Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak připravit byt k pronájmu?

Jak připravit byt k pronájmu?

Jednou z možností, kam můžete investovat uspořené peníze, je pořízení investičního bytu, ať už na dlouhodobé pronajímání, nebo jako krátkodobý projekt s výhledem brzkého prodeje. Obě cesty vám mohou zaručit to, že vám hodnotu úspor nesníží, ale mohou vám je velmi příjemně zúročit, zejména pokud při přípravě bytu k pronájmu dodržíte pár jednoduchých zásad.

Pořízení investičních bytů je dnes velmi žádanou záležitostí. Zejména ve velkých městech neustále roste poptávka po pronájmech menších, ale velmi prakticky zařízených bytů, ať už pro mladé rodiny, páry, nebo jednotlivce, kteří do větších měst přicházejí zpravidla za prací.

Díky poměrně rozsáhlé nabídce si zájemce může vybratt byt dle umístění, velikosti či celkovému vzhledu bytu včetně vybavení. S umístěním nebo velikostí bytu už zpravidla nelze nijak výrazně operovat, nicméně vhodná úprava spolu s vkusným zařízením vám rozhodně může pomoci uspět mezi konkurenčními nabídkami, a to i v případě, že za byt požadujete o něco vyšší cenu, než je obvyklý standard.

Jak upravit byt tak, aby byl pro budoucí podnájemníky atraktivní?

Profesionálně se o to starají lidé věnující se homestagingu, tedy odborníci, kteří vaši nemovitost připraví k nafocení kvalitních fotografií tak, aby případní zájemci viděli skutečný potenciál, který nemovitost nabízí. Cílem homestagingu je udělat jakoukoliv nemovitost co nejatraktivnější, aby se pronajala v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu. Zjednodušeně řečeno je to vlastně takový marketing nemovitostí. Nicméně pokud nechcete utrácet na služby profesionálů, můžete si nemovitost určenou k pronájmu upravit svépomocí.

Jak připravit byt k pronájmu?
Foto: landmarkhomes.co.nz

Na co se tedy zaměřit a co určitě neopomenout?

Rozhodně začněte zhodnocením technického stavu nemovitosti. Pokud se jedná o nemovitost starší určitě bude dobré zvážit, v jakém stavu jsou místnosti jako koupelna či kuchyně. Platí to samozřejmě včetně elektrických rozvodů a trubek. Při kontrole stavu proto rozhodně zapřemýšlejte,  zda není na místě zvolit větší rekonstrukci. Pokud ovšem víte, že větší rekonstrukci nepotřebujete nebo si ji nemůžete dovolit, zaměřte svou pozornost na nejviditelnější a největší závady a nedostatky. Mezi ty určitě patří stav zdí, výmalba, čistění podlah, spár v koupelně a samozřejmě modernizace prvků jako například světla, vypínače či zásuvky. Zaměřte se na to, aby byt působil čistě a prostorně. K tomu vám dopomůže kvalitní osvětlení a vymalování stěn světlými barvami. Z bytu také odstraňte starý nábytek a koberce. Mnohým nájemníkům dnes stačí pouze vybavená kuchyně a koupelna. A pokud se nedohodnete jinak, nechte ostatní vybavení na nich.

Úprava kuchyně a koupelny

Co se kuchyně týká, ta by měla splňovat několik základních standardů. Čistota a perfektní vzhled jsou samozřejmostí, nicméně nájemníci ocení také vybavení kuchyně troubou, sporákem, lednicí či myčkou. Jestliže už jsou na kuchyňské lince patrné známky užívání, zvažte výměnu pracovní desky či inovaci vzhledu pomocí opravy či výměny jednotlivých dvířek. Pokud má byt ještě umakartovou koupelnu, rozhodně ji vyměňte za nové jádro. Díky tomu bude byt okamžitě působit lepším dojmem. V případě, že už umakartová koupelna v bytě není, zaměřte se na dokonalé zaspárování a absolutní čistotu. V neposlední řadě doplňte interiér trochou zajímavých detailů. Postačí barevný obraz na stěně, hezké prostíraní nebo neobvyklá dekorace v chodbě, která na fotografii v inzerci přitáhne mnohem více zájemců.

Ať už ve své nemovitosti provedete jakékoliv z výše zmíněných úprav, určitě to bude vždy jen ku prospěchu a většímu zájmu potenciálních nájemců.

Jak připravit byt k pronájmu?
Foto: thedesignfiles.net

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock