interiér před proniknutím tepla až 7 hodin. Jedná se o přírodní izolaci vyrobenou z dřevitého papíru se skvělou prodyšností, jež zároveň odvětrává i případnou vlhkost a zamezuje tak tvorbě a množení plísní.

Kvalitní odvětrávání

Mezi další důležité body, na které je potřeba se zaměřit při vytváření kvalitního podkrovního zázemí, patří bezesporu větrání střešního pláště. Ten odvádí vlhkost tak, aby se nedostala do střešní konstrukce. Zároveň pak pomáhá tepelné izolaci v boji s vysokými teplotami v podkrovních prostorech.

Jak zajistit, aby vám bylo v podkroví příjemně

Střešní okna a jejich doplňky

Ve chvíli, kdy v podkroví plánujete rozmístění jednotlivých střešních oken. myslete na to, že kromě denního světla spolu s nimi bude do interiéru proudit i vnější teplota. Proto rozmístění plánujte také podle orientace na světové strany. Nejvhodnější je střešní okna umístit na severní či severovýchodní stranu. V případě umístění na jižní stranu se okno rozhodně neobejde bez rolety nebo fólie, která dokáže pohltit více než 50 % tepla. Další možností, jak můžete zamezit proudění tepla, jsou venkovní stínící doplňky jako například markýzy nebo rolety. Jestliže zvolíte markýzu z průhledné síťoviny, nepřijdete ani o venkovní výhled.

Řešení, jak vytvořit v podkroví příjemné klima, je tedy hned několik a při dodržení pár základních rad a zásad vám bude odměnou příjemné a pohodlné bydlení s těmi nejlepšími výhledy.

Jak zajistit, aby vám bylo v podkroví příjemně
Jak zajistit, aby vám bylo v podkroví příjemně
Jak zajistit, aby vám bylo v podkroví příjemně
Zdroj: lucaslofts.co.uk, slkservices.co.uk, gma-london.com, hawksheck.co.uk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock