Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům z přírodních materiálů nad údolím

Nemusíte žít alternativně, aby vás dům z přírodních materiálů zaujal. Zvlášť, když se přírodní materiály snoubí s krásou a propracovaném navržení interiéru tak, aby na své majitele pokaždé dýchl hřejivou atmosféru a odpovídal i nejnovějším trendům.

Nemusíte žít alternativně, aby vás dům z přírodních materiálů zaujal. Zvlášť, když se přírodní materiály snoubí s krásou a propracovaném navržení interiéru tak, aby na své majitele pokaždé dýchl hřejivou atmosféru a odpovídal i nejnovějším trendům.

I dům z přírodních materiálů může být velmi luxusní záležitostí. O tom svědčí tento dům se dvěma ložnicemi, na klidném a zeleném místě nedaleko Medvode. Interiér je rozdělen na dvě části, severní a jižní, z nichž každá může fungovat jako samostatná jednotka. V severní části je zařízen menší byt s víceúčelovým prostorem v přízemí, zatímco jižní část představuje větší, prostorný byt pro vícečlennou rodinu. Jižní strana domu je zcela zasklená, s výraznou nosnou dřevěnou konstrukcí. Obytný prostor se tak rozšiřuje ven na terasu, bazén a nedaleký les.

Pěkný dům nad údolím

Dům, který se nachází v krásném prostředí je spojen s přírodou prostřednictvím velké prosklené stěny. Interiér nepřehlcen nábytkem ponechává volný vstup dennímu světlu a slunečním paprskům. Dům stojí nad nezastavěným údolím a nabízí ničím nerušené výhledy do zelené krajiny. Prosklenou stěnu doplňují masivní dřevěné sloupy, které podpírají střešní převis, aby byl v létě interiér chráněn před přílišným zahříváním od spalujícího letního slunce. Převis zastává ochranou funkci i v zimě a chrání před padajícím sněhem. Posuvné dveře za teplejšího počasí spojí interiér se zahradou a nedalekým potokem. Dům v tak výjimečné lokalitě je vyroben ze 100% přírodních materiálů: izolace ze dřeva, hlíny a slámy. I tak je interiér dostatečně výrazný, aby odpovídal nejnovějším trendům. Dům navrhl architekt Peter Rijavec. Je to zajímavá dřevěná konstrukce, podpořená převislou střechou a výběrem přírodních materiálů, které dominují domu. Do této ohromující architektury přidala svůj podíl i architektka Tina Rugelj a její spolupracovníci, kteří vyplnili prostor vybraným nábytkem.

Nemusíte žít alternativně, aby vás dům z přírodních materiálů zaujal. Zvlášť, když se přírodní materiály snoubí s krásou a propracovaném navržení interiéru tak, aby na své majitele pokaždé dýchl hřejivou atmosféru a odpovídal i nejnovějším trendům.
Foto: Janez Marolt

Výhled především

Hlavním atributem domu je dvoupodlažní prostor v jídelně, který se stal srdcem domu. Má krásný výhled na klidné údolí a les. Okolí tohoto nádherně navrženého architektonického díla bylo inspirací pro navržení interiéru. V jídelně dominuje dřevo: Dřevěný stůl, dřevěná podlaha, dokonce i dřevěná světla. Vedle jídelny je kuchyň, které vévodí velký kuchyňský ostrov. Když přijdou návštěvy, ostrůvek slouží jako bar. Na druhé straně jídelny komfortní sedací souprava s výhledem na les, krb nebo televizi.

Přečtěte si také

Jak nám slunce může změnit život?

Svit slunce je pro nás natolik samozřejmý, že si běžně neuvědomujeme, jak moc množství slunečních paprsků ovlivňuje náš život. Někdo je na míru slunce citlivý více, někdo méně. Dotýká se ale všech z…

Nejkrásnějším prvkem v místnosti je ovšem zakřivené schodiště na míru. Cílem bylo postavit schody tak, aby se prostor nerozdělil na dvě části, ale aby bylo zachováno spojení rozměru a šířky. Po vystoupání po schodech se nabízí ještě lepší výhled. Z této výšky je perfektně vidět na staré, zachovalé stromy v zahradě nebo na zalesněné svahy v dálce. V prvním patře jsou umístěny soukromé pokoje rodiny - dětské pokoje, ložnice, pracovna, koupelna. Většina pokojů nabízí nerušený výhled na prosklenou fasádu; zároveň jsou od obytného prostoru odděleny pouze chodbou galerie.

Interiér je pocitově teplý a hřejivý, je to výsledek promyšlené barevné palety. Truhlářské výrobky jsou natřeny dřevěnou nebo bílou barvou a kovové části a světla jsou černé. To vytváří pěkný kontrast, který omlazuje interiér a dává mu svěží vzhled. Zelené odstíny, v souladu s přírodou, jsou použity na čalounění sedačky a vybraných textiliích v domě. Příroda však nebyla jediným zdrojem inspirace: pečlivě vybrané barvy a materiály také krásně doplňovaly původní architekturu - masivní smrkové dřevo a použité tóny hliněných omítek.

Foto: Janez Marolt
Zdroj: www.tinarugelj.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Divoká zahrada víkendového domu

DVĚ LINIE. JEDNA KUCHYNĚ. NULA PŘEKÁŽEK.

Patrová dřevostavba Easy 99

Apartmány v Janských Lázních

Malá kuchyň s maximálně využitým prost

Obývací pokoj pro umělkyni a milovnici čtení.

Sledujte nás

Nejčtenější články

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Fantastický srub na jedinečném místě

Moderní prefabrikovaná dřevostavba smontovaná na místě

Atypický dům v objetí přírody

Chata z kontejneru připomíná moderní dřevostavbu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock