Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kreativní Vánoce aneb jde to i bez jehličí

Kreativní Vánoce aneb jde to i bez jehličí

Ačkoliv si vánoční svátky bez stromečku a vůně jehličí mnozí z nás nedokáží představit, jsou i tací, kteří se z různých důvodů chtějí obejít bez něj, protože vědí, že kouzlo Vánoc tkví v něčem docela jiném. Právě pro ty může tento článek sloužit jako inspirace, jak klasický stromeček nahradit hravě a kreativně jeho alternativami.

Jen s větvičkami jedna radost

Pro některé z nás je jehličnan v podobě stromečku zdrojem nežádoucího stresu, ať už v kvůli jeho shánění a pořizování, nebo z ekologických důvodů či zkrátka jen proto, že nám je na obtíž opadané jehličí nebo ho prostě nemáme z prostorových důvodů kam umístit. V takovém případě je vhodné si stres ušetřit a v zájmu zachování adventního klidu a míru nahradit klasický stromeček třeba jen dobře adjustovanými větvemi ve váze. V tomto případě je zcela na vás, jak větve dotvoříte, čím je ozdobíte nebo zda se rozhodnete je použít kreativním a neotřelým způsobem například zbavené jehličí a natřené klasickou vánoční barvou – například červenou, zelenou či bílou. Výhodou takovéto dekorace je její nenáročnost na prostor i to, že jich můžete mít po bytě hned několik v různých barevných variantách.

Na bílém podkladu jako skutečný

Pokud chcete při výběru alternativy klasického stromku ušetřit především čas, zvolte variantu bílého plátna, na které nakreslíte stromeček nebo jen jeho obrys a necháte ho dotvořit třeba dětmi. Poté stačí ho jen napnout nebo zavěsit na zeď a doplnit ho třeba vánočními světýlky nebo jinými dekoracemi, které na něj připevníte špendlíky či jinak. Takový stromek má kromě nenáročnosti na prostor i další výhodu. Po svátcích ho stačí jen srolovat a uschovat na příští rok.

Kreativní Vánoce aneb jde to i bez jehličí

Je libo v industriálním, nebo skandinávském stylu?

Pokud jste vyznavači industriálního stylu a navíc minimalisté, možná oceníte stromeček, jehož konstrukce je z kovu a na drátcích jsou na něm zavěšené jednoduché ozdoby. Skandinávský styl vám zase navodí nebo potrhne stromeček ze světlého dřeva. Vyrobíte ho snadno i jen z větví, které uříznete od nejdelší po nejkratší a svážete do trojúhelníkového tvaru třeba provázky. Vznikne vám tím jakýsi žebřík jako stvořený pro navěšení libovolných ozdob z přírodních materiálů. Možností je řada a vše záleží jen na vaší fantazii. Je také možné použít jen klasický dřevěný rám větších rozměrů a do něj připevnit lanka a na ně pak zavěsit například textilní vánoční dekorace.

Kreativní Vánoce aneb jde to i bez jehličí

Kreativní a veselý stromeček na zdi

Pokud máte rádi výstřední a mnohobarevné kombinace a chcete ušetřit co nejvíce místa, zvolte stromeček umístěný přímo na zdi a tvořený různobarevnými nalepovacími ozdobami. Při jeho tvorbě se vyřádí celá rodina, a zvláště děti. Stačí si jen nakreslit na zeď šablonu a do ní poté nalepovat či uchycovat drobné vánoční ozdoby ze dřeva, papíru a dalších materiálů. Můžete při jeho tvoření využít i nejrůznější hračky, se kterými si už nikdo nehraje, a tímto je zrecyklovat a dát jim druhou šanci. Jen nezapomeňte na špičku tohoto nástěnného stromku umístit nebo nakreslit hvězdu! Určitě vám vykouzlí úsměv na tváři, kdykoliv se na něj během svátků podíváte a vzpomenete si, jak jste ho společně tvořili.

Štítky: advent vánoce

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock