Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Advent se nezadržitelně blíží. Pokud se vám nechce přebírat posledních pár sériových a předražených adventních věnců v obchodě těsně před první adventní nedělí, vyrobte si svůj vlastní. Díky vaší fantazii a našim tipům bude takový adventní věnec opravdu originální a od srdce!

Přípravy na advent

Adventní čas většinou připadal na samý závěr měsíce listopadu. Letošní první adventní neděle nás však trochu nezvykle čeká 2. 12. Pro vás je to dobrá zpráva – budete totiž mít dost času pohrát si s výrobou adventního věnce. Jakým tipům adventních věnců to letos bude slušet na vašem svátečním stole?

Jako od Mrazíka

Letošní advent se ponese především v něžné barvě sněhu. V dekoracích tak dostane největší prostor bílá barva se stříbřitým nádechem – jako by ji vykouzlila přímo berla Mrazilka. Trendy tedy budou všechny adventní věnce, které doslova zazáří bílou barvou protkanou porcelánovým leskem, perletí a ledovými vzory. Při výrobě křehce bělostných adventních věnců tak můžete použít dary přírody zkrášlené umělým sněhem, bílými a stříbřitými stuhami a také malými ozdůbkami připomínajícími ledové krystaly. Pokud přece jen budete chtít záplavu bílé místy rozbít, vsaďte na jemné odstíny pistáciové, mátové a modré barvy. To jsou přídavné barvy pro sváteční zakončení tohoto roku.

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Adventní věnec ve fialové

Fialová je tradiční barvou adventu. Podle zvyklostí by totiž měly být tři svíčky na adventním věnci fialové a poslední růžová. Také fialová barva bude o letošním adventu i o Vánocích trendy, navíc je dodnes považována za barvu tajemství, magie, skromnosti a pokání. Na adventním věnci tak můžete kombinovat tmavé odstíny fialové barvy s těmi světlejšími. Fialové to však bude slušet i s výše uvedenými barvami pro letošní sváteční období, rozbít ji můžete také akcenty ve zlaté.

Přírodní adventní věnce

Letošní trendy pro advent 2018 nefandí jenom bílé barvě, ale také přírodním materiálům. Ty vyniknou tradičním kouzlem domova jak na vánočním stromku, tak na adventním věnci. Nejenže přírodní materiály působí neskutečně srdečně, ale navíc díky nim i ušetříte. Vyjděte si do lesa nebo do zahrady a pak doma použijte všemožné nasbírané dary přírody. Při výrobě adventního věnce vám přijdou vhod šišky, ořechy, kaštany, žaludy, sušené plody a květy, kůra, lýko i mech. Nejenže si vyrobíte opravdu originální adventní věnec, ale ještě si domů přinesete kousek voňavé přírody.

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Proti proudu tradičních adventních věnců

Ani s příchodem tohoto adventu se nemusíte držet tradice. Pokud patříte mezi odvážné a chcete si při výrobě adventního věnce trochu zaexperimentovat, zkuste něco nového a neotřelého. Může to být třeba pletený věnec, který je elegantní a nezklame vás opadáváním jehličí. K jeho výrobě vám postačí vlna nebo stará šála v těch letošních trendy  barvách, kterou omotáte korpus věnce. A pak už zdobíte dle libosti a fantazie. Další variantou bez jehličí jsou adventní věnce s korpusem z mechu nebo slámy.

Zajímavé změny dosáhnete ale třeba jenom tím, že klasické adventní svíčky vyměníte za kulaté. A pokud jde o svíčky, čím dál tím víc se rozmáhá trend, kdy adventní věnec tvoří právě jen v miskách různě poskládané svíčky, které jen lehce dozdobíte. Prim přitom hrají štíhlé elegantní svíčky. Jak je tedy patrné, minimalismus o sobě dává vědět už i v případě vánočních dekorací.

Čím dál tím oblíbenější jsou také netypické adventní věnce, které nejsou ve tvaru kruhu. Svíčky a dekorace totiž můžete vyskládat třeba misku ve tvaru hvězdy nebo srdce. Jako místo pro opravdu stylový adventní věnec může posloužit i podnos na dort. Milovníci přírody zase mohou namísto klasického korpusu zvolit část dřevěného polínka. Fantazii se tedy opravdu meze nekladou...

 

A co vy? Už víte, jaký adventní věnec to u vás letos vyhraje? Začleňte domácí výrobu adventního věnce mezi každoroční tradice a zapojte do ní i své děti. Není nic krásnějšího než vytvořit společně něco od srdce… Obzvlášť před příchodem těch nejmilejších svátků.

Štítky: advent vánoce
Zdroj: www.fler.cz , etsy.com , pinterest

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock