Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Surový styl a geometrická elegance bytu v Krakově

Surový styl a geometrická elegance bytu v Krakově

V moderním činžovním domě na okraji historického centra Krakova si mladý pár zařídil svůj první společný byt. Oba majitelé milují surové materiály, ale i elegantní prostory. Úkolem tedy bylo vytvořit takové bydlení, které bude spojovat tato dvě zdánlivě protichůdná přání.

Interiér bytu byl navržen Karlem Cieplińskim ze studia Blackhaus. Ten za přispění surových materiálů, sametových a lesklých prvků, geometrických akcentů a svěžích barev docílil osobitého bydlení luxusního výrazu.

Bydlení s důrazem na detail a propojení materiálů

K proměně interiéru došlo s ohledem na využití původních prvků. Železobeton stavební konstrukce byl očištěn a ručně vyleštěn. Jeho nedokonalosti byly odkryty a přetaveny v dekorativní prvek. Pozornost napříč celým bytem byla věnována detailům a způsobu propojení jednotlivých materiálů. Na poněkud chladnou mramorovou podlahu tak navazuje hřejivá podlaha z dubového dřeva, která představuje tradiční motiv rybí kosti. Zajímavá ukázka návaznosti materiálů se zde objevuje také na stropě. Ve výsledku se kuchyňská část s tou jídelní a obývací dostává do zajímavého kontrastu.

Surové i jemné prvky v interiéru

Dramatickou tvář železobetonu zjemňují téměř neviditelné tapety, velurové závěsy, sametové čalounění, zlaté doplňky a teplé karamelové parkety. V obývacím pokoji přitahuje pozornost knihovna s tapetou se zlatými palmovými listy. V knihovně jsou vystaveny bílé porcelánové vázy, talíře s tváří italské operní divy Liny Cavalieri, knihy a rodinné dědictví představující starožitnosti dovezené z celé Evropy. V ložnici hraje první housle tmavomodrá postel a nad ní tapeta s exotickou krajinou. Vyobrazená džungle se stala dobrým vodítkem pro výběr nástěnných svítidel – hravých bílých opic. Veškerý nábytek byl speciálně navržen pro tento interiér. V koupelně je klasický vzor Carrara kombinován s moderní verzí kamene - betonu. Na oblibu majitelů v geometrii odkazuje také kulaté zrcadlo, které bylo vyrobeno speciálně pro tento prostor. Stalo se součástí předělu mezi dvěma barvami dlaždic.

Důmyslné spojení surového stylu a geometrické elegance dodává tomuto bytu nebývalý šarm. Nechybí mu ani hravost či chytrá řešení. Interiér působí velice luxusním dojmem, poskytuje dokonalý komfort a cestování do dávných časů i vzdálených krajin. Staré se příjemně doplňuje s novým, nad vším se vznáší kouzelná hra světel a lesklé akcenty umělých svítidel završují atmosféru plnou elegance, luxusu a umění.

Zdroj: karolcieplinski.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock