Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rychlý rádce pro výběr oken

Rychlý rádce pro výběr oken

Máte letos v plánu postavit si nový dům nebo vyměnit v tom starém okna? Pak vám přinášíme několik tipů, jak se zorientovat v nabídce okenních profilů.

Správně zvolená okna přispívají ke snížení energetické náročnosti a celkovému zvýšení komfortu. Taková okna harmonicky naváží na architektonický styl, ať už se rozhodnete rekonstruovat postarší byt, prvorepublikovou vilu nebo venkovské stavení. Kvalitní okna umocní krásu výhledů do okolí a zároveň pozvou do interiéru dostatečné množství slunečních paprsků. Okna jsou významným prvkem domova, a tak je důležité přistupovat k jejich výběru a instalaci nanejvýš zodpovědně.

Kvalitní okna s minimálně omezeným chodem domácnosti

Při výběru oken je třeba se zaměřit především na kvalitní materiál, odbornost řemeslníků a precizní instalaci. Montáž by měla proběhnout v souladu se správnými technologickými postupy, a tak by se o ni měli postarat přímo odborníci na okna od konkrétního výrobce. Jejich výhodou totiž mimo jiné je, že své výrobky znají do nejmenšího detailu. Montáž nových oken by měla rovněž co nejméně omezit běžný chod vaší domácnosti. V ideálním případě to funguje tak, že si firma zpracuje přesný časový harmonogram, který bude počítat jak s fází zaměřování, tak s konečnou fází včetně úklidu. Díky tomu budete vědět, jak moc se instalace nových oken vašeho domova dotkne. A zajistíte si i to, aby byla opravdu zakončena úklidem.

Lehká a reprezentativní hliníková okna

Nabídka okenních profilů je široká a není lehké se v ní snadno vyznat. My vám v tom ale rádi pomůžeme. Pokud potřebujete pro svůj rodinný dům elegantní nadčasová okna, která budou skvěle vypadat za každé situace, vsaďte na hliníková okna. Tato okna vyráběná z hliníkových profilů vás potěší celou řadou pozitivních vlastností. Patří mezi ně zejména vysoká odolnost, nenáročná údržba či dostatečné tepelně-izolační schopnosti. Tato velmi odolná okna působí reprezentativním dojmem, navíc potěší svou nízkou hmotností. Osvěží každé bydlení, a to i v návaznosti na bohatou nabídku barevných provedení. Hliníková okna umožňují zasklení mnohem větších ploch než plastové či dřevěné profily. Překážkou pro některé zájemce může být však jejich vyšší pořizovací cena.

Rychlý rádce pro výběr oken
Foto: Pexels

Elegantní a přírodní dřevěná okna

Ti, kteří upřednostňují kvality přírodního materiálu s nezaměnitelnou vůní a dlouhou životností, by měli do svých domovů zvolit okna dřevěná. Jsou určená pro náročné uživatele, kteří chtějí být neustále blízko přírodě. Při správné údržbě může životnost dřevěných oken dosáhnout několika desítek let. K dalším výhodám oken z tohoto tolik vděčného materiálu patří odolnost vůči povětrnostním podmínkám a elegantní přírodní vzhled zajištěný půvabnou kresbou dřeva. Dlouhá životnost dřeva je dnes zaručena díky moderním výrobním postupům, díky nimž už nedochází k dřívějším nešvarům ve stylu kroucení rámů apod. Dřevěným oknům se dnes dostává speciálního ošetření, které pomáhá předcházet napadení dřevokaznými škůdci či plísněmi. Dochází navíc k takové úpravě dřevěných oken, aby byla i v důsledku vysokých teplotních výkyvů tvarově stálá a pevná. Nevýhodou dřevěných oken však může být právě náročná údržba.

Prakticky bezúdržbová plastová okna

Srovnatelné tepelně-izolační a protihlukové vlastnosti s dřevěnými okny mají v současné době i okna plastová. Jsou sice vyrobena z plastových profilů, tedy z nepřírodního materiálu, ten má však vysokou trvanlivost a nabízí i celou řadu barevných variací, včetně imitací různých materiálů. Vybrat si tak můžete například autentický vzhled dřeva nebo práškovaného hliníku, a to za velice příznivou cenu. Výhodou plastových oken je nejen jejich odolnost, ale také snadná údržba. Stačí je čas od času seřídit a promazat kování. Na rozdíl od dřevěných oken jsou však plastová okna citlivější na vysoké teploty.

Vyměňte bílou za šedou

Pokud chcete zkusit něco nového, zapomeňte na tradiční okenní profily v bílé barvě a vyzkoušejte některý z módních šedých odstínů. Vaše okna tak získají moderní a luxusní vzhled, a to i při otevření. Vaše návštěvy i kolemjdoucí tak oslní kvalitním vzhledem a povrchem s efektem práškového hliníku.

Ať už si vyberete jakákoli okna, pamatujte na to, že jejich barva, členění a tvar dokáží úplně proměnit vzhled i ráz vašeho bydlení. Spolu s okny můžete vybírat také parapety, kličky a stínění, jež svým vzhledem plynule naváží na styl oken.

Rychlý rádce pro výběr oken
Foto: Pexels
Foto: Pexels

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock