Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dům s výhledem na moře

Moderní dům s výhledem na moře

Prefektura Okinawa sestává z množství menších ostrovů táhnoucích se v délce tisíc kilometrů mezi nejjižnějším z hlavních japonských ostrovů Kjúšú a Tchaj-wanem. Na samém okraji jedné ze zdejších vilových čtvrtí stojí moderní dům poskytující svým obyvatelům příjemné útočiště uprostřed divukrásné přírody.

Za svobodomyslným vzhledem domu zaujímajícího plochu o velikosti 185 m2 stojí architekt Toshiyuki Igarashia ze Studia Cochi Architects. Ten měl za úkol navrhnout dům otevřený do přírody, který bude po část roku sloužit jako hotel. Musel si přitom poradit s větrným počasím, které na kopci vládne, a také s vydatným slunečním zářením.

Bydlení jako hra slunce a stínu

Dům na kopci čerpá ze svého umístění, které kolem sebe soustřeďuje bezpočet dechberoucích výhledů. Zahradu, která volně přechází do divoké krajiny, bylo třeba koncipovat tak, aby její části poskytly místo pro opalování i tolik potřebný stín. Bydlení působí vzdušným a svobodomyslným dojmem. Otevírá se do zahrady, co to jen jde, a poskytuje tak svým obyvatelům dokonalý prostor k odpočinku. K oáze klidu a pohody slouží vedle překrásných výhledů také bazén a kouzelné jezírko plné leknínů.

Domov bez bariér

Prostor uvnitř tohoto domu úzce propojeného s přírodou plyne naprosto volně. Vděčí za to absenci striktnímu rozdělení jednotlivých místností a jejich funkcí. Jednotlivé zóny se tak do sebe plynule přelévají a vytvářejí ležérní domov jako stvořený pro člověka, který miluje trávení času napůl uvnitř a napůl venku. Interiér skrytý pod zelenou střechou poskytuje prostor jako stvořený k relaxaci. Svědčí o tom například příjemně zařízená ložnice, která nabízí výhled přímo na moře. K až zenovému klidu pak napomáhá překrásné dřevo, které činí interiér ještě více útulným.

Foto: Ooki Jingu
Zdroj: studiocochiarchitects.jp

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock