Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak se staví sen 2019 – 1. díl

Jak se staví sen 2019 – 1. díl

Už dnes budete moci zhlédnout 1. díl nové série pořadu Jak se staví sen. Nalaďte si ve 21:30 televizní stanici Prima a sledujte proměnu kuchyně, která se pod rukama profesionálů promění v půvabné, barevné království pro Lucii, milou a sympatickou maminku, jež to v životě nemá vůbec lehké. Do pořadu ji přihlásily její dvě sestry a pomohly jí tak splnit její velký sen.

Rány osudu

Lucie je velkou milovnicí venkova, zvířat a všeho, co k tomu patří. Před patnácti lety si spolu s  manželem postavili dům a vybudovali vytouženou farmu. Záhy však přišel rozvod, a protože se Lucie nechtěla farmy vzdát, bývalého manžela vyplatila. Díky nedostatku peněz však už nedošlo na dokončení domu včetně vysněné kuchyně. V současné době Lucie žije se svým novým přítelem Lubošem, se kterým má malou dcerku Annu. Když už se jim podařilo na lepší kuchyň našetřit, zradilo Lucku zdraví. Onemocněla rakovinou děložního čípku, a všechny peníze tak padly na léčbu.  

Rodina plná energie

Z celé Lucčiny rodiny sálá neskutečná energie, možná za to může i svobodomyslné místo, které se jim stalo domovem. Vedle domu totiž mají malé hospodářství, na kterém vedle koček a psů chovají také koně, kozy a slepice. Život rodiny se tedy točí hlavně kolem farmy. Lucka spolu s přítelem pořádá i dětské tábory, sama má ještě prodejnu chovatelských potřeb. A aby toho nebylo málo, přivydělává si i zpracováváním účetnictví pro firmy. Neméně činorodý je také Luboš. Ačkoliv je to vlastně architekt, živí se historickým šermem. Malá Anička si tak od každého rodiče vzala něco – po mamince miluje koně a po tatínkovi si oblíbila různé kostýmy. Navíc moc ráda zpívá a tancuje.

S příchodem nemoci se Lucie musela řady aktivit vzdát, ve strachu ze smrti napsala dokonce pro Aničku pohádkovou knížku, aby měla na maminku památku. Po řadě chemoterapií a při bioléčbě, kterou teď prochází, je však Lucie stále velmi aktivní. Další tolik potřebnou sílu do života jí chtěly dodat i její dvě sestry přihlášením do soutěže Jak se staví sen.

Jak se staví sen 2019 – 1. díl

Proměna kuchyně ve venkovském stylu

Lucie miluje venkovský, rustikální styl plný barev. Baví ji vařit a hostit návštěvy, což pramení z jejích ukrajinských kořenů. Není se tedy čemu divit, že je ze své stávající kuchyně poněkud nešťastná. Tu hyzdí především korpusy skříní zakryté závěsy a celková nemodernost kuchyně. Architekti se tak chopili výzvy a celou kuchyň proměnili, přičemž využili tolik přitažlivého genia loci – velkého potenciálu tohoto místa a jeho úchvatných výhledů do přírody. Hlavním cílem tedy bylo přenést do kuchyně venkovský styl spolu s přírodními materiály v čele se dřevem a kamenem.

Tradiční i moderní prvky

Jak můžete vidět v dnešním pořadu Jak se staví sen, v tomto díle se nebouralo ani nepropojovalo. Naopak se ještě kamenným obkladem zvýraznil obloukový průchod mezi místnostmi. V rámci dispoziční změny byl navržen velký varný ostrůvek, pod stropem zase vyrostla nová trámová konstrukce. Díky tomu se kuchyň připodobnila venkovní terase, k dotvoření této iluze dopomohly také pnoucí rostliny a vhodné osvětlení. Kuchyně tak působí vlastně jako venkovní. Přes svůj rustikální ráz předvádí i řadu moderních prvků včetně černé pracovní desky nebo zastínění oken výraznými římskými roletami a závěsy s rostlinným motivem. V rámci proměny kuchyně se velkorysý jídelní stůl ocitl přímo před krbem, tedy v prostoru, který se dosud využíval jen jako průchod do kuchyně.

Jak se staví sen 2019 – 1. díl

Kuchyně plná života

Dříve ponurá kuchyň se rozsvítila paletou svěžích a módních barev. Masivní dřevěné dveře se oblékly do příjemně modré barvy, místo pod oknem zase zaujal docela nový snídaňový stolek z ratanu v barvě tyrkysové. A protože jsme na farmě, nemohou tu chybět ani příjemné akcenty zelené barvy.

Barva nebe a země tak dodala celé kuchyni tu správnou energii. A my doufáme, že chvilky strávené v tomto království barev a vůní dodají životní elán také Lucii, které se s pomocí druhých splnil velký sen.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock