Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Proč zvolit dřevo na podlahu?

Proč zvolit dřevo na podlahu?

Dřevo v posledních letech zažívá velký návrat do módy, zejména co se interiérového designu týče. Najdeme jej nejen na doplňcích či nábytku, ale hlavně ve formě podlah, kde má dřevo svoji nezaměnitelnou roli. A proč bychom měli mít dřevěnou podlahu i my?

Dřevo se opět vrací do módy. A to ve všech designových odvětvích, zejména pak v interiérovém designu. Zde je velmi oblíbená kombinace dřeva s výraznějšími a kontrastními materiály, jako jsou sklo, beton, ale výjimkou nejsou ani kovy. Dřevěné prvky v interiérech najdeme nejčastěji na nábytku, na podlahách, ale i v podobě nejrůznějších doplňků. Navíc – množství úprav, odstínů a kombinací, z nichž si můžeme vybírat, je nepřeberné množství.

Dřevo je nadčasový materiál!

Jak jsme zmínili už na začátku článku, dřevo se vrací do módy opětovně, to znamená, že jej můžeme považovat za nadčasový materiál, se kterým chybu neuděláte snad nikdy. V posledních letech jeho obliba hodně rychle stoupá. Díky dřevěné podlaze váš interiér získá během okamžiku jistou estetickou i finanční hodnotu.

Proč zvolit dřevo na podlahu?

Podlaha z přírodního materiálu

Přírodní materiály si cestu k našim srdcím najdou vždy. A nemůžeme mít pochyb, že je dřevo leckdy lepší než nějaká syntetika. Dřevěné podlahy jsou čistě přírodní, proto se hodí i do míst, kde žijí alergici či astmatici, dřevo je totiž zdravotně nezávadné.

Je lakování dřeva škodlivé?

Někteří z nás mohou mít pochybnosti a nezávadnosti kvůli lakování dřeva. Můžeme vás ale uklidnit. Dřevo se lakuje například kvůli tomu, aby nehrozilo, že si při každém druhém kroku zadřete třísku. Tento způsob povrchové úpravy je zdraví nezávadný, navíc si můžete vybírat mezi lakovaným či olejovaným povrchem podlahy. Olej zde působí pro zachování struktury dřeva, přičemž může dřevo dýchat; lak se stará o celistvost, která usnadní uklízení.

Máme velký výběr, co se týče vzhledu dřeva

Ještě před tím, než se rozhodnete pro povrchovou úpravu (olej, lak), musíte si vybrat druh dřeva, z něhož vaše podlaha bude. Vybírat si můžete jak z českých, tak zahraničních i exotických dřevin. Všechny varianty pak lze ozvláštnit i dalšími úpravami – například vybělením.

Proč zvolit dřevo na podlahu?

Jaký formát dřevěné podlahy chceme?

Je jen na nás, zda chceme dřevěnou podlahu tvořenou dlouhými pláty dřeva nebo několika menšími kusy, ze kterých vznikne mozaika. A pokud nás tato úprava časem omrzí, stačí ji zbrousit a upravit dle svých přání.

Pokládka podlahy

Máte strach z pokládky tohoto typu podlahy? Nemusíte. Pokud si vyberete například třívrstvou variantu, můžete si vybírat ze dvou způsobů pokládky. První z nich je lepení, druhý je instalace na způsob plovoucí podlahy. Každý způsob má své pro a proti. Ale například u lepení se sníží její kročejový hluk, což jistě oceníte v případě, že v patře pod vámi bydlí někdo další.

Teplá podlaha

Za jednu z největších výhod, proč si zvolit dřevěnou podlahu, je její vhodnost pro instalaci vytápěcích podlažních systémů. Nízký tepelný odpor dřeva je ideální vlastností pro instalaci tohoto typu vytápění. A poté vás už nebude trápit chladná podlaha. 

Štítky: podlahy

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock