Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Prosklený dům s biotopem

Prosklený dům s biotopem

Tento architektonicky výjimečný dům tvořený ze tří skleněných stěn zaujímá rozlohu 177 m² a nachází se v půvabném francouzském městečku Ouerre. K domu náleží také rozlehlá zahrada o rozloze 1 545 m².

Koupací jezírko jako dominanta stavby

Hlavní roli v pojetí této stavby hraje světlo, které naplňuje dům vzdušností a teplem. Dům byl konstruován tak, aby všechny jeho vnitřní prostory umožňovaly výhled na krásnou zahradu a přírodní koupaliště na ní. Toto koupací jezírko o rozměrech 15 x 6 m s dlaždicovým dnem a dřevěnými stěnami je dominantou celého stavebního projektu. Přírodní koupací jezírka neboli biotopy jsou stále oblíbenější a z hlediska zdraví šetrnější alternativou klasického bazénu, protože voda v nich neobsahuje žádné chemikálie, a navíc jsou ozdobou každé zahrady. Založení koupacího jezírka s biologickým čištěním respektuje procesy probíhající v přírodě. Okolí biotopu tvoří různé druhy kamenů a oblázků, neméně důležitý je i výběr pobřežní vegetace. Rostliny dodají v průběhu dvou až tří let jezírku jeho konečný vzhled a při jejich správné volbě a údržbě se lze obejít bez filtrů i chemikálií.

Prosklený dům s biotopem

Obývací prostor s krbem

Přízemí, ze kterého se vstupuje přímo na terasu, sestává ze světle zařízené kuchyně a prostorného obývacího pokoje s vysokým stropem, jehož krb navozuje při večerním posezení příjemnou atmosféru. V nábytku se snoubí moderní kusy se starožitnými skříněmi či židlemi. Přízemí domu ještě doplňuje hlavní ložnice s koupelnou a šatnou.
Dům je dále vybaven dvěma mezaninovými pokoji, z nichž jeden slouží jako další ložnice a druhý jako pracovna a zároveň relaxační prostor, do něhož proniká dostatek světla velkým štítovým oknem. Suterén ukrývá tři praktické místnosti – prádelnu, sklep a kotelnu. Tento luxusní domek mi souhrou skla a hry světel připomněl slavný skleněný pokoj v brněnské vile Tugendhat.

Zdroj: espaces-atypiques.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock