Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu

Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu

Manželé, jejichž děti dospěly a našli si své vlastní domovy, již ke svému životu nepotřebovali velký dvoupodlažní dům, v němž doposud bydleli. I proto se rozhodli pro stavbu domu nového – a menšího.

Dům, pro jehož stavbu se majitelé rozhodli, jim byl šit přímo na míru. Architekti se při stavbě zaměřovali na to, aby byl dům zejména vzdušný, funkční a komfortní. Měl být velký tak, aby se v něm manželé necítili opuštěně, avšak dostatečně velký na to, aby se zde mohla vyspat i návštěva. Nemluvě o snaze docílit toho, aby dům vypadal elegantně. Toho architekti mimo jiné dosáhli použitím trapézových plechů, které najdeme jak na střeše domu, tak i na jeho fasádě.

Dům má vše, co by si majitelé mohli přát

Obytná plocha domu činí cca 180 metrů čtverečních a nachází se v obci Radimovice poblíž Prahy. Díky jednopodlažnímu řešení domu jej bylo možno přirozeně zasadit do terénu tak, aby splýval s okolím. Napomáhá tomu i jednoduchá forma domu ve tvaru obdélníku se sedlovou střechou a mnoha prosklenými plochami. Zahrada rozprostírající se kolem domu se pak svažuje k jihu. V domě se nachází obývací pokoj, jenž je propojen s kuchyní a jídelnou. Dále pak dvě ložnice, z nichž jedna slouží právě hostům, se šatnou, pracovna, prádelna a dvě koupelny. Nechybí ani prostorná garáž a technické prostory.

Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu

Vybrat vhodné opláštění domu byl běh na dlouhou trať

Architekti zpočátku zvažovali opláštění domu velkoformátovými cementovými deskami. Ty by však nebylo možno použít ve stejném provedení na šikmé a svislé plochy pláště domu. Proto hledali další inspiraci – a našli ji. Architekti se inspirovali domy na Novém Zélandu, které jsou opláštěné trapézovým plechem. Střešní krytina domu je tvořena trapézovým plechem kladeným na latě.

Inovativní technologie jdou ruku v ruce s tímto domem

Majitelé dbali na využití inovativních technologií, čemuž odpovídá využití fotovoltanických panelů na jižní straně střechy. Žlab je proveden jako zaatikový, s dřevěným lůžkem vyloženým hydroizolační měkčenou PVC fólií a okapy schovanými ve fasádě. Vzhledem k tomu, že v lokalitě, kde se dům nachází, v zimě hodně sněží, byly na střechu domu namontovány i sněhové zábrany černé barvy. Ačkoliv byla pokládka větších ploch poměrně snadnou záležitostí, oříškem bylo řešení detailů – spoje, hrany a přechody mezi jinými materiály. Například vratům od garáže byla věnována speciální péče, aby je bylo možno bez problémů otevírat, současně však musely navazovat na zbytek fasády.

Mnohé z nás napadne, zda nebude v domě během horkých letních dní nepříjemné teplo? Majitelé ve svém novém domě již léto prožili a nepřijde jim, že by barva plechu výrazně ovlivňovala teplotu v interiéru. Jak můžeme vidět, kombinace plechu, dřeva a skla může působit velmi příjemně.

Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Zdroj: www.lindabstrechy.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock