Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěná kostka v interiéru

Dřevěná kostka v interiéru

V jedné z nejluxusnějších budov Jeruzaléma vznikl krásný podkrovní byt ozdobený dřevěnou kostkou. Ta pomáhá oddělit společenské prostory od soukromých, navíc je osobitým designovým prvkem celého interiéru.

O proměnu interiéru podkrovního bytu se postarali designéři ze Studia Erez Hyatt. Právě jejich zásluhou se pak dostal do užšího výběru Interior Design Scheme - Global Award v rámci Mezinárodních cen za design a architekturu.

Originální interiér podkrovního bytu

Studio Erez Hyatt bylo požádáno, aby navrhlo moderní podkrovní byt v nejvyšším patře o rozloze 170 m2. Jeho majitel si v prvé řadě přál velký obývací pokoj zařízený v minimalistickém stylu, který by působil uklidňujícím dojmem. Interiér bytu byl kompletně přeměněn tak, aby zahrnoval masivní dřevěný prvek ve tvaru kostky. Ten umožňuje elegantní oddělení soukromé a společenské části bytu. Ukrývá se v něm hlavní vchod, ložnice a koupelna.

Soukromí v dřevěné kostce

Kostka mohutných bílých stěn tu stála už před rekonstrukcí bytu. Jevila se jako velká konstrukční překážka, ale zároveň jako nejzajímavější aspekt projektu. Designéři se tedy nakonec rozhodli, že k překážce nebudou přistupovat jako k problému, a že z ní naopak udělají přednost. Zdůraznili přítomnost bílé kostky a proměnili ji v působivý a funkční prvek interiéru. Bílou schránku sahající od podlahy ke stropu zakryli dřevěnou mozaikou, která teď svými tóny prohřívá barevně neutrální bydlení. Nejenže tato dřevěná kostka vytváří pocit soukromí, ale zároveň poskytuje chytře řešené úložné prostory. Jsou v ní ukryty i dveře, které tak vypadají, jako by vůbec neexistovaly. Otevřenému a vzdušnému bydlení tak nestojí nic v cestě.

Dřevěná kostka v interiéru
Foto: Elad Gonen

Barevné ladění interiéru

Interiér je zařízen v minimalistickém stylu. Vládne mu monochromatická paleta barev s akcenty hnědé a zelené barvy. Objevují se zde také příjemné mosazné tóny. Obdobná barevná kompozice plyne jednotlivými místnostmi, které fungují jako velký otevřený prostor. Pouze v koupelně dostává větší prostor bílá barva. Ta se dostává ke slovu i ve zbytku interiéru proto, aby zjemnila dominanci dřevěných prvků.

V jednom z luxusních jeruzalémských domů tak vzniklo působivé bydlení, které ukazuje, že i z nevýhody se může stát výhoda. Právě dřevěná kostka určuje charakter interiéru podkrovního bytu a dodává mu na originalitě.

Foto: Elad Gonen
Zdroj: erezhyatt.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock