Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Povedená rekonstrukce řadového domu

Povedená rekonstrukce řadového domu

Když místo dětí máte doma dvě skoro dospělé osoby, většinou je to čas na změnu domova. Dětské pokojíky se musí změnit na pokoje pro dospívající a někdy je rovnou lepší vzít to z gruntu. Do nového interiéru byly zvoleny odstíny šedé, dubové dřevo a vybrané designové kousky. Drobné zásahy do půdorysu přinesly změny, které odpovídají současným potřebám čtyřčlenné rodiny se dvěma teenagery.

Řadový dům v Lublani potřeboval po patnácti letech projít rekonstrukci interiéru. Do nového interiéru byly zvoleny odstíny šedé, dubové dřevo a vybrané designerské kousky. Drobné zásahy do půdorysu přinesly změny, které odpovídají současným potřebám čtyřčlenné rodiny se dvěma teenagery. Byl vytvořen světlý a moderní, ale nikoli čistě minimalistický interiér. Rekonstrukce stávajícího řadového domu byla důsledná.

Spolu s přípravou plánů trvalo dokončení projektu čtyři měsíce a rodina získala úplně nový domov. Nešlo jen o renovaci interiéru, ale také o vybudování další koupelny, propojení ložnice s existující koupelnou, změnu dispozice kuchyně, jídelny a obývacího pokoje tak, aby místo obývacího pokoje byla pod okny kuchyně s jídelnou, protože v této části domu tráví rodina nejvíce času. Po hrubé práci následovalo příjemné zařizování a výběr materiálů: měkké dubové parkety, které jsou v celé místnosti - včetně koupelen, kůže, hliník, samet, bohaté čalounění v různých barvách, texturované koberce, vybraná světla a kresby. Každý materiál musí hrát roli a společně vytvářejí atmosféru, která lahodí oku.

Povedená rekonstrukce řadového domu
Foto: Miran Kambič

Minimalistický interiér

Přízemí je určeno pro obytné prostory s přístupem na terasu a atrium, v horním patře je ložnice s koupelnou a šatnou a dva dětské pokoje, které mají novou koupelnu. Podle plánů byla ve střední části přízemí umístěna pohodlná a velká pohovka s výhledem na krb, který je ústředním bodem v této části domu. Proto bylo vše zařízeno tak, aby na krb bylo vidět z jídelny, kuchyně a obývacího pokoje. Vedle krbu byl vytvořen prostor pro palivové dřevo, které je ale i jako pohledová dekorace. U vchodu do obývacího pokoje je čtecí koutek s pohodlnými lehátky navržený renomovanou španělskou návrhářkou Patricií Urquiolou. Kuchyň je bílá a vzdušná. Na rozdíl od studeného hliníku, ze kterého je vyroben pult na pracovním ostrově, se dřevěný pult používá jako úložný prostor a stůl na snídani nebo občerstvení. Jídelní stůl s lavicí je také dřevěný.

Přečtěte si také

Trendy v kuchyních – svěží barvy a obří ostrůvek

Kuchyně už dávno neslouží pouze pro přípravu jídla, ale stávají se plnohodnotnou součástí interiéru, které nemusí být osobitý design cizí. Letošní trendy přinášejí lahodný koktejl svěžích dekorů,…

Velmi zvláštní, zejména vizuálně, je prostor u vchodu, který je určen pro toaletu s umyvadlem a šatnou. Skutečnost, že tyto dva prostory jsou spolu, není obvyklá a pozornost přitahuje také výrazná tapeta s obrovskými květinami v šedivých odstínech. Jsou doplněny černým opláštěním a tmavě šedým umyvadlem. V prvním patře byla ložnice propojena se šatnou a koupelnou, ve které je umístěna pohovka, stůl s úložným prostorem. Koupelna je oddělena prosklenými dveřmi, malovanými šedou barvou, která zakrývá výhled, ale propouští světlo.

Koupelna je moderní s oválným umyvadlem, zrcátky a černým kováním. V patře jsou také mládežnické místnosti pro teenagery, kteří mají zrekonstruovanou vlastní koupelnu se sprchou a zrcadlem. Majitelé chtěli moderní interiér, který není sterilní. Proto pro podlahu vybrali dřevěné dubové parkety, které díky své světlé barvě působí teple a světle. Dubové dřevo a tmavě šedá jsou cíleně propleteny v celém domě, jemně zvýrazněné akcenty olejové modři. Design interiéru doplňuje vybrané osvětlení, textilie s různými texturami a umělecké obrazy. Jde o moderní styl vybavení změkčeného amorfními liniemi a zároveň flirtuje s retro, které detailně rozpoznáváme, jako jsou nohy stolu nebo postele.

Foto: Miran Kambič
Zdroj: www.habitare.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock