Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům z přírodních materiálů nad údolím

Dům z přírodních materiálů nad údolím

Nemusíte žít alternativně, aby vás dům z přírodních materiálů zaujal. Zvlášť, když se přírodní materiály snoubí s krásou a propracovaném navržení interiéru tak, aby na své majitele pokaždé dýchl hřejivou atmosféru a odpovídal i nejnovějším trendům.

I dům z přírodních materiálů může být velmi luxusní záležitostí. O tom svědčí tento dům se dvěma ložnicemi, na klidném a zeleném místě nedaleko Medvode. Interiér je rozdělen na dvě části, severní a jižní, z nichž každá může fungovat jako samostatná jednotka. V severní části je zařízen menší byt s víceúčelovým prostorem v přízemí, zatímco jižní část představuje větší, prostorný byt pro vícečlennou rodinu. Jižní strana domu je zcela zasklená, s výraznou nosnou dřevěnou konstrukcí. Obytný prostor se tak rozšiřuje ven na terasu, bazén a nedaleký les.

Pěkný dům nad údolím

Dům, který se nachází v krásném prostředí je spojen s přírodou prostřednictvím velké prosklené stěny. Interiér nepřehlcen nábytkem ponechává volný vstup dennímu světlu a slunečním paprskům. Dům stojí nad nezastavěným údolím a nabízí ničím nerušené výhledy do zelené krajiny. Prosklenou stěnu doplňují masivní dřevěné sloupy, které podpírají střešní převis, aby byl v létě interiér chráněn před přílišným zahříváním od spalujícího letního slunce. Převis zastává ochranou funkci i v zimě a chrání před padajícím sněhem. Posuvné dveře za teplejšího počasí spojí interiér se zahradou a nedalekým potokem. Dům v tak výjimečné lokalitě je vyroben ze 100% přírodních materiálů: izolace ze dřeva, hlíny a slámy. I tak je interiér dostatečně výrazný, aby odpovídal nejnovějším trendům. Dům navrhl architekt Peter Rijavec. Je to zajímavá dřevěná konstrukce, podpořená převislou střechou a výběrem přírodních materiálů, které dominují domu. Do této ohromující architektury přidala svůj podíl i architektka Tina Rugelj a její spolupracovníci, kteří vyplnili prostor vybraným nábytkem.

Dům z přírodních materiálů nad údolím
Foto: Janez Marolt

Výhled především

Hlavním atributem domu je dvoupodlažní prostor v jídelně, který se stal srdcem domu. Má krásný výhled na klidné údolí a les. Okolí tohoto nádherně navrženého architektonického díla bylo inspirací pro navržení interiéru. V jídelně dominuje dřevo: Dřevěný stůl, dřevěná podlaha, dokonce i dřevěná světla. Vedle jídelny je kuchyň, které vévodí velký kuchyňský ostrov. Když přijdou návštěvy, ostrůvek slouží jako bar. Na druhé straně jídelny komfortní sedací souprava s výhledem na les, krb nebo televizi.

Přečtěte si také

Dům oslavující půvab dřeva a sílu historie

Na jednom z kopců v Chile vyrostl působivý dům, který sestává z několika sbíhajících se stodol. Přestože byl postaven v moderním stylu, odkazuje na tradiční lokální architekturu. S výhledem na jezero…

Nejkrásnějším prvkem v místnosti je ovšem zakřivené schodiště na míru. Cílem bylo postavit schody tak, aby se prostor nerozdělil na dvě části, ale aby bylo zachováno spojení rozměru a šířky. Po vystoupání po schodech se nabízí ještě lepší výhled. Z této výšky je perfektně vidět na staré, zachovalé stromy v zahradě nebo na zalesněné svahy v dálce. V prvním patře jsou umístěny soukromé pokoje rodiny - dětské pokoje, ložnice, pracovna, koupelna. Většina pokojů nabízí nerušený výhled na prosklenou fasádu; zároveň jsou od obytného prostoru odděleny pouze chodbou galerie.

Interiér je pocitově teplý a hřejivý, je to výsledek promyšlené barevné palety. Truhlářské výrobky jsou natřeny dřevěnou nebo bílou barvou a kovové části a světla jsou černé. To vytváří pěkný kontrast, který omlazuje interiér a dává mu svěží vzhled. Zelené odstíny, v souladu s přírodou, jsou použity na čalounění sedačky a vybraných textiliích v domě. Příroda však nebyla jediným zdrojem inspirace: pečlivě vybrané barvy a materiály také krásně doplňovaly původní architekturu - masivní smrkové dřevo a použité tóny hliněných omítek.

Foto: Janez Marolt
Zdroj: www.tinarugelj.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock