Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak docílit moderního a zároveň originálního interiéru?

Jak docílit moderního a zároveň originálního interiéru?

Snad každý z nás má tu a tam chuť zahrát si na interiérového designéra. Pokud vám nechybí odvaha, smysl pro estetiku a dostatek fantazie, můžete se do proměny interiéru svého domu či bytu pustit spolu s námi. Ukážeme vám několik tipů, pomocí nichž si s úspěchem vytvoříte moderní a zároveň originální bydlení.

Mix tmavých a světlých barev

Málokdo si domů pustí příliš tmavé barvy, což je ale velká škoda. Tmavé barvy, a nemusí to být přímo barva černá, totiž dokáží interiéru dodat tu správnou dávku elegance. Nemusíte se přitom bát, že se místnost, do které si tmavší odstíny barev pustíte, opticky zmenší a ztmavne. Zabráníte tomu kombinací se světlými barvami a také správným výběrem a umístěním umělých svítidel. Hra světla a stínů se pak v interiéru postará o zbytek. V případě, že budete chtít do svého domova zakomponovat černou barvu, zapomeňte na kombinaci s bílou a vytvořte nějaký jemnější barevný nebo materiálový kontrast. Černou barvu v interiéru dokáže účinně zjemnit a prohřát například dřevo v přirozeném světlém tónu. Můžete to ale udělat přímo naopak. Tmavší odstíny dřeva jsou totiž právě in, zkuste je tedy napříč interiérem propojit s výmalbou a vybavením ve světlejších barvách.

STOP bílé kuchyni!

Ty tam jsou časy, kdy pomalu neexistovala jiná než bílá kuchyně. V současnosti se ale kuchyně otevírá do jídelní a obývací zóny, a tak se i na její charakter zaměřuje pozornost interiérových designerů. Pokud se nejedná o venkovskou kuchyni, zmizely výkladní skříňky plné nádobí a mizí také bílá barva pro kuchyni doposud tolik typická. Materiál i barvy kuchyňského prostředí tak čím dál tím více kopírují charakter sousedních místností v interiéru.  A díky integrovaným úložným prostorům se jim to daří znamenitě. Zapomeňte tedy na bílou barvu v kuchyni a dejte šanci jiným neutrálním jemným tónům například v kombinaci s přírodními odstíny dřeva. Ti odvážnější z vás jistě uvítají mnohem živější barvy. Ty je však opět třeba volit s mírou, případně je zjemnit pomocí výmalby a střízlivého vybavení.

Jak docílit moderního a zároveň originálního interiéru?
Foto: housebeautiful.com

Dlažba v obývacím pokoji

Jedním z osvědčených tipů, jakým se dá docílit moderního a zároveň originálního interiéru, je také položení dlažby do obývacího pokoje. Ta totiž už nějakou dobu úspěšně expanduje z koupelny do kuchyně a odtud do obývací zóny. Není se čemu divit, když je trend kuchyní a jídelen propojených s obývacími pokoji čím dál tím oblíbenější. A pozadu přitom nezůstávají ani ložnice a dětské pokoje. I tam si dlažba získává své příznivce. Nejenže se dá příjemně zkombinovat s podlahovým topením, ale dokáže také sjednotit charakter celého interiéru napříč jednotlivými místnostmi. Díky praktičnosti a snadné údržbě je navíc taková dlažba moderním a nadčasovým pomocníkem.

Nedoceněná krása mramoru

Zatímco v zahraničí je využití mramoru v interiéru opravdovým hitem, u nás se jen stěží snaží vylepšit si svou pověst z dob socialismu. Někteří čeští designéři už si k němu ale cestu našli a důmyslně jím zvelebují byty a domy svých klientů. Mramor přitom ve velkých formátech vypadá opravdu přitažlivě a lze jej využít nejen v koupelnách, ale také v případě kuchyňských desek a obkladů. Krása mramoru pak nejlépe vynikne po boku dřeva, betonových stěrek či lakovaných ploch. Tyto materiály potlačí zdánlivý chlad mramorů a naopak pozvednou jeho nadčasový a luxusní vzhled. Pokud se přece jen obáváte, že vám mramor ubere něco z útulnosti domova, vsaďte na umělý kámen nebo na dekor mramoru třeba na keramických dlaždicích či vinylové podlaze.

Luxusní kovové akcenty

V interiéru se dá správnou kombinací materiálů a barev zjemnit také poněkud chladný kov. Byla by škoda si jej nepustit dovnitř. Interiéru totiž dokáže dodat přitažlivou dávku luxusu a elegance. Kromě tradiční černé podoby kovu se v poslední době hodně prosazují také mosazné a bronzové prvky. Pozadu nezůstává ani imitace zlata. Tyto prvky přitom nemusí být v interiéru použity ve velkém, ba právě naopak. Sluší jim střídmost. V interiéru tak mohou být zastoupeny v podobě umělých svítidel, svícnů či váz. Ideální prostor pro uplatnění kovových akcentů však skýtá koupelna.

V pěti bodech jsme vám tak předvedli, jak je možné přeměnit fádné bydlení bez nápadu na osobitý interiér plný invence. I kdybyste si vybrali jen jeden jediný způsob, přejeme vám hodně štěstí a trpělivosti při proměně vašeho bydlení!

Jak docílit moderního a zároveň originálního interiéru?
Foto: janelockhart.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock