Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Prosklený dům s biotopem

Prosklený dům s biotopem

Tento architektonicky výjimečný dům tvořený ze tří skleněných stěn zaujímá rozlohu 177 m² a nachází se v půvabném francouzském městečku Ouerre. K domu náleží také rozlehlá zahrada o rozloze 1 545 m².

Koupací jezírko jako dominanta stavby

Hlavní roli v pojetí této stavby hraje světlo, které naplňuje dům vzdušností a teplem. Dům byl konstruován tak, aby všechny jeho vnitřní prostory umožňovaly výhled na krásnou zahradu a přírodní koupaliště na ní. Toto koupací jezírko o rozměrech 15 x 6 m s dlaždicovým dnem a dřevěnými stěnami je dominantou celého stavebního projektu. Přírodní koupací jezírka neboli biotopy jsou stále oblíbenější a z hlediska zdraví šetrnější alternativou klasického bazénu, protože voda v nich neobsahuje žádné chemikálie, a navíc jsou ozdobou každé zahrady. Založení koupacího jezírka s biologickým čištěním respektuje procesy probíhající v přírodě. Okolí biotopu tvoří různé druhy kamenů a oblázků, neméně důležitý je i výběr pobřežní vegetace. Rostliny dodají v průběhu dvou až tří let jezírku jeho konečný vzhled a při jejich správné volbě a údržbě se lze obejít bez filtrů i chemikálií.

Prosklený dům s biotopem

Obývací prostor s krbem

Přízemí, ze kterého se vstupuje přímo na terasu, sestává ze světle zařízené kuchyně a prostorného obývacího pokoje s vysokým stropem, jehož krb navozuje při večerním posezení příjemnou atmosféru. V nábytku se snoubí moderní kusy se starožitnými skříněmi či židlemi. Přízemí domu ještě doplňuje hlavní ložnice s koupelnou a šatnou.
Dům je dále vybaven dvěma mezaninovými pokoji, z nichž jeden slouží jako další ložnice a druhý jako pracovna a zároveň relaxační prostor, do něhož proniká dostatek světla velkým štítovým oknem. Suterén ukrývá tři praktické místnosti – prádelnu, sklep a kotelnu. Tento luxusní domek mi souhrou skla a hry světel připomněl slavný skleněný pokoj v brněnské vile Tugendhat.

Zdroj: espaces-atypiques.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock