Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Skandinávský byt s prosklenou stěnou a tipy jak na scandi styl

Skandinávský byt s prosklenou stěnou a tipy jak na scandi styl

Byt ve skandinávském stylu, který je moderní, funkční, ale neztrácí svou útulnost. Vhodně vybrané příslušenství a barvy dělají z bytu oázu klidu a majitelům přináší radost. Přesvědčte se a zkuste tipy, jak si i váš byt zařídit v skandinávském stylu.

Byt patří páru, který je hodně na cestách. Ola a Mike chtěli vytvořit prostor, který pro ně bude oázou klidu a harmonie, aby si v něm po návratech z cest mohli odpočinout a snadno nabrat nové síly. Jejich domov by měl být útočištěm, kam se budou rádi vracet. Zároveň jim není lhostejný původ věcí, které doma mají. Designéři proto volili  zejména přírodní materiály a přírodní barvy, aby domov hezky souzněl s přáním majitelů a přírodou. 

100% Organic

Projekt bytu, který by měl být organický, s použitím výhradně přírodních materiálů s důrazem na jejich původ. Pod taktovkou designérů se zrodil byt ve skandinávském stylu, kde převládají přírodní materiály i barvy. Najdeme tu zejména kov, beton, sklo, dřevo a jutu. Wow efekt dodávají kovové příčky se skleněnou výplní. Celý byt je díky nim světlý, vzdušný a působí jako jeden celistvý prostor. 

Naproti vchodu je výklenek, který byl předělán na oddychový prostor s velkým oknem a kde je velmi příjemné se na chvilku zastavit a spočinout, i když jste stále v centru dění a v kontaktu s rodinou. Je to jediný prostor, kde není použita černá barva. Je přímo mezi obývákem s jídelnou a kuchyní a pohledově prostory od sebe nenápadně oddělí. Mike a Ola chtěli velký masivní jídelní stůl, který by se do výklenku u kuchyně nevešel. Naštěstí velkorysá podlahová plocha v obýváku dala možnost pro umístění jídelního stolu a přitom nábytek velmi pohodlně obejdete.

Skandinávský byt s prosklenou stěnou a tipy jak na scandi styl

V obýváku je ústředním bodem ručně tkaný jutový koberec. Juta je odolná, ale velmi jemná a na dotek měkká. Krásně doladí přírodní vzezření interiéru. V celém bytě je použita jednotná paleta barev. Bílá, hnědá, béžová, šedá a černá. To působí harmonickým dojmem, který byl hlavním přáním majitelů. Rostliny přináší svěží zelenou a hezky interiér oživí. Kamenný obklad ladí s šedou sestavou hned naproti sedačce. Nic není ponecháno náhodě a příjemně zemité barvy vás provází i ve dvou koupelnách.

Jak si zařídit bydlení ve skandinávském stylu

Skandinávský styl se stal hitem a není se čemu divit. Přináší do bydlení důraz na přírodní materiály, světlé a vzdušné prostory, útulnost. Jednoduše pocit, že je doma vidět a cítit rodinná pohoda. Někdy je skandinávský styl bydlení označován jako černobílá klasika, ale není tomu tak. Základ sice tvoří bílá barva, protože ve Skandinávii je brzy tma, ale jinak máte poměrně volkou ruku a černé se můžete klidně vyhnout. Barvy, které skandinávskému stylu sluší jsou zmíněná bílá a černá a odstíny šedé, béžové, hnědé a paleta pastelových barev. Důležitým prvkem bývají materiály: kámen, kov, mramor, dřevo, kožešiny, beton, ratan. 

Tip Bydlo:

Nemusíte hned bourat a rekonstruovat, stačí vyměnit pár hlavních prvků a snadno se skandinávskému stylu přiblížité. Volte vybranou paletu barev napříč domovem. Slaďte si textilie, materiály a design dekorací. Ratanová lucerna bude skvěle vypadat v obýváků i ložnici. Skleněná stropní svítidla použijte v celém bytě. Líbí se vám jutový koberec? Velký v obýváku a malé do kuchyně. Nezapomeňte na kožešiny, pleteniny a dřevěné police nebo stolky.

Zdroj: www.shokodesign.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock