Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení s nádechem skandinávie

Bydlení s nádechem skandinávie

Skandinávský styl bydlení se v posledních letech těší velké popularitě. I já sama jsem si tento styl zamilovala. Ne každý má ale odvahu na to, aby byl jeho interiér v typickém skandi designu na sto procent. Skvěle to podle mě vyřešilo studio Shokodesign, které zkombinovalo docela klasický interiér s několika prvky Skandinávie.

Prvky Skandinávského designu

Ačkoliv se skandinávskému stylu říká i severský styl bydlení (jeho kořeny sahají do Norska, Dánska, Švédska a okolí), rozhodně na vás nebude působit chladně. Právě naopak! Když víte, jak by měl takový interiér vypadat, zjistíte, že díky své vysoké promyšlenosti může působit i velmi útulným a hlavně příjemným dojmem, budete se v něm cítit odpočatě. Jeho hlavními prvky je jednoduchost, vzdušnost a světlé barvy, které místy doplňuje nějaká tmavší, často právě šedá barva ve více odstínech. Hlavním materiálovým prvkem je dřevo, nezvyklá není ani kombinace s kovem, kůží či sklem. Celý interiér se vesměs skládá z jednoduché palety barev, které se poté "rozbíjí" dekoracemi, které všemu dodají útulný vzhled. Velkou roli zde hrají i textilie. Jistě víte, jak velký vliv mají na vaše bydlení závěsy, ale i polštáře, se kterými opravdu nemusíte šetřit. Nyní se spolu podíváme na interiér, který vytvořilo studio Shokodesign. Jde o bydlení, které má "částečný" nádech Skandinávie.

Výběr barev hraje velkou roli

Architekti v tomto domě zvolili jednoduchou kombinaci několika barev. Dominantní kombinací je zde kombinace bílé barvy s hnědou, které k sobě navzájem fantasticky ladí. Doplňky jsou černé barvě, ale nechybí zde ani světle růžová a zlatá. V kuchyni, která je natřena na světle hnědou, najdeme bílou kuchyňskou linku, která je opatřena koženými úchyty, což je poměrně atypické. Abychom interér ozvláštnili, osvětlení je v černé barvě, která je kombinovaná s bílou.

Dále zde najdeme stůl s jednoduchými židlemi (pro tento styl velmi typické). Měli bychom si povšimnout toho, že stůl slouží zároveň jako předěl mezi kuchyní, která je spojena s obývákem, na kterém nás na první pohled zaujme obklad, který svým dekorem připomíná cihlovou zeď. Kromě něj zde nacházíme i velkou sedačku, která láká k posezení. Nechybí zde typický prvek - textitile v podobě polštářků. Uprostřed jsou dva menší konferenční stolky, které svým materiálem tvoří hezký barevný, ale i materiálový kontrast.

Dětský pokoj je v oblíbené kombinaci poslední doby, tedy kombinaci šedé s mintovou. Ta je zde zastoupena jako šatní skříň, která tvoří prvek, kterého si všimnete hned. Hezky vypadá i jednoduchá dětská postel s dřevěnou konstrukcí, která připomíná domeček. Dobrým způsobem, jak vše ještě vylepšit? Zkuste na postel pověsit malá světýlka, která mohou malým dětem posloužit jako náhrada za lampu, pokud se bojí tmy.

Zdroj: shokodesign.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock