Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt pro milovníky zvířat

Byt pro milovníky zvířat

Každý milovník zvířat, který už se svým domácím mazlíčkem někdy bydlel, ví, že pokud se s ním rozhodnete sdílet jeden byt, je dobré tomu alespoň trochu přizpůsobit podmínky.

Manželské duo architektů Magdalena a Marcin Konopkovi mají domácí mazlíčky hned čtyři - dva psy a dvě kočky. Rozhodli se proto, že svůj byt v Gdyni uspořádají tak, aby zde bylo příjemně všem. Celková plocha bytu je rozdělena na uzavřenou ložnici, koupelnu a otevřený prostor, kde se mohou všichni potkávat a který slouží jako obývací pokoj, jídelna a kuchyně.

Kombinace stylů

Interiér bytu je laděný do moderny s trochou retro prvků a nádechem skandinávského stylu. Dominuje mu bílá barva v kombinaci se světlým dřevem. Díky tomu působí celý byt velice vzdušně, a to i přes to, že je v každé místnosti velké množství úložného prostoru. Kuchyně je laděná pouze do bílé barvy a jediná část, která tuto barvu nenese, je část pracovní desky a zdi, která slouží také jako nástěnka. Stejným způsobem je výhradně do bílé laděna i koupelna, kterou však ozvláštňuje část obložení v tyrkysové barvě. Tento příjemný odstín najdeme rovněž v obývacím pokoji spojeném s jídelnou, kde velmi jemně doplňuje kombinaci světlého dřeva a bílé barvy.

Byt pro milovníky zvířat
Foto: Marcin Konopka

Zabudované pelíšky a prolézačky

V obývacím pokoji je jedním z dominantních prvků komfortní šedá pohovka, která se nachází hned vedle důmyslně konstruované knihovny. Ta plynule navazuje na skříňovou stěnu ve vstupní chodbě a je navržena tak, že objímá vchodové dveře a vytváří tak malý vstupní prostor opticky oddělený podlahou. Čtyřnozí členové domácnosti Oti, Lila, Manio a Avi mají do vestavěných skříní na chodbě a v obývacím pokoji integrované nejen pohodlné pelíšky, ale také speciální prolézačky. Čtyřnohým mazlíčkům jsou přizpůsobené i nástěnné skříňky v kuchyni a police na stěně v obývacím pokoji. Díky tomu si každý z nich může pros sebe najít ideální místo pro hru i odpočinek.

Celkový koncept interiéru tak může sloužit jako inspirace pro soužití i s náročnějšími domácími mazlíčky a je reálným důkazem toho, že i v menším bytě lze zajistit dostatečný komfort pro všechny.

Foto: Marcin Konopka
Zdroj: msww.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Řešení, která budou slušet malé zahradě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock