Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Když je bydlení s rodinou tou nejvyšší životní hodnotou

Když je bydlení s rodinou tou nejvyšší životní hodnotou

Kvalitní bydlení hledá pravděpodobně každý z nás, minimálně po určitou část svého dospělého života, kdy už se nechce spokojit s kompromisem v podobě pronájmu či domova s nedostatkem prostoru. Někomu takto zásadní rozhodnutí nečiní problém, protože zná své životní hodnoty a nechá se jimi zavést k lepšímu a vyhovujícímu bydlení. Kritéria pro výběr bydlení se však během života mohou změnit, někdy dokonce úplně. Nicméně pro většinu lidí zůstává jedna hodnota neměnná. Hodnota často nejdůležitější, velmi přirozená a o to častěji paradoxně opomíjená. Řeč je o blízkosti členů rodiny.

Bydlet s manželkou a dětmi je běžné, zachování úzkých vztahů s původní rodinou z mládí ovšem už tak samozřejmé být nemusí. Pokud nevlastníte hektarový pozemek, kam by se pohodlně vešly dva samostatné domy, nabízí se stavba bydlení dvougeneračního – tzv. dvojdomu. Kupříkladu Dvojdům 16 je atraktivně dostupným řešením pro všechny, kteří přechod do dvougeneračního bydlení plánují. Klíčové je dobře promyšlené a smysluplné rozložení domu.

Výsledný půdorysný průmět do tvaru písmene Z částečně dělí zahradu do soukromých zón, kam je vidět vždy jen z jednoho z bytů. Velikost domu je optimalizovaná pouze na dokonale využitelné prostory. Žádné zbytečné plýtvání místem se nekoná. I přesto nabízejí vzniklé byty 3kk a 2kk veškeré žádoucí pohodlí a praktičnost.

Pokoje jsou opticky maximálně prosvětleny a propojeny se zahradou, chodby jsou zkráceny na co nejmenší délku a technické zázemí domu je zakomponováno do vestavěných skříní v zádveří většího ze dvou bytů. To dodá vstupním prostorám více místa a funkce technického zázemí zároveň zůstává plnohodnotná, jako kdyby okupovalo samostatnou místnost.

Když je bydlení s rodinou tou nejvyšší životní hodnotou

Příjemné bydlení

Dispozice 2kk v daných rozměrech zaručuje příjemné bydlení pro jednoho člena starší či naopak dospívající mladší generace. Navíc stačí jen několik drobných úprav a tento byt lze po mírném zvětšení proměnit na příjemné bydlení pro dva.

Kvalitní rozdělení dvou sekcí domu na dva samostatné byty otevírá dveře různým typům využití. Pokud se v menším bytě neusadí jedna z generací, nabízí se možnost pronájmu. Pokud jste pohostinní a často k vám jezdí návštěvy, možná prostor oceníte jako byt pro hosty. Nebo třeba potřebujete dílnu, kancelář, umělecký ateliér k tvorbě, garáž… Jestliže se změní vaše životní situace, dům je připraven se měnit spolu s ní.

Zkrátka – šikovně navržené dvougenerační bydlení poskytne zázemí na celý život.

Když je bydlení s rodinou tou nejvyšší životní hodnotou
Když je bydlení s rodinou tou nejvyšší životní hodnotou
Když je bydlení s rodinou tou nejvyšší životní hodnotou
Když je bydlení s rodinou tou nejvyšší životní hodnotou
Když je bydlení s rodinou tou nejvyšší životní hodnotou

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock