Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kulatý dům v Holandsku

Kulatý dům v Holandsku

Zařídit dům, který bude součástí přírody a domovem nejen pro lidi, nýbrž i pro jejich čtyřnohé mazlíčky, nemusí být na první pohled jednoduchou záležitostí. Majitelé tohoto domu vyslovili přání o bydlení v domě, jenž bude vhodný nejen pro ně, ale i jejich dva aljašské malamuty. Jak si s tímto úkolem architekti poradili?

Designový, ale zároveň funkční

Při prvním pohledu na dům na nás může celá budova působit primárně jako designový kousek postrádající funkčnost. Opak je ale pravdou. Tento prosklený dům o velikosti 85 metrů čtverečních, jehož fasáda se skládá z panelů, skla a nerezové oceli, vypadá nejen hezky, ale také je velmi praktický. Vzhledem ke dvěma psům, kteří zde bydlí s majiteli domu, bylo třeba vytvořit takový tvar domu, který majitelům umožní neustálou možnost sledování svých mazlíčků, což se povedlo díky kruhovému půdorysu domu. Dům obklopuje terasa, která je vhodná na posezení i za nepříznivého počasí.

Bydlení na způsob loftu

Do ulice směřuje pouze zeď se vkusnými vchodovými dveřmi, celý zbytek domu směřuje do rozlehlé zahrady. Po vstupu do domu si můžeme všimnout, že bydlení svým způsobem připomíná bydlení v loftovém bytě. Převládají zde otevřené prostory a místnosti, které mezi sebou pozvolna přechází. Tak je tomu u kuchyně, která navazuje na jídelnu, ta na obývák a ložnici. Hlavním dělícím prvkem tohoto teriéru je zabudovaný úložný prostor s knihovnou. Tato masivní knihovna slouží jako příčka mezi ložnicí a koupelnou. O své soukromí se majitelé bát nemusí díky posuvnému mechanismu, který část domu oddělí.

V domě převládají přírodní materiály

V interiéru převládá snaha o zachování oblých a kulatých tvarů, tak jako je tomu i u celkového tvaru domu. Nejvíce si toho můžeme všimnout u sedacího nábytku a kuchyňské linky. V domě je použito přírodních materiálů – neopracované kameny, dřevo, kůže, ale také kov. Podlahu doplňují perské koberce. Některé kusy nábytku vynikají svojí jednoduchostí. Například konferenční stolek tvořený kusem opracovaného dřeva, jež má na sobě přidělány pouze kolečka. Za nás se tento projekt architektům ze studia 123DV jednoznačně vydařil.

Štítky: rodinný dům
Zdroj: 123dv.nl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock