Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak se staví sen 2019 – 9. díl

Jak se staví sen 2019 – 9. díl

V dnešní proměně se pod taktovkou designérů Martiny Pištělákové a Jana Beka podíváme na to, jak může ve starém panelovém bytě vzniknout zbrusu nová kuchyně, koupelna a toaleta. A navíc budeme i svědky toho, jak důležitá je vzájemná láska při boji se zákeřnou nemocí.

Dárek pro maminku

Nápad s přihlášením maminky do pořadu Jak se staví sen dostala dcera Jana. Chtěla jí věnovat pořádný dárek, který si za všechnu svou péči určitě zaslouží. Maminka si už delší dobu přála dokončit rekonstrukci v bytě, ve kterém žijí už 23 let. Největší radost by jí přitom udělala nová kuchyně, koupelna a toaleta. Samotným se jim na takovou proměnu už peněz nedostává, a to od doby, kdy maminka onemocněla rakovinou střev.

Podpora v časech nemoci

Maminka milovala práci s květinami a měla i svůj vlastní krámek. S příchodem nemoci se však svého snu musela vzdát. Léčba se jí navíc ošklivě projevila na kůži na dlaních, ztratila i cit v prstech. Potom co jí byla diagnostikována rakovina střev, prodělala sérii chemoterapií a musela i na operaci střev. Chemoterapiemi se léčí i nadále, jelikož se jí objevily neoperovatelné metastázy na játrech. Léčba, kterou maminka permanentně postupuje, by jí měla prodloužit život. Žije zdravě a navíc má i velkou podporu od rodiny. Všichni za ní stojí v čele s manželem, který by si život bez ní vůbec nedokázal představit. Sám tak například změnil svou práci, aby vydělal více peněz a ještě byl své ženě co nejvíce nablízku.

Jak se staví sen 2019 – 9. díl

Současné bydlení

Oba manželé se už dříve do rekonstrukce pustili. Jednalo se však spíše o kosmetické změny. Když se chtěli vrhnout dál, zasáhla jejich život vážná nemoc. Dnes však mají konečně šanci splnit si sen o krásné a moderní kuchyni. Alespoň část jejich stávajícího bydlení se tak může proměnit v příjemné prostředí pro ně, jejich syna, který s nimi bydlí, ale i pro dceru, která je navštěvuje.

Pod taktovkou designérů

Největší výzvou designérů se stala proměna tak náročného prostoru za pouhých pět dnů. Předně bylo třeba vyřešit problematický průchod kuchyní, který vede do koupelny a zadního pokoje. Je jasné, že tady se vůbec nemůže vařit s radostí, když je nutné stále někomu uhýbat. Nejen s tímto problémem si však designéři hravě poradili. Celkově kuchyni dodali ucelené dispoziční řešení, díky čemuž získala  mnohem větší pracovní plochu. Nově zde vzniklo i barové sezení.

Velkou proměnou si prošla také koupelna. Designéři vlastně zbourali celou polovinu bytu a pak ji znovu postavili podle svých představ. „I když se to nemusí zdát, tak máme za sebou velký rozsah elektro- a vodoinstalace. Do toho nás čekaly obkládka dlažbou, umisťování zařizovacích předmětů v koupelně a určité stavební procesy, které tomu musí předcházet. V případě dvou dveřních otvorů jsme si vymysleli i dveře se skrytou zárubní, které jsou stavebně daleko složitější než otvory pro klasické zárubně,“ popisují proměnu designéři. Velkého zásahu se dočkala také toaleta, ve které vzniklo praktické umývátko a také se zde esteticky zakryly stoupačky.

Jak se staví sen 2019 – 9. díl

Půvabný domov pro lepší časy

Ve výsledku zde pro nemocí zkoušenou maminku a její rodinu vzniklo neskutečně půvabné bydlení. Působí nevinně, čistě a velice elegantně. Převažující světlé plochy zde příjemně kontrastují s tmavými. Chybět tu nemohou ani květiny, obrázky a další dekorace navozující domov jako stvořený pro lepší časy.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock