Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak postavit velký dům, aby nepůsobil masivně a neudusil zahradu

Jak postavit velký dům, aby nepůsobil masivně a neudusil zahradu

Pozemek, na němž stojí tento rodinný dům, je sice dlouhý a úzký, ale díky dobré orientaci vůči slunci se dal prakticky využít. Nejtvrdším oříškem, který museli architekti rozlousknout, bylo vytvořit z objemné budovy důvěrný a lidský prostor.

Základními požadavky budoucí majitele domu bylo vytvořit domácnost o rozloze přibližně 400 metrů čtverečních s příjemnou klidnou atmosférou a praktickou konstrukcí. Neméně důležité pro domácí bylo propojení domu a zahrady. Architekti tyto požadavky doplnili o svůj vlastní záměr, který zněl: dosáhnout úplné integraci stavby do krajiny.

Aby objem nebolel

Nejtvrdším oříškem, který museli architekti rozlousknout, bylo vytvořit z objemné budovy důvěrný a lidský prostor. Navíc neměl "dusit" zahradu, ale naopak. Z požadavků vyplynuly základní rozhodnutí: osazení domu blízko ulice, aby zahrada poskytovala dostatek prostoru a soukromí, vytvoření vnějšího využitelného obytného prostoru mezi interiérem a exteriérem. Tento venkovní prostor měl za úkol zjemnit kontrast mezi přírodním prostředím a samotnou stavbou.

Nový dům nepůsobí masivně i z jiných důvodů - část fasády zjemňuje světlé dřevo a velké prosklení. V části orientované do zahrady je dům bílý, ze strany ulice má tmavou neosobní, ale zato výrazově silnou fasádu s minimem oken. Z jedné strany poskytuje kryté stání na parkování aut.

Jak postavit velký dům, aby nepůsobil masivně a neudusil zahradu

Tri barvy interiéru

Celý interiér domu je řešen ve třech základních barvách: bílá, šedá a světlé dřevo. Velké otevřené plochy dodávají interiéru vzdušnost a celým domem proudí přirozené světlo. Díky tmavé fasádě z jedné strany domu vynikne hra čtyř objemů, z nichž je dům složený.

V přízemí směrem od krytého parkovacího stání se nachází ložnice s hygienickým zázemím a technické místnosti, následuje schodiště navazující na hlavní vstup do domu. V části orientované do zahrady je prostorná kuchyň a nejblíže k zahradě obývací místnost s jídelnou, kterou je možné spojit s venkovní terasou. Na terase nechybí venkovní kuchyň, jídelní stůl, ani pohovka na příjemné posezení.

První patro patří soukromým místnostem: velké ložnici s vlastním šatnou a koupelnou, na druhé straně, směrem k zahradě jsou dva dětské pokoje. Uprostřed se nachází společenská místnost s posezením a velká koupelna.

Zdroj: www.alventosamorell.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock