Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nepodceňujte fasádu domu

Nepodceňujte fasádu domu

Stejně jako šaty dělají člověka, fasáda dělá dům. Různým výběrem oblečení se můžeme ze společnosti buď vyčlenit, nebo do ní naopak zapadnout. Pokud byste si vybírali oblečení na celý život, nejspíše by vám výběr chvíli trval a jistě byste se radili i se svým okolím či profesionálem v daném oboru.

Při volbě správné barvy, materiálu či výplní otvorů fasády budoucího domu se mnoho lidí dívá především na cenu. Jistě, cena je důležitý ukazatel a peníze by člověk měl dávat tam, kde má své priority. Právě materiály na fasádě by se ale měly stát jednou z priorit při stavbě domu. Možná by pár metrů čtverečních vnitřního prostoru stálo za to vyměnit za kvalitní fasádní obklad, dražší okna či oplechování ve vhodné barvě. Hlavní výraz domu spolu s jeho hmotou vytváří právě fasáda a každodenní pohled na krásné materiály zevnějšku domu a harmonicky zvolené barvy, udělá více radosti než metr navíc v ložnici či komoře.

Všude možně si pro inspiraci nebo někdy jako odstrašující příklad můžeme prohlédnout různé novostavby rodinných i bytových domů. Znáte například bytovky na příjezdu D1 do Prahy? Jsou skvělou ukázkou rozdílných typů fasád stejného domu a ukázkou teoretických popisů tohoto blogu v praxi.

První etapa domů má jednoduchou světlou fasádu a mírně dražší plastová okna s dřevěným dekorem. Druhá, později dostavěná, etapa šla již cestou nynějších trendů na trhu. Fasáda je do žluta, okna jsou také plastová, ale bílá.

Propastný rozdíl vzhledu domů můžeme použít jako šikovnou pomůcku pro všechny, kteří se chystají stavět dům. Blízkost těchto dvou etap výstavby dokázala žluté domy na první pohled degradovat o cenovou kategorii níže, přestože náklady výstavby byly v tomto případě velmi obdobné.

Jednoduché provedení se smetanovou bílou fasádou a dřevěným dekorem oken funguje pohledově dobře a bude fungovat ještě mnoho let. Tyto domy mají čistší a luxusnější design. Nehledě na to, že rozhodně lépe zapadají k nedalekému lesu. Naopak bílá plastová okna korespondují spíše s nedalekou sídlištní výstavbou, což pocitu luxusu a komfortu rozhodně vůbec nepřidá.

Nepodceňujte tedy kvalitu zvolených materiálů na fasádě. Ačkoli je to většinou první místo, kde se v rozpočtu škrtá, ušetřených pár desítek tisíc může dům zásadním způsobem změnit. Navíc trvale.

Štítky: fasáda
Nepodceňujte fasádu domu

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock