Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Strop jako dekorace

Strop jako dekorace

K tomu, abychom si mohli zařídit útulné a hezké bydlení, nepotřebujeme přehnaně moc detailů. Dobře nám může posloužit i strop, který bude sám o sobě působit jako dekorace. Své o tom ví i designérka Rachele Biancalani, která navrhla bydlení v tomto duchu pro mladou rodinu.

Hezký, ale i praktický pro celou rodinu

Nová vila uprostřed Toskánka je dokonalou kombinací jednoduchosti a krásy. Majitelé domu jsou milovníci minimalistického stylu, ale protože bydlí s dítětem, nechtěli, aby dům působil příliš stroze a neosobně. Proto designérka navrhla, aby se využilo teplých barev a materiálů, které nepůsobí chladně. Chytře zvolené vybavení i se svítidly obsahuje kvalitní značky, mezi které patří například Lake, Flos nebo třeba Kartel. Tyto minimalistické kousky skvěle zapadají do jinak poměrně přívětivého prostředí.

Dřevo v hlavní roli

​.Absolutně nejvýrazněji na nás může působit podlaha z ořechu, která krásně vyniká oproti krémově zabarveným stěnám. Můžeme si povšimnout i stěny, která je blízko schodiště. Ačkoliv zde bylo použito mírně odlišné dřevěné obložení, pohledově na sebe plynule navazuje. Ve zdi jsou skryty dvoje dvěře, kterých si člověk při rychlém pohledu nemusí ani všimnout. V celém prostoru jsou využita velká oblouková okna, poskytující dostatek přirozeného světla. V celé vile je využito dřevěných stropů, které díky svému tvaru i barvě tvoří nezaměnitelnou součást domu.

Strop jako dekorace

Netradiční prvky v interiéru

Obytná část v sobě ukrývá čtyři zóny, z nichž každá plní svoji funkci. Jde o čtecí kout s pohodlným křeslem, obývací pokoj, televizi s krbem a jídelní kout se stolem, který vypadá, jako by byl ve vzduchu. Je to díky noze, ze skla, která není na první pohled vidět. Minimalistická kuchyně je celkově bílá, ale obsahuje vše nezbytné pro běžný život. Odkryté nosníky podlahy i celé střechy byly běleny s jemným nádechem parketového nátěru, zatímco obě koupelny byly kompletně potaženy pryskyřicí různých barev.

Sprcha může připomínat světelnou show

Kromě moderního nábytku a sanitárního zařízení v koupelně, si povšimněme toho, že v koupelně je využito obkladu na straně vany tak, aby se nabylo stejného vzhledu, jak je tomu v obývacím pokoji. V druhé koupelně, která obsahuje sprchu, se mi líbí reflektory, které udělají světelnou show z každé sprchy.

Ložnice je kompletně zařízena nábytkem značky Lago a vlastní čelní deskou u postele, za níž je vložena lišta. Symetrie místnosti je udržena za pomoci zásuvek. Do šatny se dostaneme skrz dvojité průhledné bronzové skleněné dveře. Exteriér vily je jednoduchý. Vyznačuje se anglickým trávníkem a netradiční zahradní lampou.

Zdroj: rachelebiancalani.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock