Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení uprostřed golfového hřiště

Bydlení uprostřed golfového hřiště

Tyto dva domy jsou přímou ukázkou čisté a minimalistické architektury. Najdeme na nich ostré hrany, čisté linie, bílou barvu a žádný dekor. Oba domy stojí blízko slovenského Sence. Jeden z nich je na klíč, druhý zase k pronájmu. Čím jsou tyto domy tak specifické?

Funkční a praktický

Hlavním cílem přestavby domu byla myšlenka na to, jaké by to bylo, vnést do přírodního prostředí něco, co by poukazovalo na minimalismus a ergonomii. Tohoto projektu se zhostili architekti z ateliéru Enfdorfine. Ačkoliv bylo zadání přestavby na první pohled zcela jednoduché, bylo potřeba myslet na spousty okolností. Dům měl být vytvořen jako bydlení – na víkendy, ale i na trvalé bydlení. Součástí jsou i nadčasové prvky a vysoká funkčnost.

Bydlení uprostřed golfového hřiště

Nenáročný dům

Na začátku celé stavby bylo třeba zvážit několik okolností. Těmi jsou: Velikost domu, počet místností, orientace každé z nich, ale i to, aby dům poskytoval dostatek soukromí. Zároveň se architektům podařilo zredukovat požadavky na minimum, právě kvůli co nejmenší starostlivosti – což zajistila energetickou nenáročnost, finanční úsporu, ale i úsporu časovou. Celá stavba je vyvedena v minimalistickém designu bez zbytečného dekoru. To dává vyniknout samotná konstrukci a barvě domu v kontrastu s okolím.

Dům je vytvořen tak, aby sloužil pro menší počet lidí – malou rodinu nebo pro seniory. Základ domu tvoří krychle – obývák s kuchyní, jídelním koutem, terasami a krbem. K němu patří dvě ložnice, ke každé z nich přiléhá samostatná koupelna. Zvýšené prostory doplňují vstup, šatník a sklad. Z domu se dostaneme přímo na golfové hřiště a k vodě.

Štítky: bydlení
Zdroj: www.endorfine.sk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dětský pokoj, Praha

Rodinný dům s velkou terasou v Plzni

Obývací pokoj v Hřibojedech

Ložnice pro ASKO

Kuchyně v Brně

Refresh Litoměřice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Modulární dům ve stylu anglického venkova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock