Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Elegantně tenké odvětrané fasády

Elegantně tenké odvětrané fasády

Nekvalitní zateplování se šíří republikou stejně rychle jako póry plísní na vlhké zdi. A s obojím se bojuje těžko a zdlouhavě. Nenechte si vnutit to nejlevnější řešení. Zateplení domu by mělo být celoživotním řešením.

Ušetříte teď, platit budete později – svým zdravím

Mnohé firmy zabývající se zateplováním nabízí jedno jediné řešení, které je podle nich nejen nejlepší, ale dokonce i nejlevnější. Jako důkaz používají množství referencí, které dostali krátce po realizaci. Po tak krátké době se však potíže s vlhkem ještě neprojevují. Ty přicházejí později, ale o to intenzivněji. V bytech se sráží nadměrná vlhkost a ta podporuje růst plísní, které jsou jsou výrazným alergenem. Způsobují například bolesti hlavy, slzení očí nebo kašel, který může přejít až v astma.

Elegantně tenké odvětrané fasády

Alternativy k „běžnému“ zateplení

Možností je využití tzv. odvětrávaných zavěšených fasádních obkladů. Nemějte obavy z tloušťky skladby. Některé předsazené fasády už prošly svým vývojem, a na trhu tak najdete elegantně tenké skladby, které tolik nezvýší šířku okenního ostění.

Další z ocenitelných výhod těchto fasád je důkladný odvod vlhkosti. Standardně se využívá vzduchové mezery mezi fasádou a domem o šířce kolem dvou centimetrů. Ta umožňuje proudění vzduchu, a tím nejen odvětrání, ale i vysušování zdiva.  Existuje už ale i moderní způsob bez nutnosti vzduchové mezery.

„V dnešní době už není nutné odvětrávanou fasádu stavět se vzduchovou mezerou. Tím je fasáda o dalších pár centimetrů tenčí. Využíváme obkladů, kterými vlhkost prochází sama. Například fasádní obklady Stavoblock tvoří lehčené cihličky, tenké pouze 3 centimetry. Mají speciálně navržený systém kotvení, instalovaný na kovový rošt, který zajišťuje maximální bezpečnost, stabilitu a životnost.“ 

Štítky: fasáda zateplení

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock