Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dokonalá kombinace klasických i moderních prvků

Dokonalá kombinace klasických i moderních prvků

Dům o rozloze více než 300 metrů čtverečních prošel celkovou rekonstrukcí. Staré podlahy, omítky, ale i některé stěny byly odstraněny, instalace byla nahrazena. Díky tomu mohl vzniknout tento krásný a nově navržený prostor, jenž poskytuje obyvatelům větší a vzdušnější prostor k bydlení.

Elegantní a vzdušný interiér

Majitelé chtěli vytvořit elegantní interiér, které by však byl především harmonický a funkční. Srdcem domu se stalo zvýšené přízemí s otevřenou obytnou plochou. Samozřejmostí bylo, že se zde bude nacházet obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelnou, navíc ještě s chodbou a přístupem na schodiště. Soukromé království majitele je umístěno v prvním patře. Rozkládají se zde tři ložnice, prostorná koupelna a šatna. V posledním patře je dvoupodlažní pokoj s koupelnou.

Návrh interiéru je kombinací nadčasových klasických prvků s těmi moderními. Klasika je zde zdůrazněna stylovým nábytkem na zakázku. Dále jde i o otvory a frézované čelní plochy, ocel, kované balustrády, ozdobné lišty na stěnách, strop, podlahu a také dřevěné dveře s dekorativními ručníky.

Použité materiály

Při použití materiálů (například dřevo a kámen) architekt vzal v úvahu nejen jejich přirozenou krásu, ale také funkční aspekt. Pracovní deska je vyrobena z Granitu Shivakashi Gold granite, která je odolná proti poškrábání a snadno se čistí. Na podlaze v obývacím pokoji a na terase je dlažba s deskou Ragnio.

Dokonalá kombinace klasických i moderních prvků

Na schodech byl použit odpovídající mramor Marfil Crema. Celý je doplněn tlumenými bílými, šedými a grafitovými stěnami a látkami izolovanými akáciovým dřevem, z něhož byly vyrobeny stůl, zásuvná komora a ostrůvek v kuchyni. Židle a pohovky byly pokryty pěkným a trochu třpytivým potahem, ve vstupní hale a u schodiště byla použita tapeta.

Dům v jemných tónech

V soukromé části interiéru dominují načechrané koberce, čalouněné panely, jemné tapety a příjemné tkaniny. I zde byla použita tlumená paleta barev. Šedá se zde prolíná a bílou a béžovou. Architekt se rozhodl využít neobvyklého dvouúrovňového uspořádání koupelny tím, že navrhne velkou kulatou vanu, která bude zapuštěna v podlaze. Pozoruhodná je i sprcha pro dvě osoby, jež byla navržena podle přání zákazníka. Dekorativní chladič jemně podtrhuje velkoplošnou Striato dlažbu (Impronta), která dává interiéru pocit nezapomenutelné elegance. Projekt Sergei Marty obsadil druhé místo v ateliérech dobrá řešení „Living Well - Nejlepší projekty“ - vydání dolnoslezské.

Zdroj: msergiej-wnetrza.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock