Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení uprostřed golfového hřiště

Bydlení uprostřed golfového hřiště

Tyto dva domy jsou přímou ukázkou čisté a minimalistické architektury. Najdeme na nich ostré hrany, čisté linie, bílou barvu a žádný dekor. Oba domy stojí blízko slovenského Sence. Jeden z nich je na klíč, druhý zase k pronájmu. Čím jsou tyto domy tak specifické?

Funkční a praktický

Hlavním cílem přestavby domu byla myšlenka na to, jaké by to bylo, vnést do přírodního prostředí něco, co by poukazovalo na minimalismus a ergonomii. Tohoto projektu se zhostili architekti z ateliéru Enfdorfine. Ačkoliv bylo zadání přestavby na první pohled zcela jednoduché, bylo potřeba myslet na spousty okolností. Dům měl být vytvořen jako bydlení – na víkendy, ale i na trvalé bydlení. Součástí jsou i nadčasové prvky a vysoká funkčnost.

Bydlení uprostřed golfového hřiště

Nenáročný dům

Na začátku celé stavby bylo třeba zvážit několik okolností. Těmi jsou: Velikost domu, počet místností, orientace každé z nich, ale i to, aby dům poskytoval dostatek soukromí. Zároveň se architektům podařilo zredukovat požadavky na minimum, právě kvůli co nejmenší starostlivosti – což zajistila energetickou nenáročnost, finanční úsporu, ale i úsporu časovou. Celá stavba je vyvedena v minimalistickém designu bez zbytečného dekoru. To dává vyniknout samotná konstrukci a barvě domu v kontrastu s okolím.

Dům je vytvořen tak, aby sloužil pro menší počet lidí – malou rodinu nebo pro seniory. Základ domu tvoří krychle – obývák s kuchyní, jídelním koutem, terasami a krbem. K němu patří dvě ložnice, ke každé z nich přiléhá samostatná koupelna. Zvýšené prostory doplňují vstup, šatník a sklad. Z domu se dostaneme přímo na golfové hřiště a k vodě.

Štítky: bydlení
Zdroj: www.endorfine.sk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock