Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům z přírodních materiálů nad údolím

Dům z přírodních materiálů nad údolím

Nemusíte žít alternativně, aby vás dům z přírodních materiálů zaujal. Zvlášť, když se přírodní materiály snoubí s krásou a propracovaném navržení interiéru tak, aby na své majitele pokaždé dýchl hřejivou atmosféru a odpovídal i nejnovějším trendům.

I dům z přírodních materiálů může být velmi luxusní záležitostí. O tom svědčí tento dům se dvěma ložnicemi, na klidném a zeleném místě nedaleko Medvode. Interiér je rozdělen na dvě části, severní a jižní, z nichž každá může fungovat jako samostatná jednotka. V severní části je zařízen menší byt s víceúčelovým prostorem v přízemí, zatímco jižní část představuje větší, prostorný byt pro vícečlennou rodinu. Jižní strana domu je zcela zasklená, s výraznou nosnou dřevěnou konstrukcí. Obytný prostor se tak rozšiřuje ven na terasu, bazén a nedaleký les.

Pěkný dům nad údolím

Dům, který se nachází v krásném prostředí je spojen s přírodou prostřednictvím velké prosklené stěny. Interiér nepřehlcen nábytkem ponechává volný vstup dennímu světlu a slunečním paprskům. Dům stojí nad nezastavěným údolím a nabízí ničím nerušené výhledy do zelené krajiny. Prosklenou stěnu doplňují masivní dřevěné sloupy, které podpírají střešní převis, aby byl v létě interiér chráněn před přílišným zahříváním od spalujícího letního slunce. Převis zastává ochranou funkci i v zimě a chrání před padajícím sněhem. Posuvné dveře za teplejšího počasí spojí interiér se zahradou a nedalekým potokem. Dům v tak výjimečné lokalitě je vyroben ze 100% přírodních materiálů: izolace ze dřeva, hlíny a slámy. I tak je interiér dostatečně výrazný, aby odpovídal nejnovějším trendům. Dům navrhl architekt Peter Rijavec. Je to zajímavá dřevěná konstrukce, podpořená převislou střechou a výběrem přírodních materiálů, které dominují domu. Do této ohromující architektury přidala svůj podíl i architektka Tina Rugelj a její spolupracovníci, kteří vyplnili prostor vybraným nábytkem.

Dům z přírodních materiálů nad údolím
Foto: Janez Marolt

Výhled především

Hlavním atributem domu je dvoupodlažní prostor v jídelně, který se stal srdcem domu. Má krásný výhled na klidné údolí a les. Okolí tohoto nádherně navrženého architektonického díla bylo inspirací pro navržení interiéru. V jídelně dominuje dřevo: Dřevěný stůl, dřevěná podlaha, dokonce i dřevěná světla. Vedle jídelny je kuchyň, které vévodí velký kuchyňský ostrov. Když přijdou návštěvy, ostrůvek slouží jako bar. Na druhé straně jídelny komfortní sedací souprava s výhledem na les, krb nebo televizi.

Přečtěte si také

Základy rekonstrukce: Prověřte si řemeslníky a mějte plán

Jaro je obdobím, které se pojí s novými začátky. Rostliny kvetou, ptáci zpívají a lidé s prvními jarními paprsky slunce kolikrát zatouží po lepším bydlení. Pokud i vy patříte k těm, kteří se právě…

Nejkrásnějším prvkem v místnosti je ovšem zakřivené schodiště na míru. Cílem bylo postavit schody tak, aby se prostor nerozdělil na dvě části, ale aby bylo zachováno spojení rozměru a šířky. Po vystoupání po schodech se nabízí ještě lepší výhled. Z této výšky je perfektně vidět na staré, zachovalé stromy v zahradě nebo na zalesněné svahy v dálce. V prvním patře jsou umístěny soukromé pokoje rodiny - dětské pokoje, ložnice, pracovna, koupelna. Většina pokojů nabízí nerušený výhled na prosklenou fasádu; zároveň jsou od obytného prostoru odděleny pouze chodbou galerie.

Interiér je pocitově teplý a hřejivý, je to výsledek promyšlené barevné palety. Truhlářské výrobky jsou natřeny dřevěnou nebo bílou barvou a kovové části a světla jsou černé. To vytváří pěkný kontrast, který omlazuje interiér a dává mu svěží vzhled. Zelené odstíny, v souladu s přírodou, jsou použity na čalounění sedačky a vybraných textiliích v domě. Příroda však nebyla jediným zdrojem inspirace: pečlivě vybrané barvy a materiály také krásně doplňovaly původní architekturu - masivní smrkové dřevo a použité tóny hliněných omítek.

Foto: Janez Marolt
Zdroj: www.tinarugelj.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock