Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Hnědá barva v interiéru

Hnědá barva v interiéru

Pokud si chcete ve svém bytě či domu odpočinout a nemít okolo sebe přespříliš rušivých okolních vlivů, je pro vás hnědá barva tou pravou. Jde o zemitou barvu, která v nás navozuje pocit klidu, uvolněnosti a jistoty. To je jen pár z důvodů, proč si najde své místo v interiérech mnohých osob. A co dalšího bychom o této barvě měli vědět?

Jak hnědou barvu vnímáme?

Ačkoliv hnědá barva oproti mnoha jiným barvám téměř neodráží světlo a tím pádem může působit i trochu ponuře, když se špatně zkombinuje s ostatním zařízením, mnoho z nás si ji do svého interiéru přesto zařazuje. Je to hlavně kvůli tomu, jaké pocity v člověkovi tato barva vyvolává, to, jak na nás působí. Hnědá barva je barvou, která se hojně vyskytuje v přírodě – ať už v podobě dřeva nebo půdy. Jde o stabilní a zemitou barvu, která v nás vyvolává pocit souznění s přírodou, ale také navozuje pocit klidu, pohody, bezpečí a jistoty. Ačkoliv jde o tlumenou barvu, můžeme z ní cítit její klidnou energii, kterou nám dodává.

Jak hnědá barva působí v interiéru?

Hnědá barva patří k neutrálnějším, elegantnějším a decentnějším barvám. K dobru nám hraje to, že existuje široká škála odstínů hnědé barvy a téměř všechny můžeme do svých interiérů použít. Pozor musíme dávat hlavně na to, kam který odstín zakomponujeme. Tmavé odstíny obecně mohou prostor opticky zmenšit, světlé barvy jim naopak dodávají pocit větších rozměrů, vzdušnosti a světla. Na stěny je lepší volit světlejší odstíny hnědé barvy, tmavou využít hlavně na podlahy nebo doplňky, jako je například nábytek. Pokud si ale tmavě hnědou zamilujeme natolik, že ji chceme i na stěnu, je nejlepší, namalovat s ní jen jednu stěnu a ostatní ladit do světlejších tónů. Je lepší ji sladit s jinými barvami, aby se nestalo, že bude váš interiér působit s pěti odstíny hnědé jako pěst na oko.

Hnědá barva v interiéru

Jaké odstíny hnědé barvy jsou ideální?

Hnědá barva má spousty odstínů. Některé z nich můžeme kombinovat navzájem, jiné jsou vhodnější k použití s jinou barvou. Mezi nejznámější odstíny patří: čokoládová, karamelová, bílá káva, mahagonová (spíše do červena), skořicová.

S jakými barvami ji kombinovat?

Hnědá barva je ideální pro kombinaci s šedou, bílou a béžovou barvou. Pro ty odvážnější z nás se nabízí i kombinace, které jsou více kontrastní. Proto se nemusíme bát ani hnědé s modrou, červenou nebo žlutou barvou. Při správně zvoleném poměru můžeme získat vkusně zařízený interiér. Rozhodně není dobrý nápad zakládat celý interiér převážně v hnědé barvě bez použití jiných, tzv. sekundárních barev. Hnědá by jinak mohla působit pochmurně.

Kde hnědou barvu použít?

Hnědou barvu můžeme použít takřka ve všech místnostech. Do kuchyně a obývacího pokoje se hodí hlavně kakaové tóny, karamelová a kávová barva zase udělá divy s vaší ložnicí. V koupelně se nemusíme bát ani tmavších tónů. Hnědá barva je nevhodná do dětských pokojů. Na nás působí pohodově, pro děti jde u nudnou barvu, kterou by s největší pravděpodobností chtěli vylepšit nějakým svým výtvorem.

Hnědá barva v interiéru
Hnědá barva v interiéru
Hnědá barva v interiéru
Hnědá barva v interiéru
Hnědá barva v interiéru
Zdroj: www.bydlo.cz/dombkova

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock