Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak dokonale využít svažitého pozemku

Jak dokonale využít svažitého pozemku

Bydlení ve svažitém pozemku může mít své klady, ale i zápory. Vila Moises stojící v Brně je však důkazem toho, že klady mohou vést nad zápory. Tento třípodlažní dům svah dokonale kopíruje, kdy je dům z části nad terénem a z části zapuštěn ve svahu. Díky orientaci domu na jihozápad se navíc obyvatelé mohou těšit z množství denního světla prostupujícího dovnitř.

Architekti pomohli tam, kde majitel tápal

Dům, na který se můžeme podívat, stojí na parcele o velikosti pouhých 445 metrů čtverečních, přičemž dům zabírá polovinu z této plochy. Ani tak ale nejsou obyvatelé domu ochuzeni o tolik potřebný prostor k životu – i co se týče exteriéru. Venkovní prostor je rozšířen o krytou terasu na střeše podzemního podlaží, kde se nachází i zázemí pro zahradní vybavení. Architekti z Fandament Architects se na spolupráci na stavbě domu začali podílet ve chvíli, kdy si majitel sám nevěděl rady.

Elegance i jednoduchost, tak lze dům popsat

Lichoběžníkový půdorys domu vychází z částečně trojúhelníkového tvaru pozemku, kdy jihozápadní fasáda domu kopíruje hranu pozemku. Celá stavba má kubistický tvar hmoty, jenž udává linii, kterou se dům ubírá. Interiér domu je stejně jednoduchý a elegantní jako jeho exteriér. Dům je vzdušný, prostorný, čistý a propojený s exteriérem v úrovni přízemí, přičemž všechny tyto prvky lze shrnout jako funkcionalistické ztvárnění této vily, která vše kombinuje s moderním pojetím.

Jak dokonale využít svažitého pozemku

Na domě si můžeme všimnout kombinovaného stěnového a sloupového systému, který využívá železobetonu a keramického páleného zdiva. Opěrnou stěnu podél západní a severní strany domu tvoří gabionové koše plněné kamenivem. Zastřešení domu je řešeno plochou jednoplášťovou střechou s fóliovou hydroizolaci. Na fasádě domu byla použita strukturovaná omítka v bílé barvě spolu s obkladem z kompaktních desek tmavě šedé barvy.

Jak dokonale využít svažitého pozemku

Dům ze tří podlaží

Dům se skládá ze tří podlaží. Podzemní podlaží je zcela zasazeno ve svahu, ale i tak poskytuje obyvatelům dostatek denního světla. Do hlavní hmoty se pak zařezává zastřešené venkovní stání i posezení u zahrady. Za sjednocující prvek celé stavby můžeme považovat čtvercová okna se skrytým rámem a izolačním trojsklem, která pokrývají fasádu celého domu. V tomto podlaží najdeme hlavní obytný prostor, kde je kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. Dále také toaleta s technickou místností, jež se nachází za hlavní částí obytných prostor. Níže v domě, pod terénem, najdeme i vinný sklep nebo spíž.

Poté, co do domu vstoupíme skrze hlavní vchod, se dostaneme do prvního podlaží, které je na úrovni ulice. Na vstupní halu navazuje schodiště, po němž se dostaneme do soukromějších částí domu. V prvním podlaží se nachází pokoj pro hosty s přiléhající koupelnou a šatnou. V druhém patře jsou pak dva pokoje s koupelnou pro děti, ložnice rodičů s vlastní šatnou koupelnou, ale také prádelna či přístup na terasu z chodby.

Zdroj: www.fandament.eu

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock