Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak docílit moderního a zároveň originálního interiéru?

Jak docílit moderního a zároveň originálního interiéru?

Snad každý z nás má tu a tam chuť zahrát si na interiérového designéra. Pokud vám nechybí odvaha, smysl pro estetiku a dostatek fantazie, můžete se do proměny interiéru svého domu či bytu pustit spolu s námi. Ukážeme vám několik tipů, pomocí nichž si s úspěchem vytvoříte moderní a zároveň originální bydlení.

Mix tmavých a světlých barev

Málokdo si domů pustí příliš tmavé barvy, což je ale velká škoda. Tmavé barvy, a nemusí to být přímo barva černá, totiž dokáží interiéru dodat tu správnou dávku elegance. Nemusíte se přitom bát, že se místnost, do které si tmavší odstíny barev pustíte, opticky zmenší a ztmavne. Zabráníte tomu kombinací se světlými barvami a také správným výběrem a umístěním umělých svítidel. Hra světla a stínů se pak v interiéru postará o zbytek. V případě, že budete chtít do svého domova zakomponovat černou barvu, zapomeňte na kombinaci s bílou a vytvořte nějaký jemnější barevný nebo materiálový kontrast. Černou barvu v interiéru dokáže účinně zjemnit a prohřát například dřevo v přirozeném světlém tónu. Můžete to ale udělat přímo naopak. Tmavší odstíny dřeva jsou totiž právě in, zkuste je tedy napříč interiérem propojit s výmalbou a vybavením ve světlejších barvách.

STOP bílé kuchyni!

Ty tam jsou časy, kdy pomalu neexistovala jiná než bílá kuchyně. V současnosti se ale kuchyně otevírá do jídelní a obývací zóny, a tak se i na její charakter zaměřuje pozornost interiérových designerů. Pokud se nejedná o venkovskou kuchyni, zmizely výkladní skříňky plné nádobí a mizí také bílá barva pro kuchyni doposud tolik typická. Materiál i barvy kuchyňského prostředí tak čím dál tím více kopírují charakter sousedních místností v interiéru.  A díky integrovaným úložným prostorům se jim to daří znamenitě. Zapomeňte tedy na bílou barvu v kuchyni a dejte šanci jiným neutrálním jemným tónům například v kombinaci s přírodními odstíny dřeva. Ti odvážnější z vás jistě uvítají mnohem živější barvy. Ty je však opět třeba volit s mírou, případně je zjemnit pomocí výmalby a střízlivého vybavení.

Jak docílit moderního a zároveň originálního interiéru?
Foto: housebeautiful.com

Dlažba v obývacím pokoji

Jedním z osvědčených tipů, jakým se dá docílit moderního a zároveň originálního interiéru, je také položení dlažby do obývacího pokoje. Ta totiž už nějakou dobu úspěšně expanduje z koupelny do kuchyně a odtud do obývací zóny. Není se čemu divit, když je trend kuchyní a jídelen propojených s obývacími pokoji čím dál tím oblíbenější. A pozadu přitom nezůstávají ani ložnice a dětské pokoje. I tam si dlažba získává své příznivce. Nejenže se dá příjemně zkombinovat s podlahovým topením, ale dokáže také sjednotit charakter celého interiéru napříč jednotlivými místnostmi. Díky praktičnosti a snadné údržbě je navíc taková dlažba moderním a nadčasovým pomocníkem.

Nedoceněná krása mramoru

Zatímco v zahraničí je využití mramoru v interiéru opravdovým hitem, u nás se jen stěží snaží vylepšit si svou pověst z dob socialismu. Někteří čeští designéři už si k němu ale cestu našli a důmyslně jím zvelebují byty a domy svých klientů. Mramor přitom ve velkých formátech vypadá opravdu přitažlivě a lze jej využít nejen v koupelnách, ale také v případě kuchyňských desek a obkladů. Krása mramoru pak nejlépe vynikne po boku dřeva, betonových stěrek či lakovaných ploch. Tyto materiály potlačí zdánlivý chlad mramorů a naopak pozvednou jeho nadčasový a luxusní vzhled. Pokud se přece jen obáváte, že vám mramor ubere něco z útulnosti domova, vsaďte na umělý kámen nebo na dekor mramoru třeba na keramických dlaždicích či vinylové podlaze.

Luxusní kovové akcenty

V interiéru se dá správnou kombinací materiálů a barev zjemnit také poněkud chladný kov. Byla by škoda si jej nepustit dovnitř. Interiéru totiž dokáže dodat přitažlivou dávku luxusu a elegance. Kromě tradiční černé podoby kovu se v poslední době hodně prosazují také mosazné a bronzové prvky. Pozadu nezůstává ani imitace zlata. Tyto prvky přitom nemusí být v interiéru použity ve velkém, ba právě naopak. Sluší jim střídmost. V interiéru tak mohou být zastoupeny v podobě umělých svítidel, svícnů či váz. Ideální prostor pro uplatnění kovových akcentů však skýtá koupelna.

V pěti bodech jsme vám tak předvedli, jak je možné přeměnit fádné bydlení bez nápadu na osobitý interiér plný invence. I kdybyste si vybrali jen jeden jediný způsob, přejeme vám hodně štěstí a trpělivosti při proměně vašeho bydlení!

Jak docílit moderního a zároveň originálního interiéru?
Foto: janelockhart.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock