Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Venkovský dům s výhledem na vinice

Venkovský dům s výhledem na vinice

V překrásné italské krajině, v níž se klikatí cesta na vrchol San Bovo, se tyčí nově zrekonstruovaný dům. Původně sloužil jako statek a dodnes si na svou historii pevně svázanou s okolními vinicemi uchovává významnou vzpomínku.

Dům stojící v obci Cossano Belbo v regionu Piemont si vyhlédl mladý pár z Berlína. Na jeho přání měla být stávající poněkud anonymní budova přeměněna na příjemné místo určené k rekreaci, trávení času s přáteli či umělecké tvůrčí činnosti. Rekonstrukce domu probíhala pod taktovkou architektů z milánského Studia wok, pro které se proměna domu v půvabné venkovské krajině stala opravdovou výzvou.

Ze starého statku nové bydlení

Dvoupodlažní budova s půdorysem ve tvaru písmene L s výhledem do dvora sestává ze starší části průchozích a skladovacích prostor a ze stodoly se stájí. Právě původní stodola se přitom stala samotným srdcem domu. Dnes se v ní nachází velký otevřený prostor s obývacím pokojem, kuchyní a jídelnou. Svébytný charakter této části domu přitom zůstal zachován, a to zejména díky oknu dlouhému celých patnáct metrů. To vymezuje přechod mezi interiérem a venkovní krajinou, přičemž nechává odkryté staré cihlové pilíře. Velké okno nově doplnil balkón, který je prostřednictvím vnějšího schodiště propojený s nádvořím.

Dům s odkazem na tradiční architekturu

Použitý materiál je současný, ale zároveň koresponduje s lokální tradicí. Omítka, která byla původně přítomna na fasádách, byla odstraněna. Odkryla tak původní zdivo, kterým je pro oblast Piemont tolik typický kámen Langa. Zachovány a vylepšeny byly také další prvky a detaily odkazující na zdejší tradiční architekturu. Dialog mezi původními a novými prvky přitom probíhá naprosto přirozeně. Nově zrekonstruovaný dům působí ve výsledku velice přitažlivým dojmem, který v sobě spojuje minulost i přítomnost.

Původní venkovské stavení tak získalo svěží a působivý vzhled. Stalo se prázdninovým domovem pro mladý pár, který si spolu s přáteli může vychutnávat překrásných výhledů na nekonečné italské vinice.

Foto: Simone Bossi
Zdroj: studiowok.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock