Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Luxusní bunkr je zřejmě nejdražším bydlením v České republice

Luxusní bunkr je zřejmě nejdražším bydlením v České republice

V časech koronavirové pandemie vzrostla poptávka po bezpečném bydlení, které by se mohlo stát plnohodnotným domovem. Tyto nároky bohatě převyšuje luxusní bunkr v Českém Brodu, který představuje dokonalé ubytování až pro padesátku lidí. Poskytuje neskutečný komfort, rozsáhlé prostory a luxusní vyžití, to vše za zhruba sedm miliard korun.

Tato novodobá Noemova archa získala jméno Oppidum. Představuje uzavřený svět obklopený stromy a lány polí. Nadzemní část této nebývalé pevnosti působí vcelku nenápadně, veškerý dechberoucí luxus ukrývá podzemí, a to včetně zahrad a bazénů. Pokud máte pár miliard navíc a hledáte místo, ve kterém přečkat jakoukoliv katastrofu, sotva najdete úchvatnější základnu.

Historie luxusního bunkru

Oáza klidu pro nejisté časy se nachází pár kilometrů od Uherského Brodu. To, že se jedná o jedno z nejbezpečnějších míst vůbec, potvrzuje i Andor Šándor, bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby, který při stavbě bunkru sloužil jako poradce. Na výstavbě podzemního bunkru začala československá armáda spolu se Sověty pracovat roku 1984. Studená válka dosáhla vrcholu a každý s nervozitou očekával, který z velitelů odpálí rakety jako první. Z toho důvodu byl bunkr konstruován tak, aby dokázal přečkat i nukleární hrozbu. Jeho stavba trvala dlouhých deset let. V 90. letech se však politická a společenská situace změnila, a tak bunkr svého původního významu nenabyl. Když jej po letech odkoupila soukromá developerská firma, měl se proměnit na jeden z největších a nejluxusnějších bunkrů na celém světě. A to se také stalo.

V podzemí se nachází celkem sedm apartmánů, z nichž šest má více než 150 m²
V podzemí se nachází celkem sedm apartmánů, z nichž šest má více než 150 m²

Bunkr zahalený tajemstvím

Vojenskou stavbu se na komfortní bydlení rozhodl přebudovat Jakub Zamrazil, zakladatel tohoto nebývalého projektu. Už kvůli bezpečnostní stránce vyplývající z podstaty stavby ví jen pár vyvolených, jak přesně teď Oppidum vypadá. Jisté není ani to, zda už nemá nového vlastníka, který by si své luxusní bydlení upravil na míru svých představ. To se má rozkládat na ploše o výměře cca 24 000 m2, a nabízí tak dispozici k ubytování až padesáti osob. V podzemí se nachází celkem sedm apartmánů, které mají až na jeden více než 150 m2. Ten největší z apartmánů zaujímá rovných 630 m2. Bunkr má poskytovat úkryt až na deset let, v němž by obyvatelé mohli žít vcelku normální život. Z tohoto důvodu jsou všechny apartmány plně vybaveny obývací zónou, kuchyněmi, koupelnami, ale i řadou dalších luxusních vymožeností suplujících občanskou vybavenost.

Přečtěte si také

Jak postavit velký dům, aby nepůsobil masivně a neudusil zahradu

Pozemek, na němž stojí tento rodinný dům, je sice dlouhý a úzký, ale díky dobré orientaci vůči slunci se dal prakticky využít. Nejtvrdším oříškem, který museli architekti rozlousknout, bylo vytvořit…

Krásné a strategické bydlení pod zemí

Nadzemní část bunkru připomíná luxusní resort. Nachází se zde tenisové kurty, přistávací plocha pro helikoptéru a nezbytné ochranné systémy. Autoři projektu tak brali v úvahu i strategické umístění komplexu. Za čtvrt hodiny se dá helikoptérou dopravit na Letiště Václava Havla a odtud pak za dvě hodiny do některé z evropských metropolí. Díky této skutečnosti je luxusní bunkr velice atraktivní také pro zahraniční zájemce. Nejen ti mohou obdivovat důmyslně zařízenou nadzemní, ale především podzemní část tohoto úchvatného bydlení. Při budování podzemní části se přitom myslelo zejména na to, aby nabídla plnohodnotný život bez nutnosti kontaktu s okolním světem. Nacházejí se zde lázně, bazén, kino, knihovna, kanceláře, komunikační centrum, fitness centrum a již zmíněné apartmány.

Luxusní bunkr je zřejmě nejdražším bydlením v České republice

Důležitou roli zde hraje zahrada se simulovaným přirozeným světlem. Pomocí aquaponie a hydroponie, které umožňují pěstování rostlin bez potřeby půdy, je zde až po dobu deseti let zajištěna soběstačná produkce potravin. Dokonce je zde prostor i pro chov ryb. V luxusním bunkru nechybí ani vinný sklípek, který poskytuje obrovskou zásobu kvalitních vín. A jelikož autoři projektu počítali opravdu se všemi scénáři, součástí rezidence je také čistička vody, zdravotnické zázemí a rovněž vlastní zdroj energie.

Tento bunkr je dokonalým spojením prostoru, luxusu a bezpečí. V případě jakékoliv hrozby vede z obytných místností tajná chodba, a to do suterénu, kde lze během jediné minuty zamknout všechny bezpečnostní dveře. V luxusním bunkru s pozemkem zaujímajícím přes dva hektary tak vzniklo naprosto úchvatné bydlení, které ukazuje, že i útěk před apokalypsou může být nebývale osvěžující.

Štítky: bydlení
Luxusní bunkr je zřejmě nejdražším bydlením v České republice
Zvenčí vypadá Oppidum velmi nenápadně, všechen luxus je totiž skryt v podzemí
Zvenčí vypadá Oppidum velmi nenápadně, všechen luxus je totiž skryt v podzemí
Luxusní bunkr je zřejmě nejdražším bydlením v České republice

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock