Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěná kostka v interiéru

V jedné z nejluxusnějších budov Jeruzaléma vznikl krásný podkrovní byt ozdobený dřevěnou kostkou. Ta pomáhá oddělit společenské prostory od soukromých, navíc je osobitým designovým prvkem celého interiéru.

O proměnu interiéru podkrovního bytu se postarali designéři ze Studia Erez Hyatt. Právě jejich zásluhou se pak dostal do užšího výběru Interior Design Scheme - Global Award v rámci Mezinárodních cen za design a architekturu.

Originální interiér podkrovního bytu

Studio Erez Hyatt bylo požádáno, aby navrhlo moderní podkrovní byt v nejvyšším patře o rozloze 170 m2. Jeho majitel si v prvé řadě přál velký obývací pokoj zařízený v minimalistickém stylu, který by působil uklidňujícím dojmem. Interiér bytu byl kompletně přeměněn tak, aby zahrnoval masivní dřevěný prvek ve tvaru kostky. Ten umožňuje elegantní oddělení soukromé a společenské části bytu. Ukrývá se v něm hlavní vchod, ložnice a koupelna.

Soukromí v dřevěné kostce

Kostka mohutných bílých stěn tu stála už před rekonstrukcí bytu. Jevila se jako velká konstrukční překážka, ale zároveň jako nejzajímavější aspekt projektu. Designéři se tedy nakonec rozhodli, že k překážce nebudou přistupovat jako k problému, a že z ní naopak udělají přednost. Zdůraznili přítomnost bílé kostky a proměnili ji v působivý a funkční prvek interiéru. Bílou schránku sahající od podlahy ke stropu zakryli dřevěnou mozaikou, která teď svými tóny prohřívá barevně neutrální bydlení. Nejenže tato dřevěná kostka vytváří pocit soukromí, ale zároveň poskytuje chytře řešené úložné prostory. Jsou v ní ukryty i dveře, které tak vypadají, jako by vůbec neexistovaly. Otevřenému a vzdušnému bydlení tak nestojí nic v cestě.

Barevné ladění interiéru

Interiér je zařízen v minimalistickém stylu. Vládne mu monochromatická paleta barev s akcenty hnědé a zelené barvy. Objevují se zde také příjemné mosazné tóny. Obdobná barevná kompozice plyne jednotlivými místnostmi, které fungují jako velký otevřený prostor. Pouze v koupelně dostává větší prostor bílá barva. Ta se dostává ke slovu i ve zbytku interiéru proto, aby zjemnila dominanci dřevěných prvků.

{reklama-0}

V jednom z luxusních jeruzalémských domů tak vzniklo působivé bydlení, které ukazuje, že i z nevýhody se může stát výhoda. Právě dřevěná kostka určuje charakter interiéru podkrovního bytu a dodává mu na originalitě.

Zdroj: https://www.archilovers.com/projects/232998/a-wooden-cube.html

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock