Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

V překrásné venkovské zahradě s jezírkem se nachází naprosto kouzelná usedlost, v níž se ladně snoubí současnost s historií. V poklidné obci poblíž kapličky a lipové aleje a s výhledem na pohoří Brd tak vyrostlo pěkné i praktické vícegenerační bydlení, které nabízí ten správný prostor pro život uprostřed malebné přírody.

Statek v klidném prostředí

Hlavní devizou tohoto zrekonstruovaného statku je jeho zasazení do poklidné obce, která navíc zaujme překrásnou přírodou. Tomuto venkovskému stavení usazenému mezi Brdy a křivoklátskými lesy nechybí romantická zahrada, koupací jezírko ani zahradní domek. A vzhledem k jeho dávnému původu mu nechybí ani osobitý příběh, který navzdory rozsáhlé rekonstrukci zůstal přece jen alespoň z části zachován. Spolu s okolní krásnou a téměř neporušenou přírodou tak tento statek tvoří takřka pohádkové místo určené k načerpání nové energie, a to pro každého, kdo touží po úniku z velkých a rušných měst.

Barvy a materiály v interiéru

Nejenže tento statek na první pohled zaujme příhodným zasazením do přírody, ale potěchou pro oko i duši jsou také jeho interiéry. Rustikální a venkovský styl se v nich mísí se skandinávským, přičemž všem místnostem vévodí praktický minimalismus. Moderní prvky se střídají s dobovými, všechno má své místo i jasný účel. Na odiv jsou vystaveny zejména přírodní materiály, které celému interiéru dodávají ten správný nádech tradice a úcty k řemeslné práci. Jednotlivým místnostem tak vévodí dřevo ve světlých tónech zkrášlené patinou. Barvy se pohybuj od bílé a šedé až po černou, přičemž celý interiér rozjasňuje svěží zeleň pokojových květin.

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

Jednotlivé místnosti interiéru

O tom, že se tento bývalý statek výborně hodí pro bydlení několika generací, svědčí jeho nebývalý prostor a uspořádání. V přízemí se tak nachází velký obývací pokoj, na který navazuje kuchyně s jídelnou. Na tyo místnosti pak navazuje velká ložnice, pokoj se saunou a koupelna. Prostor nad obývacím pokojem naproti tomu zaujímá pracovna s knihovnou a galerie. Podkroví pak tvoří obývací pokoj s jídelnou, lodžie, dvě ložnice, koupelna a komora. A je to právě lodžie, která nabízí překrásné výhledy na hrad Točník a pohoří Brd.

Chvíle u krbu nebo u vody

Jak interiér, tak exteriér statku poskytuje řadu příležitostí, jak trávit volný čas. Za chladných večerů lze například usednout s knihou poblíž krbu v obývacím pokoji. Tento krb má dokonce ze strany kuchyně prostor pro pečení chleba. Za teplých dnů nabízí příjemné vyžití zahrada s terasou, koupací jezírko či lesy plné borůvek a hub. O každodenní plnohodnotný relax se však umí postarat také koupelna či sauna skrytá uvnitř domu. Jak je tedy patrné, tento statek na komfort zkrátka myslí. Odpočinek v náruči tak krásné přírody navíc získává na intenzitě.

Zdroj: www.svoboda-williams.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Bioplynová stanice do vašeho domova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock