Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Podkrovní bydlení pro módní návrhářku

Podkrovní bydlení pro módní návrhářku

To, jakým způsobem bydlíme, o nás může napovědět mnohé. Většinou jde o jakousi kopii nás samotných. Důkazem, že je tomu skutečně tak, je tento podkrovní byt patřící módní návrhářce. Jak můžete vidět na fotkách, kreativita zde vyzařuje na každém rohu.

Zanedbaný prostor se změnil v dokonalé bydlení

Tento atraktivní byt o velikosti 72 metrů čtverečních se nachází v těsné blízkosti jednoho ze schodišť, která vedou k bazilice Sacré-Coeur, v samotném středu pařížského Montmartru. Vlastní jej mladá módní návrhářka, která se rozhodla pro generální rekonstrukci tohoto bytu. K rozhodnutí jistě přispěl fakt, že šlo o velmi zanedbaný prostor s velkým potenciálem. O pomoc požádala svého přítele, který vlastní architektonickou kancelář SABO project.

Hravé, a přesto funkční bydlení

A výsledek této rozsáhlé přeměny? Moderní a funkční interiér, v němž není nouze o originalitu. Kloubí se zde hravost s přiznanou historií. Najdeme zde jak pruhovanou podlahu, která působí jako duha, tak i multifunkční schodiště nebo vertikální zahradu plnou bylinek. Velmi důležitým úkolem při rekonstrukci bylo využít prostor na maximum. A také jej co nejvíce otevřít.

Podkrovní bydlení pro módní návrhářku

Multifunkční stěna v bílé barvě                                     

Všechny nenosné stěny tak byly odstraněny. Stranou byla umístěna kuchyně s koupelnou a ložnicí, v otevřeném prostoru pak najdeme obývací pokoj s jídelním koutem, ale i navazující mezipatro sloužící jako pokoj pro hosty. Vzhledem k nemožnosti umístit do bytu i samostatnou šatnu, architekt vyřešil skladování oblečení, ale i dalších věcí pomocí multifunkční stěny umístěné pod mezipatrem. Ta zároveň slouží jako schodiště do mezipatra. Tato stěna je celá v bílé barvě, takže dokonale splývá s bíle vymalovanými stěnami. A jak víme – bílá barva je neutrální a prostor opticky zvětšuje.

Díky chytrému rozmístění skříněk se do bytu dostává dostatek přirozeného denního světla. O případné doplňkové osvětlení se starají speciální umělá světla rozmístěná po celém bytě. Schodiště do mezipatra s ložnicí pro hosty je tvořeno střídavě zkosenými stupni, díky čemuž vypadá jako vkusný výtvarný prvek.

Byt plný barev

Vzhledem k tomu, že se celý interiér nese zejména v bílé barvě, jej bylo třeba doplnit i jinými barvami, aby se zabránilo případné pocitové sterilitě těchto prostorů. O to se stará například vertikální zahrada plná voňavých bylinek. V kuchyni najdeme ocelovou pracovní plochu, která má délku 4,5 metru. Jako kontrast zde slouží podlaha, jež je tvořena z 25 gumových pruhů nejrůznějších barev. Díky tomu celý prostor působ útulně a hravě. Podlahy v pokojích pak tvoří dubová prkna dokonale ladicí s přiznanými trámy.

Zdroj: www.sabo-project.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BÍLÁ KUCHYNĚ SE SVĚTLÝM DŘEVEM

Rekonstrukce obývacího pokoje s kuchyňským koutem a jídelnou

Interiér rodinného domu v Dubči

Domácí wellness

Interiér Hostivice

Útulné bydlení v řadovém domě

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Originální adventní věnce

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock