Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nadčasová rezidence s panoramatickým výhledem na město

Nadčasová rezidence s panoramatickým výhledem na město

Na předměstí Melbourne v Austrálii se nachází velkorysá rodinná rezidence postavená z kamenných bloků. Minimalistická forma a čistý styl hrají hlavní roli jak v exteriéru, tak v interiéru. Do popředí tak vystupuje působivý design a krása použitých materiálů.

Za minimalistickým vzhledem rezidence stojí architekti z australského studia Conrad Architects a oslovila jej sama majitelka a zároveň interiérová designérka Lauren Tarrant, která s ním spolupracuje již delší dobu. Svůj nový domov si představovala jako nadčasovou rodinnou rezidenci osvěženou výhledy na město.

Moderní dům s čistou formou

Forma minimalistických kamenných bloků je rozdělená na několik objemů, které jsou s exteriérem propojené velkými prosklenými plochami. Rezidence sestává ze čtyř úrovní, které zjednodušují pohyb po rozsáhlém a svažitém místě. Vzniká tak intuitivní a dynamická cesta. Značnou část návrhu tohoto bydlení tak určila samotná topografie. Došlo však ke zvýraznění vstupu do domu a pohybu po něm.

Luxusní bydlení s výhledem na město

Velký důraz byl na přání majitelky kladen zejména na panoramatický výhled na město, zatímco zahrada vytváří pocit soukromí v ústraní. Jednou z mnoha dalších ozdob tohoto nadčasové bydlení je leptaný mramor, který o sobě dává vědět v exteriéru i interiéru. Vše, co bylo při budování této rezidence použito, ve výsledku a pohromadě vybízí k odpočinku a vychutnávání si každé volné chvíle. Ty lze trávit na terase nebo u bazénu, ale také v interiéru plném dechberoucích výhledů na město i do přírody. Návštěvy pak na první pohled zaujme celá řada designových prvků, ať už je to elegantní schodiště, volně stojící vana, umělá svítidla či moderní lehátka na terase. Interiér v černobílé kombinaci s šedými tony příjemně prohřívá světlý odstín dřeva, čímž navzdory striktně minimalistickému stylu vzniká naprosto útulné bydlení.

Foto: Timothy Kaye
Zdroj: conradarchitects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock