Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu

Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu

Manželé, jejichž děti dospěly a našli si své vlastní domovy, již ke svému životu nepotřebovali velký dvoupodlažní dům, v němž doposud bydleli. I proto se rozhodli pro stavbu domu nového – a menšího.

Dům, pro jehož stavbu se majitelé rozhodli, jim byl šit přímo na míru. Architekti se při stavbě zaměřovali na to, aby byl dům zejména vzdušný, funkční a komfortní. Měl být velký tak, aby se v něm manželé necítili opuštěně, avšak dostatečně velký na to, aby se zde mohla vyspat i návštěva. Nemluvě o snaze docílit toho, aby dům vypadal elegantně. Toho architekti mimo jiné dosáhli použitím trapézových plechů, které najdeme jak na střeše domu, tak i na jeho fasádě.

Dům má vše, co by si majitelé mohli přát

Obytná plocha domu činí cca 180 metrů čtverečních a nachází se v obci Radimovice poblíž Prahy. Díky jednopodlažnímu řešení domu jej bylo možno přirozeně zasadit do terénu tak, aby splýval s okolím. Napomáhá tomu i jednoduchá forma domu ve tvaru obdélníku se sedlovou střechou a mnoha prosklenými plochami. Zahrada rozprostírající se kolem domu se pak svažuje k jihu. V domě se nachází obývací pokoj, jenž je propojen s kuchyní a jídelnou. Dále pak dvě ložnice, z nichž jedna slouží právě hostům, se šatnou, pracovna, prádelna a dvě koupelny. Nechybí ani prostorná garáž a technické prostory.

Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu

Vybrat vhodné opláštění domu byl běh na dlouhou trať

Architekti zpočátku zvažovali opláštění domu velkoformátovými cementovými deskami. Ty by však nebylo možno použít ve stejném provedení na šikmé a svislé plochy pláště domu. Proto hledali další inspiraci – a našli ji. Architekti se inspirovali domy na Novém Zélandu, které jsou opláštěné trapézovým plechem. Střešní krytina domu je tvořena trapézovým plechem kladeným na latě.

Inovativní technologie jdou ruku v ruce s tímto domem

Majitelé dbali na využití inovativních technologií, čemuž odpovídá využití fotovoltanických panelů na jižní straně střechy. Žlab je proveden jako zaatikový, s dřevěným lůžkem vyloženým hydroizolační měkčenou PVC fólií a okapy schovanými ve fasádě. Vzhledem k tomu, že v lokalitě, kde se dům nachází, v zimě hodně sněží, byly na střechu domu namontovány i sněhové zábrany černé barvy. Ačkoliv byla pokládka větších ploch poměrně snadnou záležitostí, oříškem bylo řešení detailů – spoje, hrany a přechody mezi jinými materiály. Například vratům od garáže byla věnována speciální péče, aby je bylo možno bez problémů otevírat, současně však musely navazovat na zbytek fasády.

Mnohé z nás napadne, zda nebude v domě během horkých letních dní nepříjemné teplo? Majitelé ve svém novém domě již léto prožili a nepřijde jim, že by barva plechu výrazně ovlivňovala teplotu v interiéru. Jak můžeme vidět, kombinace plechu, dřeva a skla může působit velmi příjemně.

Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Fasáda i střecha domu je z trapézového plechu
Zdroj: www.lindabstrechy.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock