Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Minimalistický interiér v Litvě

Minimalistický interiér v Litvě

Ačkoliv mnohým z nás vyhovuje útulné bydlení se spoustou malých drobností, které nám pomáhají, abychom se cítili útulně, najdou se zde i takový, kterým vyhovuje čisté minimalistické bydlení, kde má vše své místo a nepřebývá zde nic navíc. Skvělou ukázkou toho, že to jde udělat i stylově, je tento byt, na který se nyní podíváme.

Co bylo v interiéru zamýšleno

Tohle městské a navíc minimalistické bydlení se nachází ve Vilniusu v Litvě, jeho cílem bylo zachytit čistou, ale zároveň stylovou architekturu současné doby. Úkolu se ujalo místní studio D | Style, které si s ním poradilo na jedničku.​ Tento dvojpodlažní dům má celý interiér obložený světlým dřevem a klade důraz na jednoduché linie a tvary, čehož si můžeme všimnout i na samotné budově, která je také jednoduchá. Tato minimalistická filosofie se přenáší i do vybavení interiéru, které je také jednoduché a plně funkční, materiálová paleta je přirozená a kvalitní. To samé se dá říct i o barevné paletě, která je taktéž značně jednoduchá, někdo by mohl říct, že až omezená.

Interiér, který je jeden velký kontrast

V obývacím pokoji si můžeme povšimnout, že ačkoliv jde o minimalisticky zařízený prostor, stále se v něm můžeme cítit příjemně. Je to dáno především barevnou paletou, která je v šedo-béžových tónech. Tuto, pro někoho nudnou, kombinaci oživuje červená barva. Tato kombinace jednoduchých barev s jednou vysoce kontrastní je v celém domě, zvláště pak v ložnici a koupelně, kde převládá hlavně sytě modrá barva. Nábytek je vyroben převážně v Itálii, ale některé z neobvyklých detailů byly vyrobeny lokálně. V celém domě se kromě barev najde i dřevěné obložení, designové lampy a také hladké povrchy.

Když se podíváme na koupelny, jde o poměrně velké protiklady. Jedna koupelna je celá v šedé barvě, akcent nám tvoří pouze hnědé dřevo na skříňkách. Druhá koupelna je celá v bílé barvě a doplňuje ji odvážná modrá barva, která celý prostor rozzáří ještě víc. Nebo se vám líbí nejvíc poslední koupelna, kde hraje prim černá s šedou a jediným kontrastem je zde bílá barva s troškou hnědé? U této poslední koupely můžeme najít ložnici, která je zařízena v hnědě-modré kombinaci, která působí opravdu příjemným způsobem.

Zdroj: distyle.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock