Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

V překrásné venkovské zahradě s jezírkem se nachází naprosto kouzelná usedlost, v níž se ladně snoubí současnost s historií. V poklidné obci poblíž kapličky a lipové aleje a s výhledem na pohoří Brd tak vyrostlo pěkné i praktické vícegenerační bydlení, které nabízí ten správný prostor pro život uprostřed malebné přírody.

Statek v klidném prostředí

Hlavní devizou tohoto zrekonstruovaného statku je jeho zasazení do poklidné obce, která navíc zaujme překrásnou přírodou. Tomuto venkovskému stavení usazenému mezi Brdy a křivoklátskými lesy nechybí romantická zahrada, koupací jezírko ani zahradní domek. A vzhledem k jeho dávnému původu mu nechybí ani osobitý příběh, který navzdory rozsáhlé rekonstrukci zůstal přece jen alespoň z části zachován. Spolu s okolní krásnou a téměř neporušenou přírodou tak tento statek tvoří takřka pohádkové místo určené k načerpání nové energie, a to pro každého, kdo touží po úniku z velkých a rušných měst.

Barvy a materiály v interiéru

Nejenže tento statek na první pohled zaujme příhodným zasazením do přírody, ale potěchou pro oko i duši jsou také jeho interiéry. Rustikální a venkovský styl se v nich mísí se skandinávským, přičemž všem místnostem vévodí praktický minimalismus. Moderní prvky se střídají s dobovými, všechno má své místo i jasný účel. Na odiv jsou vystaveny zejména přírodní materiály, které celému interiéru dodávají ten správný nádech tradice a úcty k řemeslné práci. Jednotlivým místnostem tak vévodí dřevo ve světlých tónech zkrášlené patinou. Barvy se pohybuj od bílé a šedé až po černou, přičemž celý interiér rozjasňuje svěží zeleň pokojových květin.

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

Jednotlivé místnosti interiéru

O tom, že se tento bývalý statek výborně hodí pro bydlení několika generací, svědčí jeho nebývalý prostor a uspořádání. V přízemí se tak nachází velký obývací pokoj, na který navazuje kuchyně s jídelnou. Na tyo místnosti pak navazuje velká ložnice, pokoj se saunou a koupelna. Prostor nad obývacím pokojem naproti tomu zaujímá pracovna s knihovnou a galerie. Podkroví pak tvoří obývací pokoj s jídelnou, lodžie, dvě ložnice, koupelna a komora. A je to právě lodžie, která nabízí překrásné výhledy na hrad Točník a pohoří Brd.

Chvíle u krbu nebo u vody

Jak interiér, tak exteriér statku poskytuje řadu příležitostí, jak trávit volný čas. Za chladných večerů lze například usednout s knihou poblíž krbu v obývacím pokoji. Tento krb má dokonce ze strany kuchyně prostor pro pečení chleba. Za teplých dnů nabízí příjemné vyžití zahrada s terasou, koupací jezírko či lesy plné borůvek a hub. O každodenní plnohodnotný relax se však umí postarat také koupelna či sauna skrytá uvnitř domu. Jak je tedy patrné, tento statek na komfort zkrátka myslí. Odpočinek v náruči tak krásné přírody navíc získává na intenzitě.

Zdroj: www.svoboda-williams.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Modulový dům pro maminku

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Přineste si jaro domů

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock