Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Venkovský dům s výhledem na vinice

Venkovský dům s výhledem na vinice

V překrásné italské krajině, v níž se klikatí cesta na vrchol San Bovo, se tyčí nově zrekonstruovaný dům. Původně sloužil jako statek a dodnes si na svou historii pevně svázanou s okolními vinicemi uchovává významnou vzpomínku.

Dům stojící v obci Cossano Belbo v regionu Piemont si vyhlédl mladý pár z Berlína. Na jeho přání měla být stávající poněkud anonymní budova přeměněna na příjemné místo určené k rekreaci, trávení času s přáteli či umělecké tvůrčí činnosti. Rekonstrukce domu probíhala pod taktovkou architektů z milánského Studia wok, pro které se proměna domu v půvabné venkovské krajině stala opravdovou výzvou.

Ze starého statku nové bydlení

Dvoupodlažní budova s půdorysem ve tvaru písmene L s výhledem do dvora sestává ze starší části průchozích a skladovacích prostor a ze stodoly se stájí. Právě původní stodola se přitom stala samotným srdcem domu. Dnes se v ní nachází velký otevřený prostor s obývacím pokojem, kuchyní a jídelnou. Svébytný charakter této části domu přitom zůstal zachován, a to zejména díky oknu dlouhému celých patnáct metrů. To vymezuje přechod mezi interiérem a venkovní krajinou, přičemž nechává odkryté staré cihlové pilíře. Velké okno nově doplnil balkón, který je prostřednictvím vnějšího schodiště propojený s nádvořím.

Dům s odkazem na tradiční architekturu

Použitý materiál je současný, ale zároveň koresponduje s lokální tradicí. Omítka, která byla původně přítomna na fasádách, byla odstraněna. Odkryla tak původní zdivo, kterým je pro oblast Piemont tolik typický kámen Langa. Zachovány a vylepšeny byly také další prvky a detaily odkazující na zdejší tradiční architekturu. Dialog mezi původními a novými prvky přitom probíhá naprosto přirozeně. Nově zrekonstruovaný dům působí ve výsledku velice přitažlivým dojmem, který v sobě spojuje minulost i přítomnost.

Původní venkovské stavení tak získalo svěží a působivý vzhled. Stalo se prázdninovým domovem pro mladý pár, který si spolu s přáteli může vychutnávat překrásných výhledů na nekonečné italské vinice.

Foto: Simone Bossi
Zdroj: studiowok.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Dům s dírou

Moderní dům s výhledem na řeku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock