Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům mezi kameny

Dům mezi kameny

Před dávnými časy bylo naprostou samozřejmostí, aby muž zabezpečil svoji rodinu. Často proto vyhledávali bydlení ve skalách, kde mohli využívat suchosti kamenů, jejich krytí před zimou a větrem a hlavně bezpečí jeho rodiny, zatímco se vydávali na lov. To inspirovalo i architekty ze studia Olson Kundig v Seattlu, kteří vytvořili nádherné bydlení mezi skalami.

Na ostrově San Juan se nachází dům s názvem La Pierre – v překladu skála. La Pierre je moderní dům, vklíněný do dvou velkých skalních stěn, jehož střecha je prorostlá zelení. Díky tomu dům zapadá do okolní krajiny. A to natolik, že jej z dálky nemusíme ani vidět.

Dům ve skalách

Celá stavba nebyla vůbec jednoduchá. Pro samotný výkop ve skalách bylo použito dynamitu a následně jak strojních, tak i ručních prací, díky nimž vzniknul tento krásný dům. Stěny uvnitř domu jsou drsné a nahé, zdobí je pouze drážky. Výkopová hornina byla znovu využita jako drcený agregát v betonové podlaze.

Kameny nenajdeme jen kolem domu, ale i v jeho součástech. Najdeme je v krbu, v koupelně, kde voda proudí do vany vyřezávané do skály a i v detailech, jakými jsou například zrcadla. Na rozdíl od neosobní a poměrně chladné stavby, jsou dekorace jednoduché a rafinované současně. Starožitnosti jsou kombinovány s uměleckými kousky a moderním vybavením.

Soukromí i otevřené prostory

S výjimkou apartmánu pro hosty je celý dům umístěn na jedné úrovni v širokém otevřeném prostoru, v němž jsou umístěny kuchyně a obývací pokoj, zatímco ložnice má celou stěnu krytou tak, aby střežila soukromí obyvatel. Jako předěl mezi krajinou a domem slouží velká skleněná stěna.

Zdroj: olsonkundig.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Interiér Praha-Klánovice

Z garáže kanceláře

Rekonstrukce přízemí domu

Provence mezi betonem a sklem

Dům na kopci

MODERNÍ DESIGN KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock